Tunel jaki kupić

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2434
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Tunel

Post »

Ja też mam tunel zrobiony w oparciu o konstrukcje 2 namiotów NS , co prawda trzeba było się troszkę nabiedzić nad oczyszczeniem stelażu i pomalowanie oraz nie wszystkie elementy były idealnie równe . Pewnie można kupić drożej już odnowione i odpowiednio dobrane . Mój tunel
ma wymiary 12m X 4,5m . Kupiłam folię o szerokości 12 metrów i długości 13 m , z szerokości była pozyskana folia na przód i tył tunelu . Tu jest zdjęcie przodu tunelu bo trzeba go dorobić we własnym zakresie - tył zresztą też http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2832321
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Tunel

Post »

Siejecie już coś w tunelach?Czy za wcześnie ?
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Tunel

Post »

W tunelu nocami jest o 1C cieplej więc co tam siać... Sadzonki pomidorów i ogórków w domu rosną do maja
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: Tunel

Post »

Zawsze można tunel grzać.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Tunel

Post »

W ofercie nie było, że sprzedaje bez elementów poprzecznych ? Ja kilka lat temu kupując taki stelaż szukałam kompletnego i znalazłam, był niewiele droższy. Poszukaj ofert kompletnych, skontaktuj się ze sprzedawcą, może sprzeda ci brakujące elementy.
Kasia
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Tunel

Post »

Ja kupiłam w firnie L..... kompletny.Stoi 3 rok i wszystko ok.
t271828
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 maja 2012, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tunel

Post »

zdravko pisze:Tak, w ofercie był bez poprzecznych (alllegro), dużo ludzi taki kupuje i jakoś dają rade to ogarnąć, więc musi być jakiś patent.
Ja mam kompletny więc moja rada nie jest sprawdzona , ale może niepotrzebnie chcesz złożyć pełne łuki i potem je łączyć. Wydaje się, że łatwiej będzie złożyc tylko po dwa elementy (szczytowe) połączyć takie "mini łuki" elementem poprzecznym i do takiego (w miarę już stabilnego) modułu dokładać następne elementy.
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Tunel

Post »

Ja również kupiłam stelaż NS 6, ale kompletny. Mój M. zakupił płaskie profile metalowe 20/20/2 i zamierza dospawać z nich front i tył namiotu, w tym drzwi. Myślę, że łuki można połączyć poprzez dospawanie profili metalowych. Co prawda ja nie planuję późniejszych rozbiórek tunelu i mam zamiar trwale go umocować.
Malinka877
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 mar 2013, o 11:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tunel

Post »

Witam, dopiero zaczynam "przygodę" z tunelem, zamówiłam stelaż z namiotu wojskowego wys. 2,5, szer 4,5 dł 5m i chciałam zapytać ile folii zakupić tzn jaką szeroką i długą? Zamierzam dorobić drzwi z obu stron. Z jakiej firmy polecacie? Niedaleko mnie jest ,MARMA i zamierzam tam kupić, warto? Czy lepiej zamówić na allegro? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
wojtas278
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2013, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Witam,
Planuje budowę szklarni na podsawie własnego projektu. Jej wygląd obrazuje poniższe zdjęcie. Chciałbym usłyszeć Wasze poglądy na ten temat. Co należy poprawić? Czy stelaż aluminiowy to dobre rozwiązanie? Czy możliwe jest, że w upalne dni folia będzie się przyklejać do gorącego aluminium, a jeśli tak jak najlepiej ją zabezpieczyć przed tym? W jaki sposób można zabezpieczyć, plastikowe łączenia rurek, aby nie rozdzierały foli?

Usunięto nieaktywne linki, klepsydry, pomid.
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tunel

Post »

Podaj jakieś wymiary tego tunelu bo to jest istotne.
wojtas278
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2013, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel

Post »

Wysokość 1,5 m, szerokość 2,2 m i długość 3 m.
jaszczur438
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 22 paź 2012, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Tunel

Post »

Hmm no to malutki. Ale tak czy inaczej przy dużym opadzie śniegu bardzo prawdopodobne że się zawali. Aluminium to raczej zbyt delikatny materiał na konstrukcję. Gdybyś jednak upierał się przy takim rozwiązaniu konieczne będzie wzmocnienie na szczycie tunelu. Wzdłużna rurka łącząca wszystkie pałąki. Inaczej pod naporem śniegu rozjadą się każda w swoją stronę. No chyba że zdejmiesz folię na zimę no to wtedy konstrukcja powinna przetrwać. Mimo wszystko ja bym proponował rurki stalowe i wtedy na mur beton nic się temu nie stanie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”