Szkółki azalii i rododendronów

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Powoli zaczynam planować wiosenne zakupy. Mam nadzieję, że wasze doświadczenie i wiedza mi w tym pomogą bo sądząc po poziomie tego forum są one ogromne. Mieszkam w okolicach Wałbrzycha, w pobliżu nie ma żadnej profesjonalnej szkółki ogrodniczej. Do tej pory posiadam w swojej kolekcji trzy ładne rododendrony i trzy azalie ( jak będą kwitły to na pewno się nimi pochwalę). Na wiosnę chciałabym powiększyć ich ilość, zwłaszcza o azalie japońskie i wielkokwiatowe. Problem polega na tym, że oprócz niewielkiej szkółki w Pustelniku, która sprowadza rododendrony, jedyne dostępne okazy są w Castoramie i Obi. Niestety moje doświadczenia z azaliami z tych sklepów nie są najlepsze. Zazwyczaj już na początku są przesuszone i padają. Czy ktoś jest w stanie podać mi namiary na szkółki specjalizujące się w produkcji rododendronów i azalii, które prowadzą sprzedaż wysyłkową i można na nich polegać. Z tego co znalazłam w internecie fachowe szkółki rzadko kiedy prowadzą sprzedaż wysyłkową. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. :wit
Paulina
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Całkiem niedaleko do Sylwka Tomszaka po azalie..., zresztą:
http://www.zszp.pl/index.php?sub=mapa&dnr=4&param=all
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Wielkie dzięki, adresy nawet niezbyt odległe. Na pewno skorzystam
Paulina
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

A czy ktoś z forumowiczów zakupował może azalie w sklepie internetowym oczarjk? Ich oferta brzmi zachęcająco ale nie chciała bym się sparzyć więc jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o pomoc.
Paulina
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

paola1a na stronie Pana Ciepłuchy jest reklama sklepu Oczarjk (i odwrotnie). Oni chyba nie produkują tylko pośredniczą. Chyba taniej by było kupić rh Pana Ciepłuchy u takiego pośrednika jak market - z tej strony m.in. OBI, Nomi i Leroy Merlin http://www.cieplucha.com.pl/?str=6&lang=pol&podstr=5
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6503
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

W sezonie warto zajrzeć do punktów sprzedaży przy Arboretum w Wojsławicach - to też nie tak daleko :)
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Dzięki Moniko, kolejna dobra rada od Ciebie, OBI rzeczywiście może mieć coś konkretnego bo Castoramy na przykład unikam jak ognia, te roślinki są tam zazwyczaj przesuszone.
Co do Wojsławic Gosiu to masz rację ale pamiętam, że jak byłam tam końcem maja z wycieczką szkolną ( bo pracuję w szkole) to była tylko jedna pani która sprzedawała roślinki i więcej było różności niż różaneczników. Ale może po prostu tak trafiłam Dziękuje wam za rady Paulina
Paulina
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6503
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Przy parkingu arboretum zlokalizowany jest stały punkt sprzedaży plus kilku sprzedawców sezonowych... przed samą bramą kojarzę jeszcze jeden - w miarę ciekawy... a poza tym - rzeczywiście na trasie prowadzącej do kas można trafić na wszelkie badziewie :wink:
Jednak forumkowie i forumki, którzy spotykali się w ubiegłym roku w Sobótce, a potem odwiedzili Wojsławice, mogą potwierdzić ;:108
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4108
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Ja przez internet nie odważyłabym się kupować rh. Trzeba jednak zobaczyć czy jest zdrowy, jak wyglądają korzenie itd. W ubiegłym roku widziałam w Leroy Merlin przepiękne krzewy od Ciepłuchy (myślę że 4-letnie) zdrowe jak rzepy, ładnie prowadzone, z tym, że było to jakoś późnym latem, miały zawiązanych mnóstwo pąków kwiatowych (cena jak mnie pamięć nie myli była trochę ponad 20 zł). Czasem warto zaglądać do marketów, ale trzeba trafić na dostawę i nie kupować "oczami" zwłaszcza wiosną kiedy sprzedawane są kwitnące.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

I tu masz rację Moniko Tal zrobiłam z moimi pierwszymi azaliami kupionymi w Castoramie. Przepięknie kwitły więc kupiłam " oczami" a one padły zaraz po wsadzeniu do gruntu, były całkowicie przesuszone. No ale pożyjemy zobaczymy i tym razem na pewno już będę mądrzejsza
Paulina
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

Ja mam kilka azalii od Pana Ciepłuchy i teren gdzie mieszkam w większości jest obsadzony jego materiałem nie narzekam na jakość.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

to jak myślicie kiedy pojawią się doniczkowe w marketach ? A może jednak macie sprawdzoną wysyłkową azali?
duduś
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Szkółki azalii i rododendronów

Post »

ponaglam pytanie o sprzedaż wysyłkową rododendronów
duduś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”