Siew,rozsada,pikowanie pomidorów cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

blue pisze:Pomocy co się dziej z moimi pomidorkami :cry: wiedną im listki nie wiem co jest podlewam tak aby ziemia była wilgotna
Wyglądają na przepikowane dwa-trzy dni temu. Jeśli tak to więdnięcie jest normalnym objawem do czasu uzupełnienia "niedoboru" korzonków.
Mietek.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Jak już odżyją (na 100% odżyją :)) to nie przesadzaj z podlewaniem.
Ja po wsadzeniu w większe pojemniki nie podlewałem od tygodnia (ziemia do której wsadziłem była bardzo mokra).
uki94
200p
200p
Posty: 280
Od: 4 mar 2008, o 09:55
Lokalizacja: Żerków

Post »

Witam również jestem młodym ogrodnikiem gdyż mam 14 lat w tamtym roku kupiłem sadzonki na plony nie narzekałem były spore wtym roku postanowiełm sam wychodować flance jednak również mi nie wyszły rosły bardzo wolno ale przeciesz dopiero się ucze w sobote postanowiłem posadźić pomidory do foli było ich 25 sztuk plus 8 sztuk które dokupie gdyż nie mam miejsca bo mam tam jeszcze sałate i rzodkiewke. w drugiej połowie swojej foli wysadze 40 sztuk papryki

Serdecznie pozdrawiam
Lukasz uki94
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Podczas przekopania do namiotu usuwamy 1 liście właściwe i wkopujemy aż po 2 czy nie ??
bo moje pomidory sama gubią liście właściwe na skutek takiego jakby usychania i zamierania!
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Smolkus1993 pisze:Podczas przekopania do namiotu usuwamy 1 liście właściwe i wkopujemy aż po 2 czy nie ??
bo moje pomidory sama gubią liście właściwe na skutek takiego jakby usychania i zamierania!
Do namiotu możesz posadzić głębiej, pomidor wytworzy sobie na łodydze korzenie. Liści się raczej nie obrywa podczas sadzenia, bo powstaną świeże ranki, przez które mogłyby wniknąć patogeny. Oberwij te listki kilka dni wcześniej, a jeśli już sadzisz, to zostaw.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Ida74 - rozsada w domu nigdy nie urośnie taka okazała jak u ogrodnika w szklarni. Po prostu w domu na parapecie jest z 10 razy mniej światła. Niemniej jednak pomidorki siane 3 marca mogłyby być większe. Dwa tygodnie po pikowaniu rozsada nie jest jeszcze gotowa do wysadzenia, ona się zakorzeniła i dopiero teraz Ci "ruszy". Powolny wzrost to też kwestia odmiany. Najszybciej rosną odmiany heterozyjne ( F1), a znacznie wolniej różne malinowe czy inne ciekawostki.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

ida74 pisze:Obrazek Obrazek :cry: TO JEST MÓJ PIERWSZY RAZ GDY OD NASONKA CHODUJĘ POMIDORY A NIE WSZYSTKIE SADZONKI KUPUJĘ.
Twoje sadzonki pomidorów są bardzo ładne, nie przyrównuj je do zakupionych od ogrodnika gdyż ogrodnik hodował je z pewnością w warunkach optymalnych. Twoim pomidorom przydałoby się jeszcze trochę pobyć w ciepłym pomieszczeniu ( dwa tygodnie od pikowania to trochę mało), ale jeżeli nie masz gdzie to nie szkodzi, z lekkim opóźnieniem( w stosunku do tych od ogrodnika) będą w maju szybko rosnąć i owocować- nie ma w tym chyba złego- wszystkie naraz jeść nie będziesz. Pomidory sadząc na miejsce stałe można głęboko wkopywać w ziemię( nie głębiej niż do zielonych liści ,ale trochę samej łodygi też można zostawić). Myślę że jeżeli zostawisz trochę miejsca przy ścianie północnej(by nie zabierać światła pomidorom) to z powodzeniem możesz sadzić nasiona fasolnika.
Smolkus1993
200p
200p
Posty: 304
Od: 14 lis 2007, o 14:21
Lokalizacja: Goleniów

Post »

Wracają do pytania odnośnie namiotu który wybrać ? większy (4,3) ze słabszą konstrukcją czy mniejszy(4na2,2) z mocniejszą konstrukcją i jak będzie różnica w ilości krzaków pomidorów ?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Mozna dać obornik, ale przegniły. Świeżego nie ma sensu, bo zanim roslina będzie mogła z niego czerpać, to nie bedzie jej juz potrzebny.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

chatte pisze:Mozna dać obornik, ale przegniły. Świeżego nie ma sensu, bo zanim roslina będzie mogła z niego czerpać, to nie bedzie jej już potrzebny.
To, co piszesz, pewnie się tyczy obornika od krów i innych zwierząt, ale co do końskiego to się nie zgodzę. Obornik koński lepszy jest świeży, ma on właściwości grzejne dodatkowo. Nie powiedziałabym także żeby nie dostarczał roślinie składników. Pewnie wiele osób zna sposób uprawy pomidorów, a zwłaszcza ogórków z wykorzystaniem obornika końskiego, zapewniam że dodatkowe nawożenie nie jest konieczne.
marek3232
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 22:05
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Wczoraj posadziłem do namiotu foliowego swoje sadzonki pomidorów i mam pytanie czy z nich coś będzie?
Obrazek Obrazek Obrazek

a dzisiaj spryskałem je miedzianem dobrze zrobiłem?
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

To, co piszesz, pewnie się tyczy obornika od krów i innych zwierząt, ale co do końskiego to się nie zgodzę. Obornik koński lepszy jest świeży, ma on właściwości grzejne dodatkowo. Nie powiedziałabym także żeby nie dostarczał roślinie składników. Pewnie wiele osób zna sposób uprawy pomidorów, a zwłaszcza ogórków z wykorzystaniem obornika końskiego, zapewniam że dodatkowe nawożenie nie jest konieczne.[/quote]

Masz rację Lotto, nie zwróciłam uwagi, ze chodzi o obornik koński. Sama czasem daję swieży, choć wolę przerobiony.

Marku, a dlaczego miałoby z nich nic nie byc? Co do oprysku, to wolę się nie wypowiadać. Jestem zwolenniczką uprawy warzyw bez chemii.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja 22 kwietnia też posadziłem pomidory do tunelu foliowego. :lol: Po posadzeniu wykonałem oprysk profilaktyczny Miedzianem.
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”