Traktor ogrodowy,ciągnik,minitraktor

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: Traktor ogrodowy,ciągnik

Post »

Witam. Ja tam jestem przygotowany do walki z zielenią. Ja mam 0,5 hektara do koszenia. To największe dało by radę nawet z hektarem. To cudo to MTD WCM84E. W całym powiecie takiej nie znajdę :tan
Obrazek
Jak byś był chętny zobaczyć jak to działa, to podeślij adres email, to wyślę film z pracy tego sprzętu, autorstwa mojej córki.
Te sprzęty co Napisałeś, to do ciągnięcia tak, ale do koszenia to słabo to widzę. Musiał byś coś kombinować z urządzeniem tnącym do tych maszyn. Można fajne sprzęty kupić do koszenia, ale wydawać 15-20 tyś. za kosiarkę, chyba że masz taką kasę. Można kupić fajne traktorki używane do 10 tyś , tylko takie powyżej 20 KM, Husqvarna tylko na dwu cylindrowym B&S, lub Kohler
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
lawenda13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 cze 2020, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Traktorek ogrodowy - jaki?

Post »

Witam,
rozglądam się za jakimś traktorkiem ogrodowym. Działka ma 6000m2, odliczając dom i kostkę byłoby około 5500m2 powierzchni do koszenia.
Co moglibyście polecić na taki teren?
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Identyfikacja traktorka - kosiarki

Post »

Dzień dobry, użytkuję traktorek ogrodowy Stiga. Na jesień szykuję się do zrobienia serwisu, bo jest mocno wyjeżdżony. Nie znam jednak modelu traktorka. Czy ktoś z Was może go rozpoznaje? Kosz nie jest oryginalny, silnik 15,5 hp, biegi R, N i 6 do przodu. Z prawej strony tylko sprzęgło.
Obrazek


Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Identyfikacja traktorka - kosiarki

Post »

Nie wygląda to na traktorek Stiga, ale moze to ci pomoze:

https://www.outdoorking.com/forum/ubbth ... mber=72513
It was made in China by a company called Crownwell China Pty Ltd. It's model number is HG-795
keey
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 19 paź 2015, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Identyfikacja traktorka - kosiarki

Post »

Zadziwiające. Czyżby sprzedawca podrobił maszynę? ;:63 Bardzo dziękuję, nareszcie jakiś trop.
Landam
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2022, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Traktorek jednoosiowy Weima

Post »

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem traktorka Weima WM1100FE-6 DIFF DELUXE-W 16KM. Zgodnie z zaleceniami sprzedawcy po zakupie w systemie "READY For Use" miałem dotrzeć traktorek przez 8 godzin na wolnych obrotach i wymienić olej. Zrobiłem jak kazano. Traktorek w obsłudze raczej dla ludzi typu "Pudzian". Jest to konstrukcja całkowicie sterowana mechanicznie. Posiada blokadę mostu i aby skręcić należy wcisnąć jedną z dźwigni sterujących w prawej części kierownicy. Trzeba przyłożyć ogromną siłę, aby to zrobić. Tak, że jak się jedzie i wykręcić i jednocześnie chce się np. wcisnąć sprzęgło to jest to prawie niewykonalne. Traktor ma dużą moc, a jednocześnie jest bardzo ciężki. Środek ciężkości jest bardzo wysoko i aby utrzymać jakąś stabilizację trzeba wkładać bardzo dużo siły. Wadą jest też mokry filtr powietrza. Przy podjeżdżaniu po górę z filtra wykapywał olej. Zakupiłem już cały zestaw filtra suchego do takiego silnika i w najbliższym czasie wymienię.
Traktorek kupiłem w AGRORAY. Do niego dokupiłem glebogryzarkę napędzaną WOM. Glebogryzarka sprawdza się super , wchodzi głęboko i przemieli wszystko na glebie już uprawionej. Jednak na trawniku do likwidacji to trzeba przejechać parę razy i wybrać darń, jednak nie widzę innej możliwości i to chyba jest OK. Z miejsca gdzie miałem ziemię uprawioną nawiozłem jeszcze około 25-30 cm zakupionej ziemi torfowej ziemia przemieszana super, jednak koniec grządek jest trochę pod górę i wyjazd glebogryzarką bardzo trudny - trzeba unieś cały ciężar maszyny i traktorka w rękach na kierownicy. Dodatkowo dokupiłem pług odwracany, jednak nie udało mi się go uruchomić na tyle, żeby go używać. Jednak nie jestem rolnikiem. Pług albo szedł za głęboko i zarył się cały, albo wyskakiwał z ziemi. Spróbuję jeszcze raz na jesień. Wykonanie pługa jest bardzo amatorskie. Wykonawcy nie udało się nawet powtórzyć wykonania dwóch pryzmatów ze szczeliną utrzymującą pług w pozycji do pracy, a poza tym podczas obracania pługa jego stabilną pozycją jest pozycja gdzie oba lemiesze są poziomo i trzeba dość dużo siły, aby to zmienić. Dokupiłem też dwukółkę, ale była jeszcze bardziej amatorska i zardzewiała. Odesłałem. Zwrotu gotówki na dzisiaj jeszcze nie ma. Postanowiłem zrobić taką dwukółkę sam. Dzisiaj chyba bym kupił coś innego.
Rozwiązałem problem z jazdą traktorkiem tak, aby cały czas nie trzymać go w rękach na zdjęciu przed przeróbką i po.
Obrazek

