Reanimacja storczyków, w kamykach ,żwirku itp cz.1

Zablokowany
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Ok pobcinałam te pognite korzenie, zasypałam cynamonem. Moje pytanie jest takie, czy muszę odczekiwać te 12 godz czy mogę je od razu włożyć do tych kamyków? Dodam, że miejsca cięć są suche.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Natka, posadziłam go na kamykach i nawet trzyma się bez patyczków. Muszę przyznać, że bardzo ładnie wygląda w takiej misie szklanej. Trzymajcie kciuki żebym nie zasuszyła tym razem ;:223
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

trzynastka pisze: Pierwszy raz podlewam tydzień po zasadzeniu.
Czyli, że co? Po tym jak ucięłam wszystkie pognite korzenie (nie został ani jeden) tzn jeden napowietrzny, ale on też jakby od dołu jest taki miękki a dopiero przy górze wygląda tak jak powinien, zasypałam to cynamonem, zostawiłam na noc a dzisiaj chcę włozyć w kamyki. Wsypać suchy piasek do naczynia, wsypać kamyki i włożyć storczyka? Nic nie podlewać? Czy może wsypać już namoknięty piasek?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Aniu ja reanimuje swoje w keramzycie ale z tym jest podobnie jak ze żwirkiem, bo i jeden i drugi materiał wchłania wilgoć i oddaje ją parując. Jeśli twój storczyk nie ma żadnych korzonków proponuje umocować go na patyczku i taką konstrukcję wbić w podłoże tak by storczyk był na wierzchu. Keramzyt uprzednio wymyć i wymoczyć i wsypać do pojemnika, tak po 5-7 dniach (zależy od warunków jakie masz w mieszkaniu) podlać roślinę zalewając keramzyt. Jeśli chodzi o piasek itp to Ci nie odpowiem, bo tej metody nie stosowałam. Taką roślinkę postaw w widnym (nie na ostrym słońcu) ciepłym miejscu.
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

natka bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie wstawiam go do tych kamyków. One były wczoraj wyparzane tak że chyba są ok i na razie nie podlewam, chociaż kusi mnie żeby chociaż troszeczkę namoczyć ten piasek bo mimo, że mój storczyk był zalany to miejsca ucięcia korzeni są bardzo suche.. ale ok na razie nie podlewam zobaczymy. W pokoju mam ciepło ok 23 stopni. Na oknie nie chciałabym go stawiać z racji tego, że często otwieram okno, bo pokój jest malutki i szybko się nagrzewa, a w przeciągu to tak średnio, żeby stał. Stoi na komodzie naprzeciwko okna ( ok 4 metrów od okna) miejsce widne aczkolwiek promienie słońca raczej tam nie docierają..
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

A okno jaką ma wystawę? Bo 4 m od okna to trochę dużo..
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Kurcze może to głupie, ale nie wiem jak poznać, że okno jest na północ czy południe.... no, bo wschód i zachód to wiadomo. Z tego co mi się wydaje, chyba wschód :P Ale niedługo przeprowadzamy się do nowego mieszkania i tam będą chyba okna na północ południe.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Jeśli południowe to w samo południe świeci tam słoneczko :wink: Ogólnie wystawa południowa jest pod pewnym względem najgorsza, bo przy takim układzie albo trzeba cieniować storczyki albo odstawić trochę dalej od okna. Powiem szczerze, że jak dla mnie 4 m to trochę za dużo. Nie wiem czy storczyk będzie miał odpowiednią ilość światła, można go tam zostawić i sprawdzisz to za jakiś czas np jeśli liście będą ciemniały i się nienaturalnie wydłużały tzn, że ma za mało światła.
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Nie zgodzę się że południowe okna są najgorsze.Ja mam wszystkie południowo-zachodnie i storczyki mają się świetnie bez cieniowania natomiast te na kwietniku i regaliku zaraz za oknem dużo gorzej .Natomiast reanimację czy ukorzenianie dobrze przeprowadzać w półcieniu
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Halinko pisałam typowo o południowym oknie. Widzisz ty masz południowy-zachód, a to już nie jest taki słoneczny hardcore :wink:
ana443
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 wrz 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Lady H pisze:Ja mam wszystkie południowo-zachodnie
Przepraszam, że tak trochę nie na temat, ale po czym poznajecie, że to południowy-zachód?
Lady H
500p
500p
Posty: 953
Od: 7 sie 2014, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Słońce od 12-tej do zmroku.
Awatar użytkownika
Jagodaaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 6 gru 2014, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reanimacja storczyka w kamykach - żwirku

Post »

Polecam skorzystać z kompasu ;)
Zablokowany

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”