Zamiokulkas zamiolistny - pielęgnacja, problemy w uprawie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Czarodziej_ pisze:Zabierz mamie i ratuj roślinę. :D
czarodzieju ;:183 zabrać? mamusi? :P
jak bym chciała przeprowadzić poważną akcję ratunkową to bym jej zabrała jeszcze jukę, zdziczałe fiołki i cissusy nad którymi zupełnie straciła kontrolę :wink:

postaram się zabrać, ale może być ciężko :wink:
a jaka jest szansa uratowania takiej ogromnej rośliny, która stała kilka dobrych tygodni (miesięcy?) w błocie? na ziemi są takie biało żółte wykwity, na doniczce też, wchodzą nawet na łodygi. Roślina stopniowo pokładała się i żółkła, a na liściach porobiły się brązowe plamy.
Pozdrawiam - Justyna
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie wiem jak jest szansa na jej uratowanie póki jej nie zobaczę ale zawsze uważam warto próbować, co zaś do pozostałych zabierz wszystkie które są zagrożone u mamusi a kup jej kaktusy z takimi kolcami by nie mogła ich podlewać od góry na ziemię wtedy nie zaleje oraz nakup jej kilka doniczek cibory - papirusa tego nie zaleje. :D
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

dzięki za odpowiedź czarodzieju :wink: mam jeszcze pytanie czy można kupić taki preparat na zwalczanie robali w ziemi (chodzi mi o taki co można go wlać co jakiś czas żeby mi tam już żadne ziemiórki i inne świństwo nie było, a nie śmierdziało aż tak jak actelic 500)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nomolt jest mniej śmierdzący. :D
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

Czarodziej_ pisze:Nomolt jest mniej śmierdzący. :D
dzięki bardzo za rady :wink:
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post »

Ale się naczytałam ,dzięki,będę stosować rady wyczytane tutaj .
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

mam malutkie pytanie dotyczące tych pięknych kwiatów.Otóż czy słońce może mu zaszkodzić,mój okaz stoi w takim miejscu gdzie pada dużo światła i zauważyłem że od dołu żółkną mu listki(zalać go nie zalałem ani przesuszyłem) więc chyba to jest ten powód.(doniczke ma już ciasną,sprawdzałem)Pozdrawiam Cieplutko
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Michał Pyrgiel pisze:mam malutkie pytanie dotyczące tych pięknych kwiatów.Otóż czy słońce może mu zaszkodzić,mój okaz stoi w takim miejscu gdzie pada dużo światła i zauważyłem że od dołu żółkną mu listki(zalać go nie zalałem ani przesuszyłem) więc chyba to jest ten powód.(doniczke ma już ciasną,sprawdzałem)Pozdrawiam Cieplutko
Słońce może być dla niego zabójcze , niestety :(
MichalPy
100p
100p
Posty: 175
Od: 30 gru 2007, o 14:14
Lokalizacja: Bełchatów

Post »

a jednak to słońce mu szkodzi......
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie jesteś w stanie przesuszyć tej rośliny potrafi do 3 miesięcy bez wody wytrzymać bez szkody dla niej, mogłeś ewentualnie dać zbyt dużo wody lub zbyt często podlewasz(ja swojego podlewam raz na dwa - trzy tygodnie w zależności od przeschnięcia podłoża) co zaś do światła zamioculcas toleruje nawet bardzo jasne i nasłonecznione stanowiska ale pod warunkiem iż liść wybił z ziemi w takich właśnie warunkach jeśli natomiast postawisz roślinę z już wyrośniętymi poza ziemię liśćmi w pełnym nasłonecznieniu z pewnością z czasem ją stracisz. :D
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Mam 3 małe pytanka....
1.Czy ewentualnie można by było potraktować zamiokulkasa nabłyszczaczem? Czy lepiej nie ryzykować? :roll:
2.Przeczytałam na forum,że najlepiej nie przesadzać z podlewaniem u "zamiego" i ograniczyłam podlewanie i tu niespodzianka, chyba mu się to nie spodobało: zżółkło mu parę liści...
Czy to mozliwe,że przyzwyczaił się do poprzednich warunków i teraz strajkuje? ;:14
3. Dotyczy rozmnażania tej rośliny:w jaki sposób robicie sadzonki z listków?
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Obrazek ObrazekJ a ze swojego zimokulasa oberwałam listki i wsadziłam do ziemi było to w kwietniu tego roku. Czekałam dość długo i już straciłam cierpliwość i wydłubałam ostrożnie jeden listek, ten żółty i okazało się, że pod ziemią zawiązała się już bulwa.Będę mieć parę swoich ukorzenionych jak widać. Spróbuj też tak zrobić, ale uzbrój się w cierpliwość. Powodzenia. :D :D :D :D :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

evluk pisze:Mam 3 małe pytanka....
1.Czy ewentualnie można by było potraktować zamiokulkasa nabłyszczaczem? Czy lepiej nie ryzykować? :roll:
Nie polecam, czysta szmatka bawełniana i letnia woda co tydzień

evluk pisze:2.Przeczytałam na forum,że najlepiej nie przesadzać z podlewaniem u "zamiego" i ograniczyłam podlewanie i tu niespodzianka, chyba mu się to nie spodobało: zżółkło mu parę liści...
Czy to mozliwe,że przyzwyczaił się do poprzednich warunków i teraz strajkuje? ;:14
Na pewno zżółknięcie liści nie związane jest z ograniczeniem podlewania, raz na dwa tygodnie i to oszczędnie w okresie zimowym w zupełności wystarczy, raczej są to inne objawy ale do diagnozy potrzebne by były fotki.
evluk pisze:3. Dotyczy rozmnażania tej rośliny:w jaki sposób robicie sadzonki z listków?
Odrywasz liść wkładasz w ziemie dla kaktusów z żwirem i piaskiem1:1:1 delikatnie raz na dwa tygodnie zraszasz powierzchnie ziemi i cierpliwie czekasz około 2-6 miesięcy nim wytworzy się bulwa w ziemi, jak już się wytworzy wybije liść i sam to zobaczysz. :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”