Obrazek
Zenek2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 mar 2024, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dzień dobry

Ja posiadam traktorek uniwersalny terra vari , u nas mało znany ale u naszych południowych sąsiadów może znajdować się w co drugiej wiejskiej chacie. Tu krótka prezentacja https://www.youtube.com/watch?v=6FaDxdGS91c ja właśnie taki posiadam ( mam nieco nowszy silnik ale także dwusów ) . Złożony jest w wersji do orania z pełnym osprzętem waży około 250 kg a może więcej i da się tym prawie normalnie orać . Przy pewnej w prawie można nim zawrócić w miejscu i zmieniamy pług na drugą stronę ( pług dwustronny jedno skibowy ) i wracamy dzięki temu niema zagonów . Przed traktorem stoi glebogryzarka . Moc silnika tylko 2,7 KM! Jednak robi lepszą robotę jak chińskie glebogryzarki w marketach po 15KM. Nie patrzcie na konie to dobre dla chińskich glebogryzarek z cieniutkiej blachy. Przekładnia 3 biegowa w tym wsteczny. Do tego są fajne narzędzia np. kosiarka listwowa ( coś jak w kombajnie) o szerokości 110cm. 30 arów kosiłem tym w jakieś max 2 godziny przy tym akurat ta kosiareczka prowadziła się świetnie mimo że ważył ten zestaw ze 150kg. Moja się rozpadła w ubiegłym roku ale była wyprodukowana 1976 roku. Ciekawa jest też historia tej czechosłowackiej firmy wpleciona także i nam dobrze znany czasy komunizmu. Z ciekawostek to była w latach 80 produkowana nawet kopaczka do kartofli czy wirnikowy pług do śniegu. Ja mam takie 2 traktorki pług , glebogryzarki nawet dwie, jedna taka mała do usuwania chwastów w rządkach ( Czesi to nazwali rotarnaja plecka - tak się wymawia), brony , gruber, przyczepka , wyorywacz do kartofli i kupę innego osprzętu . Samodzielnie zrobiłem sobie radło , sadzę nim kartofle a później obsypuję. Traktor jak i osprzęt jest bardzo trwały . Mój pochodzi od człowieka ze szczecina on kupił to od jakiegoś poznaniaka a tamten od jakiegoś Niemca. Czyli jestem co najmniej 3 właścicielem i moje dzieci mogły by tego jeszcze używać , oczywiście jeśli by chciały (w co wątpię). Ciekawostka główny zakład produkcyjny znajdował się w Jicinie tak tam gdzie grasował w lasach Rumcajs z mojej dziecinnej bajki z TV ale tego chyba nikt już nie pamięta. Było kilka oddziałów tej firmy na terenie obecnych Czech i Słowacji a licencja pochodziła z Francuskiej firmy Gudbrod. Ocenia się że na tej licencji wyprodukowano przez dziesięciolecia około 200 tysięcy a może i więcej takich traktorków. Jest też bardzo popularny w Niemczech i Francji gdzie są bardzo aktywne fora głownie techniczne ale ogrodnictwo też tam jest. Już kończę ten nieco przydługi post. Na koniec traktorek jest w ciągłej produkcji od 1969 roku nie jest tani ale można go składać przez kilka sezonów. Organizowane są co roczne zloty https://youtu.be/IM-KgOU9Jvg?t=424 dla mnie to trochę za daleko.
Luckyman
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 maja 2024, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki traktorek do 15k

Post »

Szukam traktorka nowego do 15000zł. Teren koszenia 1500m2, przewaga wzniesień. Zależy mi na niezawodności, dodatkowe bajery mnie nie interesują, nawet wielkość kosza może być obojętna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”