Ogródkowa odskocznia - początek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Witaj Sabinko
Ano przyszłam z rewizytą i przeszłam cały wątek.Ogród zmienia się z godziny na godzinę.Teraz już jest bardzo kolorowy.A róże wcale nie są NN.Masz Fresie,Ice Lady i Erotikę.A najwspanialszy jest pomocnik przy kranie z wodą ;:108
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

muszu852 dziękuję za wizytę :D
Ja dopiero pierwszy raz eksperymentuję z agrowłukniną i korą, zobaczymy co z tego wyniknie. Oby mniej plewienia i manewrowania kociarką między krzewami ;:224

Jojola witaj, no zdjęci nocne nie do końca takie jak bym chciała ale nie radze sobie z aparatem :oops: Wbrew pozorom to że sie kupi lepszy nie znaczy że zdjęcia same lepsze wyjdą :(

asiulka-a55 Witam u siebie:D Maks ostatnio zaczął nagminnie wszystko oblewać, w poprzednich latach nie było to aż tak obfite, i właśnie przez to te ograniczanie terenu :?

Hanka dziękuję za wizytę :D A no pomocnik to nasza największa duma, i jaki ogrodnik! Uwielbia konewki :;230


Chodze po tych moich "placach" jak sie to kiedyś mówiło i jakoś brak mi satysfakcji a przez to zapału. Prace mi jakoś nie idą i wszystko cię odwleka. Miały być nowe ogrodzenia i brama i w ogóle a jest wielkie "G" Bu ! gdyby sie tak szło sklonować :evil:
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Cześć Sabcia :wit
Jak się pięknie zakwieciło u Ciebie ;:224 Zakupy spore poczyniłaś a ten omżyn dawida mnie zaciekawił ale wpisałam w google i mi się rozświetliło, że to budleja, ekstra będziesz miała dużo motyli, też planuje sobie kupić.
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Parysko z budleją to w ogóle był przypadek. Chciałam kupić krzak co wabi motyle ale nie wiedziałam ani jak sie nazywa ani jak wygląda, będąc w szkółce wzięłam omżyn bo mi sie zdjęcie na etykiecie spodobało a po przyjeździe do domu ciotka mnie uświadomiła że to właśnie budleja i że to ona wabi motyle. Na razie nie kwitnie i nie nastawiam sie na kwitnienie w tym roku, ale w przyszłym powinno już być fajnie. Już nie mogę sie doczekać jak mi ta nowa rabatka zarośnie przyszłym roku bo teraz tam trochę łyso, a i kory ubyło bo po silnym wietrze u sąsiada wylądowała, i teraz agrowłuknina wyłazi, no i jeszcze coś na obrzeża potrzebuje ale na kamienie będę mogła sobie pozwolić dopiero gdzieś we wrześniu.

U nas pada i pada.... a mi dach przecieka :evil:
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Eh u mnie też pada i też dach przecieka a mieszkamy dopiero rok. Ja sobie już korę daruję, nigdy już w nią nie za inwestuje, wydałam 240 zł i nie starczyło na wszystko jak sobie pomyśle, że mogłam za te Pieniążki kupić np. jałowce płożące na allegro widziałam małe sadzonki po 3,50zł. Też mi korę wywiewa a i włókniny nie dałam i chwasty i tak muszę wyciągać a takie jałowce za parę lat by urosły i więcej uroku by dawały, no cóż człowiek na błędach się uczy,
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

W sumie może warto sie zastanowić nad tymi jałowcami, chociaż ubzdurałam sobie połączenie rabaty wysypanej korą z taką ze żwirkiem oddzielone jakimś obrzeżem :roll:
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Powinnaś zmienic nazwę wątku ....jakie początki ja tu widzę już piekny ogród Gratuluje ;:180
Pozdrawiam, niedługo wpadne znowu :P
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Wiesz moje to są początki :oops: Pierwszy rok udzielam sie w ogrodzie, wcześniej plewiłam tylko i kosiłam trawnik a reszta do mamy należała a teraz wprowadzam innowacje :tan
Chociaż mamie jeszcze zdarzy sie posadzić coś nie tam gdzie ja myślałam no ale trzeba iść na kompromis a poza tym dobrze że czasami jeszcze ma ochotę cokolwiek posadzić :(
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Ja też sobie pewne rzeczy kiedyś bzdurałam ale praktyka pokazuje, że czasami się nie da tak jak by się chciało. ja lubię rośliny i tak kiedyś nic między nimi nie będzie widać, korę trzeba uzupełniać a roślinki się rozrastają
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Sabciu, witaj :) przysżłam z rewizytą obejrzeć te Twoje ogrodowe początki, a tu tymczasem już sporo się dzieje! masz pole do popisu, widać że ogród zaczyna Cię pochłaniać mimo, że masz go od niedawna i czuć, że kochasz naturę...
będę Ci kibicować, a tymczasem serdecznie Cię pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

;:74
Ciągle pada! Asfalt ulic jest dziś śliski jak brzuch ryby,
Mokre niebo się opuszcza coraz niżej,
żeby przejrzeć się w marszczonej deszczem wodzie. A ja?
A ja chodzę desperacko i na przekór wszystkim moknę,
Patrzę w niebo, chwytam w usta deszczu krople,
patrzą na mnie rozpłaszczone twarze w oknie, to nic.

Ciągle pada! Ludzie biegną, bo się bardzo boją deszczu,
Stoją w bramie, ledwie się w tej bramie mieszcząc,
ludzie skaczą przez kałuże na swej drodze. A ja?
A ja chodzę, nie przejmując się ulewą ani spiesząc,
Czując jak mi krople deszczu usta pieszczą,
ze złożonym parasolem idę pieszo, o tak!

Ciągle pada, alejkami już strumienie wody płyną,
Jakaś para się okryła peleryną,
przyglądając się jak mokną bzy w ogrodzie. A ja?
A ja chodzę w strugach wody, ale z czołem podniesionym,
Żadna siła mnie nie zmusza i nie goni,
idę niby zwiastun burzy z kwiatkiem w dłoni, o tak.


aguniada witam u siebie :wit
U mnie jak padała tak pada a robira w ogrodzie rośnie w oczach :evil: szykuje sie wielkie koszenie jak już przestania lać.
Spróbuje dzisiaj wstawić jakieś zdjęci ale później
A teraz serwuje gorącą ;:40 dla wszystkich odwiedzających co marzną dzisiaj tak jak ja ;:47
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
Altika
500p
500p
Posty: 610
Od: 29 mar 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczna

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Sabinko jeszcze chyba dożo pracy przed Tobą, ale pomysł z ustawieniem donic z sezonowymi w ogrodzie jest fajny. Zanim dosadzisz krzewy na stałe kolorowe sezonowe urozmaicą widoki. Podobają mi się, bo ogród jest wesoły ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Sabinko, a ja jednak polecam stosowanie kory. Nie chodzi o samą estetykę, ale o to, że ogranicza mnożenie się chwastów oraz utrzymuje w czasie suszy wilgoć. Trzeba oczywiście co roku uzupełniać tu iówdzie, ale nic w ogrodzie nie jest na stałe, no może z wyjątkiem dużych drzew, które są bardziej "stałe" niż my sami.
Ale radzę kupować korę lub ziemię na allegro. Ja tak zaczęłam robić od zeszłego roku. Za około 200 złotych kupiłam 50 worków 50-litrowych. 30 z ziemią i 20 z korą. Transport gratis. Pojedynczych worków w centrach handlowych zupełnie nie opłaca się kupować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”