Kleszcze jak je przechytrzyć ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Dzięki za odpowiedzi. Dla spokoju duszy kupię jakiś środek przeciwko. Ja sprawdzam dzieci codziennie. W zeszłym roku mieliśmy parę razy kleszcze, ale te u nas na szczęście nie mają tak często boreliozy jak np. w Bawarii.
Pozdrawiam
Ewa
bigs
100p
100p
Posty: 136
Od: 17 sty 2011, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

ja cie... paskune stworzonka... ;:222 Dzięki za link..
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Idąc do lasu wystarczy ubrać czapkę, coś z długim rękawem oraz długie spodnie. Koszulę w spodnie a nogawki od spodni w skarpetki. Może i śmiesznie będzie to wyglądać, ale jednak zdrowie ważniejsze. Po powrocie prysznic z myciem głowy. ;)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Czemu śmiesznie? Śmiesznie to wyglądają w lasach nieszczęśnicy w szortach, przedzierając się przez jeżyny i inne chaszcze :;230
Choć im raczej nie do śmiechu. Ale ja zawsze miałem ubaw, wybaczcie. Czasem i lekarze mieli ubaw...

Nie muszą być nogawki w skarpetki, lepiej normalnie. Kleszcze spadają na człowieka z góry. A czapka najlepiej typu kapelusik z rondem, podwiniętym ku górze na karku zwłaszcza - bo najłatwiej zarobić kleszcza za kołnierz.
:wit
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Nie zgodzę się z tobą. To stary, nieprawdziwy mit, że kleszcze mieszkają na drzewach i spadają z góry na nas. Najwięcej ich siedzi w podszycie i runie leśnym (mówię tutaj o lesie). Ocierając się o rośliny tam rosnące, pajęczaki przechodzą na nas. Co tydzień bywam w lesie rekreacyjnie i bardzo często przechodzę przez zarośnięte krzakami, nieużywane ścieżki. Do niedawna nie wsadzałem nogawek w spodnie i zawsze wyciągałem po dwa małe kleszcze. Ostatnio stosuję taką metodę i po przyjściu z lasu ani jednego. Możecie to sprawdzić i przejść się leśnymi zaroślami bez wkładania nogawek czy koszuli. Później odkryjcie nogi i sprawdźcie czy coś spaceruje. Nietrudno je dostrzec na jasnej skórze. :)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Delete pisze: To stary, nieprawdziwy mit, że kleszcze mieszkają na drzewach i spadają z góry na nas. Najwięcej ich siedzi w podszycie i runie leśnym (mówię tutaj o lesie).
Zapewniam że po paru tysiącach kleszczy które z siebie zdjąłem przez lata (ot, ryzyko zawodowe) to już mity mnie nie interesują :lol:
Kleszcze siedzą na liściach czy końcach gałązek, możliwie wysoko (wdrapują się na rośliny byle do góry) i czekają aż jakoweś stworzenie podejdzie, wtedy się puszczają czy nawet może skaczą kawałek we właściwym kierunku. A właściwy kierunek to zapach potu, bodaj reagują konkretnie na kwas masłowy. I tyle filozofii.
Zaś podszyt czy nawet runo może być i na parę metrów wysokie, zauważmy. Definicyjnie za podszyt uznaje się to co nie przekracza 5 m. Oczywiście jeśli chodzi się przez krzaczki po kolana to kleszcze nie spadną za kołnierz bo niby z czego :wink:
A nogawki do skarpetek można, czemu nie, tylko musi to być szczelnie żeby znowóż nie zlazły ze spodni pod skarpetkę dla odmiany. Zresztą znajdując sporo kleszczy zaraz poniżej pasa zacząłem nosić bluzy na wierzch. Moim zdaniem najlepiej mieć po prostu wyższe buty i nogawki spodni na nie zachodzące.
:wit
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Ludzie nie straszcie mnie... Ja za całe życie miałam 3 kleszcze i to dopiero w ostatnich dwóch latach, a jako dziecko byłam cięgiem w lecie w lesie. Może kiedyś nie było ich tak dużo jak teraz... ;:219 Wstrętne stworki... Pamiętam jak kiedyś u nas na śląsku była plaga żmij, wszędzie pełno, nawez na drogacj było pełno przejechanych. To tera pewnie czas na kleszcze... ;:145
Pozdrawiam
Ewa
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Rossynant ma rację, spadają z góry, z dołu i skąd się da. Zainwestujcie oprócz odstraszacza w łomiki do kleszczy, to najlepszy przyrząd jaki kiedykolwiek miałam, takie 2 haczyki jakby, można to znaleźć w zoologicznych i na allegro. Jeden większy drugi mniejszy, zakłada się pod kleszcze i kręci w miejscu, wyjmują się bez problemu i bez naciskania ciała. Nie smarować niczym kleszcza broń Boże, nie ściskać. Po spacerze sprawdzić dzieci dokładnie. W tym pod skarpetkami bo jak skarpetka luźniejsza to potrafi wpaść pod nią, raz tak miałam. Las lasowi nierówny, najwięcej jest tam gdzie wysokie trawy stykają się z młodymi drzewami u mnie.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Szczególnie trzeba uważać na paprocie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

U mnie na Podbeskidziu wyjątkowy "spokojny" sezon. Mój pies miał chyba tylko 2 lub 3, ostatni chyba z miesiąc temu (robię mu często przegląd, kłaki ma jasne, więc dobrze widać). Wyjątkowo nie jest niczym opsikany / zespocony / zaobrożowany :) To samo u drugiego psa. Oczywiście chadzają po chaszczach, trawach, nie po centrum parku ;) Tak więc oceniam to lato wyjątkowo dobrze pod kątem kleszczy.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
FUSIACOLA
---
Posty: 55
Od: 21 lip 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

na kleszcze jedyny sposób to szczepienie, niestety tez mam w rodzinie osobe która złapała boreliozę i ostre zapalenie opon mózgowych. Kleszcz ugryzł mimo sprejów OF i odstraszających bransoletek umieszczonych na kostkach i nadgarstkach, takze nie ufam takich wynalazkom.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kleszcze w Polsce

Post »

Już druga osoba o tej szczepionce wspomina, co to konkretnie jest? Coś mi się nie chce wierzyć że jeszcze nie reklamują powszechnie skoro to takie dobre.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”