Działka z widokiem i co dalej?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

No na prawdę kawał fajnej roboty zrobiłaś :shock: widzę że mata też już idzie w ruch i to ta dobra grubsza ja ja mam i od 3 lat i chwasty niema ani trawy tylko tam gdzie korą rozsypane to czasem jeden się zdarzy ale to zasiewa się w korze. :(
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

dziękuję Romku za miłe słowa, ale Tobie nigdy nie dorównam ;:180
Łukasz, "roboty polowe" trwają :;230 :;230 :;230 Może być tylko lepiej, co? :roll:
A to kilka fotek z porannego (nareszcie pogoda, choć ponoć tylko na chwilę ;:3 ) spaceru w piżamce z kubkiem pachnącej kawy :uszy
Zaczyna kwitnąc eucomis

Obrazek

Marta, mają wisienki, mówiłam :heja

Obrazek

Kielichowiec wonny

Obrazek

Moje clematisy
Królowa Jadwiga

Obrazek

Daniel Deronda

Obrazek

Multi Blue

Obrazek
Jak widzicie, tylko wybrane kolory. Na koniec moja biedna catalpa, ale zimę przetrwała w przeciągu :uszy

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Podziwiam, naprawdę - masa pracy, a nasadzenia ambitne. Piękne powojniki, kielichowiec mam nadzieję że i u mnie niedługo zagości. A co to za owocki powyżej niego?
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

A jakim cudem u Ciebie kwitnie eukomis, a u mnie nawet "nosa" z ziemi jeszcze nie wystawił :?: :shock: A sadziłam już ładnych kilka tygodni temu
Ale trzymam kciuki by twój był coraz ładniejszy
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Właśnie! Jakim cudem eukomis już kwitnie? Od kiedy go podpędzasz? :) A tego świerka kaukaskiego pendulowatego proszę pilnować, żeby nie ucierpiał od rufusowych harców, bo chciałabym oglądać postępy w rośnięciu, ach te ścielące się po ziemi gałązki!
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jolu, podziwiam ;:180. Jak poczytałam co musisz wyczyniać przy sadzeniu to oniemiałam. Moja glina chyba jednak lepsza. Wystarczy dobra łopata :;230
Klon, moje marzenie. Cudny jest.
Powojniki również.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Aniu :wit czytam i uczę się od Was. Mam nadzieję, że może kiedyś będę miała ładny ogród ;:108
A to drzewko, to jakaś wisienka ozdobna, z czasów powiedzmy to przed.....forumowych. Martuś masz w kajeciku nazwę tego cosia :lol:
Aguś, eucomis u mnie siedzi w donicy ze dwa miesiące :uszy mam jeszcze dwa, ale dopiero mają małe zawiązki kwiatów :tan
Marta, dbam o wszystko najlepiej, jak mogę, ale ten mój niesforny psiak ;:224 powoli się uczy ;:108 Wypuszczony z bloku, jak z klatki zaczyna cieszyć się przestrzenią. Dotychczas tylko nad jeziorem miał taki luksus ;:113

Obrazek
Dorotko, glina duuuuużo lepsza, potwierdzam :uszy Ale wokół rośnie wiele roślin i są ogródki, więc jakoś dają radę ;:108 Tylko przebić ten margiel to szok ;:223
Znów kilka fotek z porannego spacerku

zakwitł Isago
Obrazek

Obrazek

szarotka alpejska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś ;:196 mają się dobrze
Obrazek
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Sprawdziłem swoje zdjęcia z zeszłego roku i mój eukomis zakwitł około 15 czerwca , teraz ledwie wystawił łebek.....
Jesteś kolejną osoba u której kwitną powojniki , ja odpuściłem , miałem kilka , dbałem ,chuchałem i klapa....
Awatar użytkownika
Kasia_Tomek
500p
500p
Posty: 575
Od: 23 mar 2010, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Klonik się Tobie udał, gdzie chcesz go posadzić ?
Musi być u Ciebie dużo ciepło niż u nas wszystko masz posunięte o jakieś dwa tygodnie.
Coś Poznań w tym roku zimny.. brrr
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

pamelka pisze:...Aguś, eucomis u mnie siedzi w donicy ze dwa miesiące :uszy mam jeszcze dwa, ale dopiero mają małe zawiązki kwiatów :tan...
Ja mój nawet z ziemi chciałam wyciągnąć żeby zobaczyć czy nie zaginął. Ale nie, jest i tkwi tam, gdzie był posadzony.
Powojnik masz piękny. Ja szukam takiego, który urośnie i zakwitnie w cieniu
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Jolu, zajrzałam do mojego wszystko wiedzącego zeszyciku :) Te owocki to na prunus Hessei. Ależ pięknie Ci ruszyły clematisy, no i już sama nie wiem, kupić, nie kupić tego Isago... Nęci, ale jakoś zabieliłam ostatnio :) Może nie popadać w przesadę...
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Marku, moje clematisy nad jeziorem rosną sobie samopas i nikt przy nich nie chodzi ;:108, moze tylko czasmi, jak przyjeżdżam ;:224 a kwitna, jak szalone i zimują bez problemu. Na nowym miejscu też się udało ;:108 Zobaczymy, jak dadzą sobie radę z zimą ;:224 Ale teraz jeszcze kilka czeka na kwitnięcie, bo są juz w pąkach, no odbił wiciokrzew Henry'ego, atkinidia i milin przetrwał ;:108
Kasiu witaj, klonik juz rośnie przed domem, to północna wystawa, osłonięta z jednej strony ogrodzeniem, z drugiej domem. Słoneczko tylko rankiem i pod wieczór tu dociera, więc myślę, że dobrze mu tu będzie :tan A obok kolejny klonik palmowy z towarzystwem ;:136
Chyba nie jest u nas tak ciepło, jak myślisz ;:224 Wiosenne przymrozki wykończyły mi davidię, tulipanowca i chyba magnolię Susan, zaś zima pienne cudne rh ;:223
Obrazek
Aga, urośnie, rośnie tylko trochę pogody, bo w tym roku wiosna niezbyt sprzyjająca ;:223
Aniu, tak więc jest to Śliwa wiśniowa Hessei - Prunus cerasifera Hessei, Odmiana o bardzo ciekawych ,niespotykanych cechach ubarwienia liści, liście o zmiennej barwie początkowo jasno rdzawo czerwone wąskie do czerwonych z kremowymi plamkami i lekko wygiętych postrzępionych. jest cudna i własnie dkla tych liści została zakupina, a jak już ma owoce, to mistrzostwo świata :uszy
Marta, nic nie kupować ;:14 zbieramy pieniążki na zagłębie różane i inne ciekawostki ;:108 proszę kompletować kajecik!
Kwiatuszki na dobrą nockę

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka z widokiem i co dalej?

Post »

Dzięki za nazwę śliwy. Bardzo ciekawa odmiana.
Szkoda tych roślin straconych przez mrozy. Jak ogród będzie starszy, będzie miał inny mikroklimat, bardziej korzystny dla wrażliwych gatunków.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”