Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Post »

A u mnie stoi w ciemnym kącie i świetnie rośnie.
Waleria
Awatar użytkownika
bjossa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 kwie 2007, o 21:48
Lokalizacja: Gdańsk

roślny do ciemnego pokoju

Post »

Witam serdecznie,
Jakie gatunki roślin dobrze się czują w ciemnym pokoju? Pokój ma okno po stronie północno-zachodniej i nie ma w nim super warunków świetlnych. Szukam roślinki która nie tylko to wytrzyma ale i bedzie jej dobrze na tyle żeby kwitła. Co więcej, musi to być roślinka której pędy zwisały by w dół, mam bowiem miejsce na wysokiej półce przy oknie. Obecnie jest tam zielistka, roślinka która jest w stanie przetrwach chyba wszystkie warunki... ale ona jest mało efektowna, zielone listki i tyle, czasem na pędach pojawią sie małe białe kwiatuszki. A ja chciałabym mieć roślinkę która potrafi naprawde zakwitnąć, a jednoczenie nie bedzie jakos specjlanie wymagająca i grymaśna. Polecono mi hoję, ale zawsze wydawało mi się że one potrzebują dużo rozproszonego światła.... Co polecacie?
Polowanie nie jest żadnym sportem, to morderstwo z zimną krwią. Jeśli ktoś potrafi pokonać niedźwiedzia w zapasach lub samemu dogonić zająca, wówaczas może sie uważać za prawdziwego sportowca.
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: roślny do ciemnego pokoju

Post »

Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
bjossa
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 kwie 2007, o 21:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: roślny do ciemnego pokoju

Post »

widziałam te tematy, ale one dotyczą głównie roślin które składają sie wyłącznie z liści, takową już hoduje i chce coś co ożywi mój pokój, nawet raz na jakiś czas. Dlatego pomyślałam o hoji (hoi?) ze względu na piękne kwiaty, ale tu z kolei zdaje sie wymagania roślinki nie przystają do mojego pokoju. Nie bardzo kręci mnie paprotka czy inne zielone liście....

kiedyś u znajomej widziałam taką dziwną roślinkę, to chyba jakiś bluszcz - bardzo długie pnacza z małymi listkami w kształcei serc, co jakiś czas na łodydze pojawia się beżowa kulka. Liście są koloru zielono-niebiesko-szarego. Roślinka ta żyła w ciemnym pokoju i całkiem ładnie oplatała wiszące tam obrazki.... macie moze pojecie co to mogło byc? ze znajomą nie utrzymuję już kontaktu wiec nie moge sie jej zapytac co to było.
Polowanie nie jest żadnym sportem, to morderstwo z zimną krwią. Jeśli ktoś potrafi pokonać niedźwiedzia w zapasach lub samemu dogonić zająca, wówaczas może sie uważać za prawdziwego sportowca.
Szafirek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 sie 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Post »

U mnie sansewiera rośnie na ale półeczce, w kącie, ale obok jest okno, ma tam taki półcień i rośnie doskonale i kwitnie jak oszalała, nie przesadzam ją tylko biorę nowe sadzonki, dosypuję ziemi. :wink: Na razie w tej doniczce radzi sobie wyśmienicie, po prostu jedną jak przesadziłam to połowa zgniła, ;:14 więc na razie z tą uważam. W innym pokoju jest druga, całkiem w cieniu, ale nie rośnie tak efektownie jak ta pierwsza.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: roślny do ciemnego pokoju

Post »

ja mam w ciemnym pokoju równiez anturia i storczyki i wszystko kwitnie mam też chamedorę, szeflerę, calathee, pandana, pieniążka, scindapsusy, kalanchoe , hoję, aloesa
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Post »

A może nadałby się Aeschynanthus? Sama się na niego namierzam. Wydaje mi się, że okno od strony północno-zachodniej nie jest aż takie straszne. Ja mam od północy i to w takiej jakby wnęce, bo to jest w podwórzu kamienicy i jakoś rośliny póki co dają radę.
Co do bluszczy, to chyba nie masz całkiem dobrego wyobrażenia na ich temat, bo to ładne rośliny i mają najróżniejsze formy liści.
To jest bardzo ładny bluszczyk.
Obrazek
albo ten pierwszy z lewej o liściach w kształcie serca, też bardzo ozdobny, choć pędy są mniej wiotkie i "zwiesza" się dzięki drucikom na nich owiniętych.
Obrazek
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Post »

Aeschynanthus mam posiadam ale ten kwiat polecam do jasnych pomieszczeń...on potrzebuje też słonka wtedy obficiej kwitnie
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Post »

Filigranowa, w sumie wiadomo, że w słońcu wszystko lepiej będzie kwitło, ale ja myślę, że od strony północno-zachodniej będzie trochę tego słońca miał. Poza tym, czy znasz inny zwisający kwitnący na takie warunki? :roll:
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinki do zaciemnionych pomieszczeń

Post »

to jak będzie troszke tego slonka miał to _aeschynantus_ tez moze byc albo hojka jakas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”