Zabezpieczenie róż na zimę

ODPOWIEDZ
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Ja natomiast mam problem z zabezpieczaniem róż pnących , nie ma na tyle miejsca żeby je przygiąć do ziemi a owijanie geowłókniną jest porażką bo mają tak długie pędy i tyle kolców że nie umiem bez uszczerbku na rękach , rzeczach lub samych różach ich owinąć .
duduś
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

W Opolu nie ma takich mrozów żeby Ci przemarzły korzenie. A nawet jak Ci końcówki przemarzną to sobie na wiosnę przytniesz a od dołu wybiją nowe pędy.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Warto też na koniec sierpnia podsypać siarczanem potasu. Znacznie poprawia się zimowanie, przetestowałam od dwóch lat. ;:108
No i kopczyk dla bezpieczeństwa nie zaszkodzi.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

A moje róże mają różowe noski...
Sylwia
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Mam pytanie do szanownych koleżanek i kolegów z forum- czy zabezpieczać już róże na zimę? Boje się , że im się coś stanie, bo mają być nocą w naszym rejonie( pomorskie) przez kilka dni ujemne temperatury ,do -4.Potem zapowiadają znów powrót ciepła ,tak około 5-6 stopni na plusie w nocy. Są to moje pierwsze nasadzenia z róż i bardzo boję się , żeby ich nie zmarnować.Byłabym wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21744
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Jeszcze nie pora. Spokojnie. :D 5-6 *C przez kilka dni to taka terapia dla wszystkich krzewów,również dla róż.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ogrodekamh
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 8 sty 2014, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Ja na jesień w tym roku posadziłam kilka róż, to są moje pierwsze róże, teraz kilka nocy było u mnie -4 w nocy i się przestraszyłam że je stracę bo one takie młodziutkie i wczoraj zrobiłam im kopczyki czy to nie za wcześnie i czy na zimę w późniejszym terminie dać im jeszcze coś?
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Po posadzeniu krzewów nawet zaleca się solidnie podlać i obsypać ziemią bez względu na pogodę, tak więc zrobiłaś dobrze.
Później, przed większymi mrozami można jeszcze jak najbardziej dodatkowo zabezpieczyć. Ja daję warstwę liści na ten kopczyk ziemi. Najczęściej tak pod koniec grudnia/na początku stycznia, zależy ile ma być mrozu. W przypadku nowych krzewów możesz to zrobić wcześniej.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
sebago30
100p
100p
Posty: 181
Od: 7 mar 2016, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Mam pytanie. Co roku robiłem kopczyki do róż w celu ich przezimowania. Okrywalem je około 25 cm kopcem. Teraz leży u mnie śnieg. Mam pytanie czy okrywac je teraz czy poczekać aż śnieg się rozpuści oraz czy one nie przemarzly. Dodam jeszcze ze maja cały czas liście na sobie i kwitną.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi". Albert Einstein.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Poczekaj aż śnieg stopnieje, nic im nie będzie.
W takiej pogodzie powinny się ładnie zahartować przed zimą.
I mam nadzieję że już nie będzie tak ciepło jak w ubiegłym roku. Miałam większe straty niż po wielkich mrozach :? .
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
niesobia 1
500p
500p
Posty: 616
Od: 21 kwie 2016, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

W tym roku prognozy pogody są takie zawodne.Obawiam się że to ocieplenie może nie przyjść, a ziemia już zamarza.Na wszelki wypadek wolałem róże okopać.Myślę że jak nawet zrobi się cieplej to na krótko.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Moje róże już okopcowane, jak ktoś ma kilka krzaków , to może czekać i obserwować pogodę, ja mam 130 nie wyobrażam sobie zrobić w jeden lub dwa dni.Teraz co wrażliwsze dodatkowo świerkowymi gałęziami okrywam.
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Zabezpieczenie róż na zimę

Post »

Ja jeszcze swoich róż nie okopałem, chodź w październiku posadziłem kilka nowych róż. W moim regionie było już dobrze poniżej zera (-5C). I chyba to najwyższy już czas ;:218
Chłop z Mazur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”