Tulipany - nasze zdjęcia i identyfikacja odmian

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Indygo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 7 kwie 2012, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tulipany

Post »

Ja się teraz nie nornic boję, tylko tej pogody. Moje tulipany pojawiły się chyba prawie wszystkie, a tu zima w pełni :(
Pozdrawiam Martyna
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Tulipany

Post »

Pocieszę Cię, moje nie dość, że wzeszły, to jeszcze stoją w dołku nie zasypane ziemią, tyle co ziemia w doniczce... ;:223 Śnieg je ochrania, ale jak przyjdzie taki silny mróz.... ;:145
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany

Post »

Witam :wit

Obrazek Czy ktoś podpędza tulipany na Święta? Ja posadziłem do trzech doniczek po trzy cebule - niskie i żółte oczywiście. Wszystko obliczone, zaplanowane - zakwitną w Sobotę. :)

_____________________________
Pozdrawiam - Piotrek
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany

Post »

no ja posadziłam ponad 500 tulipanków i mam nadzieję, że wszystkie zakwitną nie zmarzną dobrze, że przy tym mrozie jest sporo śniegu
_fox_

Re: Tulipany

Post »

Pull, doniczka po prawej, w przyszłości jeśli będziesz sadził w doniczki zwróć uwagę i sadź cebulę tą płaską stroną skierowaną do brzegu doniczki, wtedy pierwszy liść będzie wychodził na zewnątrz doniczki ;:108 Miejmy nadzieję że wykwitną :) listki trochę nie fer ale kwiat się liczy :)
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tulipany

Post »

Obrazek _fox_ Dzięki. Znam zasadę i stosuję jak sadzę większą ilość tulipanów do skrzynek. Tutaj pełna dowolność. Pierwsze liście trochę zdeformował grzyb (doniczki stały w mocno wilgotnym pomieszczeniu). Obciąłem chore fragmenty liści i jest OK.
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tulipany

Post »

Moje tulipany sadzone końcem listopada żyją ;:138 ,zaglądałam pod gałązki świerkowe i w końcu się pojawiły.Trochę się obawiałam się czy zdążą się przyjąć przed mrozami,nie potrzebnie,na szczęście coś z nich będzie.

Część 2 tutaj
Pozdrawiam,Basia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”