Konsultacja potrzeby :)

Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

takiej wiedzy ukrytej na pewno jest masa i ona łatwo i bez tworzenia bałaganu nie da się uporządkowac moim zdaniem. Ale wydaje mi się, że ona wylezie wcześniej czy później po powstaniu wątków typu: "Drożdżówka Bogumiły".
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

ja myślę, że to trzeba robić wspólnie. Jedna osoba, założycielka wątku będzie układać , porządkować to co podsuną użytkownicy.
ktoś linkuje coś ciekawego i tu już założyciel wątku musi zdecydować czy to na tyle ważne by umieścić w wątku, czy nie
posty z linkami można usuwać by wątek nie był zbyt długi.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Grymasella
200p
200p
Posty: 280
Od: 5 wrz 2008, o 23:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

porządkowanie takiej wiedzy ukrytej nie tylko jest kłopotliwe ale i obarczone jest też innym ryzykiem. W momencie kiedy dyskusja się toczy to zawsze można skomentować daną wiadomość, polemizowac z nią. Jeśli natomiast zostanie przeklejona automatem to mogą zostać różne kwiatki typu: "deszczówka zabija i pali korzenie" lub "woda ze studni jest debeściak". Moim zdaniem to potencjalnie stworzy kłopot. Myślę, że jeśli nam zależy na uporządkowaniu wiedzy to założenie wątku "woda do podlewania", nawet z cytatami, ale za to w formie jednak dyskusji, nie powinno być problemem.
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Absolutnie nie chciałam obarczać całą pracą moderatora, miałam na myśli to, że ta osoba będzie tylko stała na straży tego kompendium, a osoby chętne, będą jej pomagać w wyszukiwaniu informacji, ew. w pisaniu artykulików. A wymieniłam moderatora, również dlatego, że ma on możliwość edycji/usuwania zbędnych czy dublujących się postów.

No i największa sprawa która mnie martwi, to jednak offtopy, których ciężko jest uniknąć (jak same słusznie zauważacie), a jeśli osoba 'nadzorująca' te wątki będzie moderatorem (ew. jeśli dostanie jakieś większe prawa do zmiany tych wątków) to łatwiej będzie utrzymać ład i porządek, w tematach które powinny być zwięzłe i na temat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”