Hortensja( Hydrangea ) - zmiany, choroby liści

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: HORTENSJA - choroby kwiatow i liści

Post »

Pzrekwita :) to normalne.

Proponuje przesadzić hortensję do wiekszej donicy i obciąć te ciemne kwiatostany. Dzięki temu hortensja wypuści nowe pędy z pąkami kwiatowymi (na przyszły rok).
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Docka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2015, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: HORTENSJA - choroby kwiatow i liści

Post »

Ale tak szybko przekwita, to się bardzo szybko stało po wsadzeniu jej do donicy? a w którym miejscu odciąć ten cały zmieniony kwiat? Wybacz, ale nie znam się a w ogóle nie nacieszyłam się tymi kwiatami
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: HORTENSJA - choroby kwiatow

Post »

Kupowałaś juz kwitnącą hortensje, przypuszcam, ze w kwietniu, a więc to normalne, ze z czasem cos przekwita :) Obetnij tak, aby od dołu zostawić 1-2 pare pąków.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hortensja - CHOROBY liści

Post »

Co to są za plamy na liściach młodej (posadzonej w tym roku wiosną) Hortensji Anabelle ?

Obrazek
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Hortensja - CHOROBY liści

Post »

Msk83

To plamistość liści. Oprysk preparatem Gwarant, Topsin lub Sportak. Opadające liście sprzątnąć i spalić, jesienią trzeba to zrobić dokładnie.


Pozdrawiam, Francik
Francik
msk83
500p
500p
Posty: 760
Od: 20 paź 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hortensja - CHOROBY liści

Post »

Dzięki za odpowiedź, popryskane Topsinem.
luthiew
50p
50p
Posty: 89
Od: 30 kwie 2014, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: HORTENSJA - choroby kwiatow i liści

Post »

witam serdecznie i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu moich hortensji bukietowych. Posadziłam je 10 kwietnia i wszystko było ok dopóki nie nadeszły niespodziewane opady gradu i spadek temperatur. Wczoraj zauważyłam, że dzieje się z nimi coś niedobrego. co im dolega?


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zola02
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - choroby liści

Post »

Witajcie.Proszę o pomoc.ok 3 tygodni temu wsadziłam młode sadzonki hortensji.wyglądały na zdrowiutkie.od tygodnia jednak zauważyłam ,że ich liski bordowueją Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną.Ogólnie widać że się przyjęły bo pojawiły się piersze pączki.dodam że wierzchołki są zieloniutkie.proszę o pomoc
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Hortensja - choroby liści

Post »

Za zimno? A w jakiej glebie?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
zola02
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - choroby liści

Post »

glebę przygotowałam zgodnie z tym co zalecane jest dla hortensji,czyli o niskim pH.Kupiłam odpowiedni torf do hortensji,też mi się wydaje,że pośpieszyłam się z posadzeniem ich na miejsce stałe.Opryskałam preparatem grzybobójczym w razie gdyby to była jakaś choroba.Pogoda też robi swoje.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja - choroby liści

Post »

Liście z bordowym rumieńcem ma hortensja piłkowana (H,serrata), czytałam, że stosuje się ją czasem do krzyżówek.Potomstwo może dziedziczyć tę cechę, jest nawet pożądana. Może masz jakąś odmianę.Ja też mam jedną z bordowym rumieńcem, kwiaty ma z typu 'koronkowych', a gdy ją kupowałam liście miała zielone.Nie wiem może faktycznie to jakiś niedobór, ale jak na razie rośnie pięknie i już ma pąki.Zimowała i rośnie w donicy drugi rok.
zola02
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 maja 2016, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - choroby liści

Post »

DZIĘKI WIELKIE trochę mi ulżyło.Kupowałam te sadzonki w szkółce ogrodniczej.Miała to być hortensja ogrodowa różowa i niebieska z kulistymi kwiatostanami.Moje też już maja pączki.Jakie będą zobaczymy jak rozkwitną.W sumie każdy kwiat ma swój urok.
zgoda9786
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 cze 2016, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

moje chore hortensje

Post »

Moje hortensje chorują.proszę o poradę.Nawoziłam w maju nawozem w granulkach do hortensji.W ubiegłym roku również,na ziemię rozłożyłam w ubiegłym roku korę.W sierpniu ub.r. opryskałam na mszyce.Załączam zdjęcia.Proszę o pomoc.Joanna
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”