U Oliwki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Na tych zdjęciach są wszystkie kolory prawdziwej jesieni! Bajka ...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: U Oliwki

Post »

Ogród wspaniale wygląda z takiej perspektywy :D U mnie zrobiło się deszczowo i szaro, ani śladu po złotej jesieni. W dodatku ciepło. Teraz się cieszę, że róże jeszcze bez kopców.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Dawidzie - było jakiś czas temu. Teraz buro i ponuro. Mróz już pościnał prawie wszystko, liście opadły i czekamy na wiosnę :D


Grażynko - u mnie podobnie. Od ponad tygodnia są mroźne noce, a nawet w dzień bywało już koło zera. Już nie ma na co liczyć, tylko na śnieg :wink: Cieszę się, że nie pada, bo tego akurat jesienią nie lubię.


Robercie - okablowana jestem od zawsze :twisted: krzyżują się te kable we wszystkie strony świata, wplątują w gałęzie i potem jest problem.
Ciężko uwierzyć w w to, że jeszcze niedawno mogło być tak ładnie w ogrodzie, jak się porównuje z chwilą obecną...


Aleb-azi- mam ujęcia z innych pór roku, musiałabym gdzieś poszukać. Problem jest taki, że wszędzie na pierwszy plan wychodzą te kable i dlatego ich wcześniej nie pokazywałam. Na zdjęciach letnich, widać zresztą głównie skłębioną masę zieleni :lol: Może wiosenne jeszcze jako tako się prezentują.


100krotko - a nie wiem :D Jak pisałam wyżej, czasami takie fotki pstrykam, ale nie za bardzo się nadają do pokazywania. tym nie mogłam się oprzeć ze względu na kolory :oops:


Chatte - kolory! No właśnie, to mnie przekonało do wrzucenia tych zdjęć. Wygląda to tak, jakby było bardziej kolorowo niż latem. Pewnie przez to, że przebarwiające się krzewy tworzą mocne akcenty i widać z daleka.

Ewo - to masz całkiem inaczej pogodowo niż ja. Ze względu na utrzymujące się od jakiegoś czasu mrozy, już okopcowałam :wink:
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: U Oliwki

Post »

Witaj Oliwko!
Piekny masz widok z okna, pomimo wiszacych kabli.
U nas też od jakiegos czasu często na minusie, róże okopcowane. Zostały mi trzy, które musze zakopcować korą a tej zabraklo w ogrodniczym ;:223 Muszę poczekać do srody. Mam tylko nadzije, że różom to nie zaszkodzi.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

I obiecana Rozetce Stanwelka:

Obrazek

Obrazek

oraz dwie inne, które już tak bardzo wpisały się w krajobraz, że ich kwitnienie uznaję za stan naturalny :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze ogólnie smętno-jesiennie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- N 20 lis 2011 09:09 --
dodad pisze:Witaj Oliwko!
Piekny masz widok z okna, pomimo wiszacych kabli.
U nas też od jakiegos czasu często na minusie, róże okopcowane. Zostały mi trzy, które musze zakopcować korą a tej zabraklo w ogrodniczym ;:223 Muszę poczekać do srody. Mam tylko nadzije, że różom to nie zaszkodzi.
Witaj Dorotko :)

Nie martw się, tych kilka stopni im nie zaszkodzi i powinny przetrwać je bez żadnej szkody. A wielkich mrozów na razie nie zapowiadają.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: U Oliwki

Post »

Przymrozkami się nie martwię, a o mrozie jeszcze nic nie słychać. Wszystkie róże mają zielone (i niektóre czerwone :shock: ) liście. Szczególnie rozbujała się w tym względzie Westerland, która w sezonie powoli rosła i słabo kwitła.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, :wink: kapitalne te zdjęcia z "lotu ptaka". ;:138 Takie piękne , nasycone kolory. ;:138
Na moich brzozach też już pospadały wszystkie liście i przynajmniej skończyło się grabienie. :heja
I , o dziwo , jeszcze zdążyła rozkwitnąć mi róża Crown Princess Margareta, mimo przymrozku,
kiedy temperatura spadła do -6 stopni. :tan
:wit
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

O, masz bergenię pod Mozartem :-) Fajnie to zobaczyć, bo mam podobny pomysł - muszę gdzieś przesadzić bergenię, a właśnie w tych okolicach mam miejsce :-) Zimozielone wśród róż bardzo ładnie wyglądają o tej porze roku.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, dzięki za Stanwelkę ;:196 . Ech ...jakie to miłe, jak róża choćby jednym kwiatuchem do nas się uśmiechnie ;:224 . Szczególnie o tej porze roku. A i powąchać jest co na bieżąco :uszy !
Elmschorn i Mozart niestrudzone! Takie dwie różowe lampki ogrodowe :wink: . U mnie Ballerina powoli niestety poddaje sie, ale ;:167 ją za tę wytrwałość.
Ogród z pięterka piękny!!! Najbardziej ujęły mnie te olbrzymiaste trawy :shock: .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: U Oliwki

Post »

Ależ piękne te fotki "z perspektywy" ;:138
Ja mam zrobione podobne (M robił z dachu, pierwszy raz :oops: ) - i dopiero na nich widać jaka pustka u mnie... jak bardzo by mi sie przydał taki busz... ;:108
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki

Post »

Witam wszystkich :D

Ewo - u mnie też jakby ostatnio cieplej. Postraszyły te mrozy i poszły :roll: , no ale przecież kopczyków zdejmować nie będę. Wasterland mi co roku prawie przemarza, a potem w sezonie dorasta do 1,5 metra. On chyba tak ma.

Krysiu- wtedy, kiedy robiłam te zdjęcia, była jakaś słoneczna pogoda, wszystko się ładnie wybarwiło i stąd ten efekt na zdjęciach. Cieszę się, że utrwaliłam ten widoczek, bo szybko zniknął.

100krotko - słuszniej byłoby rzec, że mam Mozarta w bergenii :lol: , bo to ona tam była od dawna, a potem zrobiłam wśród niej miejsce dla niego. I jakoś tak współżyją razem bez szwanku dla siebie.

Rozetko - przyjemność po mojej stronie :wink: , sama się zdziwiłam, jak ją tam zobaczyłam wśród liści, bo się nie spodziewałam, że coś się jeszcze da radę rozwinąć po mrozach. Masz rację, takie pojedyncze bidule bardzo cieszą ;:167

Ave- na letnich zdjęciach z góry, to widać tylko busz :;230 , tak jakby tam nic innego nie było :lol: Szkoda, że te kable są nieusuwalne, wtedy zdjęcia byłyby fajniejsze.
A co do pustki , to też bym trochę tego towaru chciała ;:224
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki

Post »

A któż by nie chciał, koleżanko :-)
Mnie się troche tego deficytowego towaru dostanie w przyszłym roku, ale to za mało, jak na moje możliwości, ach...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: U Oliwki

Post »

Oliwko, :D a ja dopiero teraz, bo mi ciągle coś przeszkadzało.
Chciałam powiedzieć, że jak zobaczyłam twój ogród z lotu ptaka, a domniemam, że nie cały, to już lepiej zrozumiałam jaki on ma kształt. :;230 Pięknie przebarwione liście na brzozie, a co tam kable, niech sobie będą. Czy taki masz widok z okien ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”