Papryka najlepsza ale jaka?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

adamlol a gdzie teraz jezdzisz jak można wiedzieć??
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

2 klasa Poznan boksy , kalisz boksy (ale tam zadziej ) a tak to 1 klasa to na export . jak nie ma się gdzies wtyki na boxy to nie warto jechac . No i oczywiscie na sórówki ale to juz inne odmiany warzyw co dają plon b. duzy .
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Papryka

Post »

Podpowiedzcie mi proszę jaką odmianę papryki sadzić aby na Warmii i Mazurach miała szansę dojrzeć? Sadzę je pod namiotem foliowym.
Już kilka lat pod rząd zostaję z całymi krzakami małych papryczek. Zbieram zaledwie kilka sztuk a reszta nie ma szans dorosnąć. Niby kupuję sadzonki wczesnych odmian ale mam wrażenie, że na zasadzie "Wczesną ma Pani papryczkę? Tak oczywiście...Późna ta papryka? Tak oczywiście"
W przyszłym roku sama sobie rozsadę zrobię ....polećcie mi proszę naprawdę wczesne papryki.
Aśka
Awatar użytkownika
ARABELLA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6594
Od: 4 mar 2009, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom(okolice Torunia)

Re: Papryka

Post »

Aśka ja mam ten sam problem i na drugi rok już nie sadzę papryki !
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Papryka

Post »

Ja dla własnych potrzeb uprawiam paprykę Spartakus ,kupuję 100 nasion i mam na dwa lata.Dobrze jest wcześnie wysiać,najlepiej na początku lutego i uprawiać pod folią, a efekty będą i dojrzeje .
Prowadzę na dwa pędy
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Re: Papryka

Post »

Ktoś z was uprawiał może Robertę?
Aśka
jack+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 8 wrz 2010, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

sliwa007 pisze:Termin sadzenia papryki to temat rzeka. Można sadzić nawet około 10 kwietnia. Tylko trzeba się liczyć z tym że będą spore przymrozki (a na 90 % będą) i po papryce. Co innego pod włókninę, ale to podnosi koszty. Optymalnie rzecz biorąc to po 20 kwietnia można spokojnie sadzić. Przymrozki do -3 stopni da się przetrzymać, są na to sposoby ale pewne ryzyko też jest.
Pamiętaj że przed sadzeniem minimum na tydzień musisz przykryć tunel folią aby ziemia się nagrzała.
Koszt folii 12x32m, bo taka Ci będzie potrzebna to wydatek około 400-500 zł, ale od razu radzę Ci kupować te droższe bo różnica w jakości jest ogromna.
Co do sprzedaży to z jednej folii tygodniowo zbierzesz od 50-150 kg papryki, takie ilości to możesz sprzedać nawet przy drodze jak mieszkasz w odpowiednim miejscu (oczywiście żart). Na giełdzie w Kaliszu nigdy nie byłem, chyba jest mała bo pierwszy raz o niej słyszę. Mieszkasz w Wlkp. więc w Poznaniu masz super giełdę, gdzie papryka idzie jak ciepłe bułeczki.
Odnośnie tej włókniny po posadzeniu ?
Na dzień trzeba ją zdejmować , prawda ?
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka

Post »

Rafi93r
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śliwniki

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

sliwa007 napisał(a):
Termin sadzenia papryki to temat rzeka. Można sadzić nawet około 10 kwietnia. Tylko trzeba się liczyć z tym że będą spore przymrozki (a na 90 % będą) i po papryce. Co innego pod włókninę, ale to podnosi koszty. Optymalnie rzecz biorąc to po 20 kwietnia można spokojnie sadzić. Przymrozki do -3 stopni da się przetrzymać, są na to sposoby ale pewne ryzyko też jest.
Pamiętaj że przed sadzeniem minimum na tydzień musisz przykryć tunel folią aby ziemia się nagrzała.
Koszt folii 12x32m, bo taka Ci będzie potrzebna to wydatek około 400-500 zł, ale od razu radzę Ci kupować te droższe bo różnica w jakości jest ogromna.
Co do sprzedaży to z jednej folii tygodniowo zbierzesz od 50-150 kg papryki, takie ilości to możesz sprzedać nawet przy drodze jak mieszkasz w odpowiednim miejscu (oczywiście żart). Na giełdzie w Kaliszu nigdy nie byłem, chyba jest mała bo pierwszy raz o niej słyszę. Mieszkasz w Wlkp. więc w Poznaniu masz super giełdę, gdzie papryka idzie jak ciepłe bułeczki.

Możecie mi powiedzieć co to za sposoby aby przetrzymać przymrozki do -3 stopni??
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

można zastosować zraszacze i nawet większy mróz nie jest grozny. :D
Awatar użytkownika
adamlol
200p
200p
Posty: 484
Od: 25 sty 2009, o 18:18
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

dla papryki przy zraszaczach to max -5 stopni , ale jak ktos zaczyna to nie opłaca mu sie kupowac tych mikro zraszaczy dla papryki .i to tez jest duzy koszt ( zalezy dla kogo ) dobry mikrozraszacz kompletny to ok 15-20 zł a na tunel potrzeba ok 50 - 100 szt. + rura pe wiem jaki to jest koszt bo sam je zakładałem w szklarni i bloku dla ogórków i pomidorów .
jack+
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 8 wrz 2010, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

Włóknina wyjdzie taniej, tylko trochę więcej kłopotu.
A odnośnie zraszania : to wystarczy je włączyć nad ranem czy wcześniej ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: najlepsza papryka na masową skale czyli dla pieniędzy jaka ?

Post »

jack+,a kiedy będzie mróz :wieczorem ,czy nad ranem wówczas będzie można odpowiedzieć kiedy włączyć zraszacze,należy starać się, żeby za dużo nie liczyć na zraszanie ,bo można zalać podłoże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”