Ptactwo w oczkach wodnych

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

tragopan, te kaczki/ich fotki co zamieściłeś są po prostu niesamowite !
Śliczne...

;:114
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A zwłaszcza piękna jest kaczka mandarynka. Daj jeszcze kilka ich zdjęć jak można prosić. Jest na co naprawdę popatrzeć. :P
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Dla mnie one wszystkie są ładne.
Link do mojej strony http://tragopan.fm.interia.pl/ z kaczkami
oto kilka zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[/url]
tragopan to ja
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

jaaa ale cudowne :!: :!: gratuluje :wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A ten ptak z długim ogonem w towarzystwie kur to paw? Jak tak to pokaż go w pełnej okazałości. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Timka

Post »

Super hodowla
masz kolego zacięcie :P
gratuluję :!:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

i to są właśnie ludzie pozytywnie zakręceni.
Chciałbym, aby każdy mieszkaniec Polski takim był. :wink:
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:A ten ptak z długim ogonem w towarzystwie kur to paw? Jak tak to pokaż go w pełnej okazałości. :wink:
To nie paw to bażant złocisty.

Trzymanie takich ptaków to na pewno ciekawe zajęcie, tak samo jak pielęgnowanie roślin i krzewów.
tragopan to ja
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

podpowiedz mi czy to wszystko masz na działce takiej np. ROD czy na swojej prywatnej?
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

nemo56 pisze:podpowiedz mi czy to wszystko masz na działce takierj np. ROD czy na szojej prywatnej?
To jest działka moja prywatna. Czyli część działki jest moje, a częćść mojej mamy. Ale dbamy razem o wszystko.
tragopan to ja
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

no to jeszcze pytanko. Hodowla sprawia dużo kłopotów, oraz jak zdobywasz okazy do stada?
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
tragopan
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 27 maja 2006, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Aleksandria
Kontakt:

Post »

Nie sprawia żadnych kłopotów, hoduje się tak samo jak nasze kaczki czy gęsi. A ptaki zdobywam jadąc na zachod, lub od hodowców w Polsce. Na mojej stronie http://www.tragopan.pl jest opisana hodowla bażantów, a kaczki może opisze trochę później. Na pierwszy żut to wydaje się skomplikowane, ato jest bardzo proste i każdy co ma kawałek ziemi i zamiłowanie do przyrody to może hodować taki ozdobny drób. To jest w kącu coś żywego co chodzi po podwórku, i tylko z tym się wiąże jakieś zoobowiazanie, tak jak posiadanie kota lub pieska.
tragopan to ja
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

tragopan..ty się żadną krytyką nie przejmuj..kaczuchy masz piękniste...i bażanty też..Byłem na twojej stronce ..
ale wracam do tematu oczka..
chyba jako pierwszy kilka (a może kilkanaście lat temu) zacząłem kopać dół na działce..w ogrodzie działkowym..wszyscy pytali zdziwieni co też to będzie? Kiedy mówiłem o oczku wodnym omal nie stukali się w czoło..zamiast jak przystało na porządnego działkowicza siać marchewkę ,pietruszkę ,buraczki ,ziemniaki ,hodować króliki ,kury to on jakieś oczka wodne kopie..z czasem większość doszła do tego że działka powinna ładnie wyglądać ,kwiaty, trawnik ,rekreacja no i oczko wodne też być powinno..
moje oczko wodne ma ok 1,5 metra głębokości z czego połow jest zasypana piaskiem, zwirem.Początkowo nie mogłem sobie poradzić z ciągle mętniejącą i zieleniejącą wodą..przynajmniej dwa razy w ciągu sezonu -wymiana wody. W końcu zebrałem "do kupy" wszystkie porady jakie udało mi się znaleźć i od kilku lat wody już nie wymieniam..dołączyłem też swoje przemyślenia i efekt jest niezły..fotka jest gdzieś tu na forum..
a więc ..nie za dużo ryb..teraz po zimie mam dwa czerwone karasie,jednego takiego zwykłego szarego ,cztery liny (ok 30 cm) i pół metrowego szczupaka.Do oczka wprowadziłem zooplankton..wszystko co gęstym sitkiem wyłowiłem z naturalnych zbiorników łącznie z błotniarką stawową (wiem to już nie plankton) pijawkami ,małżami,pływakami żółtobrzeżkami znalazłem też larwy chruścika..teraz są też tysiące kijanek..
nie przekarmiam..no chyba że szczupaka..co jakiś czas muszę mu kupić kilka karasków w sklepie wędkarskim..
całą zimę była włączona pompka napowietrzająca ..taka z akwarium..od razu uprzedzę że koszt jest niewielki..pompka pobiera 5 Watt więc po przeliczeniu nie wychodzi to dużo..
teraz "pracuje "fontanna z filtrem wewnętrznym..
oczywiście nie uda się zapobiec rozrostowi glonów..nawet jeziora "zakwitają" kiedy jest wysoka temperatura a w tak małym zbiorniku to normalne że woda szybko się nagrzewa..więc w "strefie przybrzeżnej jest trochę zielono ale woda jest czysta i widać dno i oczywiście pływające ryby..dopóki lilie nie pokryją całej powierzchni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”