Co robimy w LUTYM w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Jeżeli jest taka pogoda jak dzisiaj to po prostu pielimy ja tak dzisiaj robiłm ;:1 a dla rozrywki obcinałam drzewka i paliłam gałązki
Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

SATI, u nas jest teraz -7C! :evil:
Latam jak kot z pęcherzem i nakrywam włokniną kupione w doniczkach ciemierniki, bo sadzić jeszcze nie mam jak- śnieg stoi.
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Post »

Robimy miejsce na nowe rabaty, temp +10
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Re: Kwitnące

Post »

TAMARK pisze: Właściwe uregulowanie stosunków wodnych możemy osiągnąć stosując oferowany przez nas dodatek do podłoża TERRA COTEM. Wymieszanie tego środka z glebą powoduje, że rośliny są zaopatrywane w odpowiednią ilość wody przez cały sezon. Więcej informacji na temat stosowania TERRA COTTEM można znaleźć w naszym poradniku z serii “Krok po kroku”.
Witaj! Weszłam na Twoje stronki, ale nie znalazłam tego poradnika "Krok po kroku" :oops:
Zainteresował mnie ten terra cotem. A czy można go zastosować również na działce?
Pozdrawiam serdecznie
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziś zauważyłem, że niektóre pąki u brzoskwini i nektaryny zaczynają pękać. Trzeba chyba przyśpieszyć oprysk tych drzew preparatem Syllit 65 WP.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Kupujemy i wysiewamy pierwsze nasiona roślin.
Robimy sadzonki z pelargonii.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Mam pytanie - czy teraz w lutym można wzruszyć ziemię np. tulipanom ,żonkilom . Co może się stać , jeśli przyszedłby mróz . Boję się czy cebulki nie ucierpią , a może jaszcze poczekać na marzec i pewniejszą aurę. ;:88
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Erazm..a co z wiśniami,kiedy je popryskać i czym ,od kilku lat zamierają mi liście ,kwiaty,malutkie owocki,i niektóre gałązki...ale tylko na szczepionych drzewkach,na łutówce/chyba nie pomyliłam-a jeśli tak to proszę o wybaczenie,chodzi o tą dzikawą odmianę wiśni..samosiejkę/ nic się nie dzieje.

A ja też porządkuję wszystko,dokończyłam wycinkę malin,wygrabiłam rabatki ,trawniki..no i oczywiście mój ukochany dziki zakątek przy samej szosie..nad rowem...ileż tam się wysiało jesienią goździków..niedługo zamiast trawy będą tam goździki..w ogródku mi tak pięknie nie rosną jak właśnie tam wśród leszczyn. :D
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

ewkapaw pisze:Mam pytanie - czy teraz w lutym można wzruszyć ziemię np. tulipanom ,żonkilom . Co może się stać , jeśli przyszedłby mróz . Boję się czy cebulki nie ucierpią , a może jaszcze poczekać na marzec i pewniejszą aurę. ;:88
A wyszły juz na wierzch?Jak będziesz pazurkować to możesz połamać jeśli ich nie widać..lepiej zostaw je w spokoju aż wyjdą...mróz ich nie powinien uszkodzić..ja w sobotę dopiero sadziłam.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

empuza pisze:- sprzątamy sterty jesiennych lisci
To takie małe pytanko z mojej strony, co w takim razie robiłaś jesienią? Nie mówię już o tym że wiatr porozwiewał liście tu do sąsiada, tu w inne miejsce ogródka. Ale co jeśli spadłby śnieg? Wszystko zaczyna wtedy pod nim gnić. A przy roztopach liście zaczynają okropnie śmierdzieć. Czy nie lepiej popracować troszkę dłużej jesienią i pozgrabiać liście niż wiosną męczyć się z ich gnijącymi stertami, mając jeszcze dużo innych rzeczy do zrobienia...
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Wisienka pisze:Judytko! Co w sobotę sadziłaś?! Żonkile i tulipany?! :shock: Sadziłaś kiedyś już tak późno?

Tamark - w tym układzie jeszcze raz wyślę Ci na p.w. ale widziałam, że moja wiadomość jest w przeczytanych przez odbiorcę :? . Coś musiało się poplątać.
Sadziłam tulipany..a potem był po kilku dniach tak duży spadek temperatury do -16.Tulipany sadziłam pierwszy raz w zyciu..a dlatego tak późno,gdyż dostałam je kilka dni wczesniej i miały juz malusie kiełki.

A jeśli chodzi o grabienie liści,to myślę ,że niewygrabienie ich na jesieni nie koniecznie wynika z lenistwa lub niechciejstwa i pozostawiania na "później".U mnie było wszystko wygrabione..ale jesienno-zimowe wiatry przywiały mi tyle lisci..że wygląda jakby nikt nie grabił od dwóch lat!!!Pomimo ogrodzenia z siatki 1,5m.
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Edytko! Wprawdzie różne są tu opinie na temat tak późnego sadzenia tulipanów, ale ja dzisiaj przeczytałam
w jednej książce ogrodniczej, że ... tak można! :shock: .
Ciekawa jestem, jak wiosną będą wyglądały Twoje tulipany. Zajrzę do Twojego ogrodu :lol: .

A co do liści to masz rację - nie zawsze nie zrobienie z czymś porządku wynika z naszego lenistwa.
Pewnie, że lepiej mieć wszystko zrobione o właściwym czasie, ale jeżeli się nie da?
I myślę, że lepiej późno niż wcale zabrać się do tego. :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

http://poradnikogrodniczy.pl/zimowa_lus ... sadzie.php - "Zimowa lustracja w sadzie". Warto ten temat przeczytać by sie dowiedzieć jakie wykonać opryski w lutym i marcu oraz jak wykonać cięcie prześwietlające drzew i krzewów owocowych.
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”