W Bretonskiej kuchni u Gosi

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu jest bardzo dobre, taki pieczony budyń? trudno mi nazwać smak, którego przedtem nie znałam.
A ja nie wiedziałam, że maja być suszone śliwki :;230 :;230 ze świeżymi jest pyszne, następne zrobię z suszonymi to porównam smaki :)
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Co by nie było, że tylko mnie smakowało haha u mojego syna jest teraz kolega i jedli obaj, mój Maks zapytał; "a co to było, budyń? dobre !!!"

Gosiu dawaj więcej przepisów :tan :tan szybko i prosto zrobiłam deserek :) a z pracy wróciłam przed 17,00.
Jeszcze się śmialiśmy, że dzisiaj w domu króluje Bretania, bo na główne danie fasolka po bretońsku :), wiem, że ona od nas a nie z Francji ale nazewnictwo nam się idealnie zgrało :) zrobiłam ze świeżej fasoli, pychota.
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Fela, powiem szczerze nigdy nie szukałam musztardy z "Meaux" nie mam pojęcia gdzie ja kupić :oops: Ale dla czystej ciekawosci popytam ludzi. :lol:

Beatkogenialnie ze wszystkim smakowało, nawet nie wiesz jak mnie duma rozpiera :D :D . Możliwe ze to ma konsystencje budyniu ha ha ! Czy jest wystarczająco upieczony ? Moj jest bardziej zarumieniony.
Mój M który baardzo lubi gotować i jest moim pierwszym krytykiem, mówił mi o innym ciastku bretońskim , muszę go przycisnąć by mi coś więcej o nim powiedział.
Z fasolka po bretońsku to rzeczywiście niezła historia. Kupiłam dla milej sąsiadki fasolkę w Polsce jako prezent, patrzyła się sceptycznie podziękowała. Po jakimś czasie jak się spotkałyśmy spytała czy nie mam do odsprzedania drugiego słoiczka! HA HA ! Tak jej smakowało!
Ja znalazłam fasole która przypomina te ze słoiczka i zrobiłam sama. Byla doskonała, przepis mam mi przesłała dla śmiechu. Na wiosnę wysieje ja u siebie w ogrodzie i będę jadła do syta. :D

I jak mówią Bretończycy smacznego Kalon digor
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu tarta z jabłkami się piecze ;:137 u ciebie na zdjęciu wygląda pysznie i na pewno takie będzie.
Teraz podam ci przepis na placuszki z dyni
-200 g. dyni oczyszczonej i startej na dużych oczkach
-1 jajko
-1,5 łyżki masła
-około 1/2 szklanki mąki
-1-2 łyżeczki startego imbiru (ew. sproszkowany)
-sól,pieprz
-olej do smażenia
Żółtka oddzielić od białka ,utrzeć z masłem.Białko ubić na sztywno .Dynię wymieszać z żółtkiem , przesianą mąką,imbirem,doprawić solą i pieprzem( według własnego uznania) .Delikatnie połączyć z pianą .Placuszki nakładać łyżką (niewielkie porcje) i smażyć z obu stron .

Podawać np. z sosem pomidorowym sos pomidorowy : Na patelni na dwóch łyżkach oliwy zrumienić posiekany ząbek czosnku i 1/2 cebuli (ja biorę więcej bo lubię i czosnek i cebulę) .Dodać jedną puszkę pomidorów bez skórki.Doprawić solą i pieprzem oraz łyżką brązowego cukru.Dusić pod przykryciem przez około 15-20 min. aż powstanie gęsty sos. Na koniec wymieszać z bazylią lub oregano ale niekoniecznie
ObrazekUwaga można się od nich uzależnić :;230
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Kasiu, przepis zapisałam ! Jak tylko będę miała dynię to zrobię bo przepis mi wygląda baaardzo apetycznie ! Piszesz o imbirze dla ciekawości, można dostać świeży bez problemu ?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu u nas świeży imbir jest przez cały rok ( w moim sklepiku też :)
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

U mnie z imbirem też raczej niema problemu, ale ja z wygody a może z zapominalstwa często używam takiego z torebki sproszkowanego .Za niedługo podam ci jeszcze przepis na ciasto z dyni jest może troszkę tłustawe ale nawet moje koleżanki które notorycznie się odchudzają zajadają je ze smakiem jak zrobię.Gosiu a ja czekam na dalsze przepisy z cukinij .Kto by pomyślał że jeszcze kilka lat wstecz nie lubiłam tego warzywa :D
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu donoszę że upiekłam ciastko z jabłkami .Syn zachwycony ;:138
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

gosia07 pisze:Gosiu donoszę że upiekłam ciastko z jabłkami .Syn zachwycony ;:138
:wit :wit Też upiekłam, pychotka.
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

:tan :tan Dziewczyny genialnie !!!!
Zaczynam nowy tydzień z dobrymi wiadomościami !
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Ja też tartę z jabłkami upiekłam bardzo wszystkim smakowała,mam jednak pytanie czy wam też spód trochę przywiera czy ja coś zrobiłam źle?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

Gosiu, nabyłam wreszcie ciasto francuskie i dzisiaj na kolację będzie kisz :D Zaraz pędzę do kuchni...
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: W Bretonskiej kuchni u Gosi

Post »

katarzynka575 pisze:Ja też tartę z jabłkami upiekłam bardzo wszystkim smakowała,mam jednak pytanie czy wam też spód trochę przywiera czy ja coś zrobiłam źle?
Mnie nie, piekłam na papierze ;:108
Pozdrawiam, Halina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”