Pekan, hikan i hikora - ma ktoś? Jak wrażenia?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2116
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Pekan, hikan i hikora - ma ktoś? Jak wrażenia?

Post »

Z przypadku stałam się posiadaczką szczepionego pekana. Człowiek chciał wymienić zrazy, a że nie miał interesujących włoskich, to wzięłam dla jaj dwa pekany. Nie zajmuję się tym gatunkiem, nie mam podkładek, więc zaszczepiłam jednego na czarnym orzechu, resztę na mieszańcach włosko-czarnych. Na mieszańcach nic się nie przyjęło, a o tym na czarnym zapomniałam. Teraz przy okazji sortowania drzewek ukazał się jakiś dziwak, a to Campbell NC 4. Nawet nie wiem czy na podkładce z czarnego orzecha pekan ma szansę chwilę pożyć, czy obumrze. Tak czy inaczej na razie żyje.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pekan, hikan i hikora - ma ktoś? Jak wrażenia?

Post »

Ostatnio przeglądałem gatunki orzechów o których pisała kozula. Natrafiłem Dzięki temu zainteresowaniu na blog poświęcony tylko i wyłącznie pekanowi klik Właścicielowi szczepienie idzie bardzo dobrze, choć metody pokazywane przez niego mam wrażenie są dość inwazyjne tak jak w tym wpisie. Swoją drogą ciekawe czy przeszedł by w naszym klimacie taki sad towarowy?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pekan, hikan i hikora - ma ktoś? Jak wrażenia?

Post »

W supermarkecie którego nazwa jest od kaufen. Są orzechy pekanu, jakie moje rozgoryczenie, że połówki,a nie całe orzechy, bo chciałem posiać :roll: Co do wrażeń smakowych to mało aromatyczne, nasz orzech włoski bardziej pachnący.
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pekan, hikan i hikora - ma ktoś? Jak wrażenia?

Post »

W tym samym markecie co pisałem 3 lata temu kupiłem całe nie łuszczone orzechy pekan, posiałem do piasku 6 sztuk w celu stratyfikacji, ciekawe, czy któryś będzie raczył wykiełkować, bo bardzo suche były.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”