Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Pewnie wielu z Was już sie zastanawia, albo ma gotowce - podzielmy się pomysłami, co w tym sezonie w "modzie balkonowej" piszczy?

U mnie na razie czerwone pelargonie, rozkwitły na całego. Chciałabym je jednak z czymś fajnym zestawić.
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
izabeza
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 17 kwie 2010, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sokołowo Budz/Wielkopolska
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

ja w tym roku chcę zrobić eksperyment, mam już popikowany powój trójbarwny czerwony i obsadzić nim doniczki na parapet jak i te wiszące, mam nadzieję, że będzie fajnie to wyglądało :) w zeszłym roku miałam aksamitki, ale za gęsto posiane, nie miałam czasu na pikowanie, nie wyglądały żle, jednak chciałabym coś zwisającego :)
W życiu piękne są tylko chwile....... ale i tak warto żyć :)
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja w donicy będę miała truskawki ozdobne, podobno kwitną cały sezon :P
Lemurkiewicz
50p
50p
Posty: 97
Od: 26 mar 2011, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

a ja w tym roku sieję kwiatki po raz pierwszy - więc wysiałam wszystko co się dało ... więc chyba będzie u mnie trochę pstrokato :roll:
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Pomysłów mam wiele :D
Już mam w skrzynkach: pelargonie, coleusa, dalie, żeniszki.
Na pikowanie czekają poziomki.
Wysiałam jeszcze smagliczki, powój i wilca oraz cynie - coś marnie rosną.
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie też już prawie komplet na balkonie- w donicach coleusy, kwitnące już aksamitki, razem z lobelią niebieską i różową (ale lobelia zakwitnie najwcześniej za miesiąc). Jedna doniczka pelargonii- od koleżanki, kolory to niespodzianka. Posiałam wilce z zebranych własnoręcznie nasion, posiałam tez nową dla mnie odmianę wilca- wilec pospolity- z pięknymi białymi kwiatami i pierzastymi liśćmi, bardzo jestem go ciekawa :) Do dużej donicy z wilcami wsadziłam 4 dziwaczki (nasiona zebrałam na wakacjach, powinny być żółto-różowe). Kwitną wciąż bratki i prymulki. Aha- wystawiłam już fuksje, widzę pierwsze pączki kwiatowe :) Z wieloletnich widzę że funkie wystawiły swoje "kły" :) A bergenia puszcza nieśmiało pierwszy listek.

Poza kwiatami, na zewnątrz stoją już pomidorki koktajlowe, bazylia prowansalska, pietruszka i groszek zielony, ale to już warzywnicze tematy ;)
Awatar użytkownika
Giecikowa
200p
200p
Posty: 355
Od: 13 lut 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja planuję tunbergię. Moje roślinki są jeszcze malutkie, ale myślę, że dadzą radę. Będę musiała z czymś je posadzić, bo mam tylko 15 sadzonek ( o ile wszystkie przeżyją). Planuję je posadzić jako zwisające z balkonu, na wystawie południowej.
Może macie jakiś pomysł z jaką roślinką wyglądałyby ładnie?
Pozdrawiam Dorota:)
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Widziałam gdzieś kompozycję tunbergii zwisającej z doniczki z jakąś trawą o prostych, strzelistych, ciemnopurpurowych liściach. Niestety nie pamiętam, co to było, ale wyglądało niezwykle szykownie...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
martaksc
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 25 lut 2011, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

u mnie na barierce balkonowej wszystkie odcienie surfinii( mam nadzieję, że dostane), żeby bylo pstrokato :)

oprócz tego na balkonie kobea i groszek pachnący a pod nimi przypołudniki i jak się uda portulaka; w skrzynkach stojących lwia paszcza i goździki oraz dmuszek, a w donicy wiszącej nad balkonem pelargonia różowa i lobelia karminowa i coś jeszcze wymyśle :)


Oczywiście wszystko oprócz surfinii i pelargonii mam z nasion, więc nie mam pewności,że to zakwitnie i że coś z tego będzie tym bardziej, że to mój całkowity DEBIUT jeśli chodzi o rośliny hodowane z nasionek :)

trzymajcie kciuki :)
DEBIUT 2011 :)
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

u mnie na tarasie zestaw biało-błękitno-fioletowy;
dwie wielkie, drewniane donice obsadzone są: białymi i jasno fioletowymi bratkami, białymi surfiniamii, białymi, dubeltowymi stokrotkami, ciemnoniebieskimi niezapominajkami i heliotropami :) mam nadzieję że całosezonowy pokaz tych chłodnych kontrastów :)
zagłuszyć go może tylko posiany na tyłach groszek pachnący - w kolorach nie wiadomo jakich :)
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja jeszcze nie obsadziłam swoich donic i skrzynek, ale już mam wszystko wymyślone i zaplanowane.
Od strony północnej posadzę niezawodne begonie wieczniekwitnące z jakimś ładnym bluszczykiem; fuksje i niecierpki - te raczej w donicach bez towarzystwa.
Od strony południowej - głównie pelargonie; najbardziej lubie te zwykłe, "babcine" ciemnoczerwone w połączeniu z komarzycą lub kocanką; ładnie "rozluźnia taką kompozycję biała bakopa. A w donicach tunbergie, któe puszczam po kratce do góry, a dodatkowo jakieś niebieskie lub fioletowe kwiatki.
Awatar użytkownika
carmen83
100p
100p
Posty: 114
Od: 18 mar 2010, o 10:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Witam,
ja zakupiłam ogromną donicę i wczoraj wsadziłam 3 rodzaje cebulek kwiatowych:

Mix kolorów mieczyków 5 szt, jakieś z rodziny liliowatych (nie miały cebulek a takie coś bardziej jak bulwa czy korzonek) 2 szt, i jeszcze cebulki niższych kwiatków 10 szt - niestety nazw nie pamiętam :( :( :(

Kwiaty dobrałam tak by możliwie jak najdłużej kwitły, a rozmieszczenie zrobiłam takie by wysokie nie zasłaniały niskich itp...

Donica ogromna wiec zmieściłam 17 sztuk a jeszcze sporo miejsca zostało :)

Ciekawe co z tego wyjdzie - to pierwsza moja taka kompozycja.
carmen83 - kolejne podejście do ogródka warzywno-kwiatowego :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Piszesz o ogromnej donicy dla cebulowych. Musi być płytka, głębszą donicę musisz do połowy zdrenować jeśli sadzisz cebulowe gdyż cebulki od nadmiaru wilgoci mogą zacząć gnić.Wystarczy im ok.20 cm warstwa ziemi.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”