Szkodniki na storczykach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

o rany.. a nawet wpisywałam w google "prusaki" ale tak mi to nijak nie przypominało :D ba! nawet byłam dokładnie na tej stronie, którą podajesz ;:306 haha.. też napisałam do koleżanki, która interesuje się entomologią, ale akurat jej nie było i nic mi jeszcze nie odpisała :D No ale przynajmniej wiesz, w która stronę uderzać :) życzę powodzenia i relacjonuj nas tu z postępów w walce z robactwem :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Ale to będzie walka z wiatrakami ;:174
Mieszkam w starej kamienicy i jak się jużtakiecośpojawi to niesposób tego wytłuc... Możliwe nawet, że przylazło od sąsiadów... A wystarczy coś do jedzenia- okruszki, jedzenie w szafkach, paprochy za szafkami.. I populacja zaczyna ostro rosnąć ;:145
Przeczytałam, że żywią się równierz pokarmami roślinnymi.... mam nadzieję, że gustują bardziej w jabłkach niż storczykach ;:202
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

O matko... To byłaby jakaś jadka... Musiałabym zabrać wszystkie zwierzątka z domu, a moje największe akwarium ma 300l... nie mówiąc o pozostałych... Zainwestuję pókico w " pułapki na robale", jak to nic nie da.. to nie wiem co zrobię ;:14
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Wydaje mi się, że na własną rękę może być ciężko, bo tak jak piszesz, wystarczy im niewielkie źródło pokarmu :( Ale to jeszcze zależy od liczebności intruzów, tak że spróbuj, nic nie tracisz, a będziesz mieć spokojniejsze sumienie, że walczysz :) Trzymam kciuki ;:215
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Moim zdaniem sama nie dasz rady się z tym uporać.
Popytaj sąsiadów czy u nich coś takiego się nie pokazało.
Jeśli masz mieszkanie w jakieś spółdzielni/ wspólnocie - trzeba to zgłosić i przeprowadzić dezynsekcję w całym budynku.
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Właśnie przed chwilą dojrzałam na moich kwiatuszkach białe malutkie robaczki buszujące w podłożu i na stozku wzrostu jednak na dolnej stronie liścia nie i nie ma żadnych pajęczynek. Wyglądają jak małe białe przecinki i szybko biegają, ale nie latają. Czy to mogą być przedziorki ? ;:145 Jutro lecę do ogrodniczego żeby zwalczyć te paskudztwa! ;:14
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
Visenna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 17 sie 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Callanthe przędziorków nie zobaczysz gołym okiem. Może to skoczogonki są? Mnie kiedyś przy podlewaniu wyskakiwały z doniczki :)
?????
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Czy jak kupie Provado to będzie odpowiednie?
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Ponoć na skoczogonki dobrą metodą jest podlać je esencją z herbaty. Ja tak podlewałam ostatnio plagę ziemiórek.
Moczyłam torebkę herbaty w kubku z połową wrzątku. Tak stało kilka godzin, a potem podlałam tym kwiatki.
Mam wrażenie, że pomogło.
W stosowaniu chemii nie pomogę, nie mam doświadczenia.
Awatar użytkownika
Visenna
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 17 sie 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

jeśli to wygląda tak http://images32.fotosik.pl/329/45bf18cae58de4ff.jpg i są takie białe kłaczki,to mogą być wełnowce. Jeśli tak: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... c9Bmaf7fAw to skoczogonki. U mnie skoczogonki same wyginęły gdy zaczęłam bardziej przesuszać storczyki.
Provado może być.
Co do wełnowców to słyszałam, że skuteczny bywa oprysk z płynem do mycia naczyń :)
?????
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Skoczogonki... z wełnowcami miałam już niestety przyjemność się poznać ale wytępiłam. Na dzień dzisiejszy ich ilość jest mała spróbuję po prostu je przesuszyć. Najwyżej jak to nie da to wymienię podłoże a jak to już nic nie da kupie Provado.
Dzięki! ;:180

edit:
Chyba jednak pójdę po to Provado bo albo mam już obsesję albo jakieś czerwone robaczki sztuk dwa chodziły mi po liściu. Nie zaznam spokoju dopóki tego wszystkiego nie wytępie ;:124
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
Awatar użytkownika
sylcia199
500p
500p
Posty: 762
Od: 25 paź 2012, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

:wit

Bardzo proszę o szybkie rozpoznanie. Czy na załączonym niżej zdjęciu jest dorosła postać ziemiórki ?

Kilka dni temu zobaczyłam małe robaczki, jakby skaczące po nowym storku. Myslałam, że to skoczogonki. Wczoraj zobaczyłam takie muszki. Do tej pory 4. Podobne do ziemiórki, ale czy na pewno... Proszę o pomoc, aby skutecznie je zwalczyć bo niestety moja mini też została zaatakowana :(

Obrazek
Callanthe
1000p
1000p
Posty: 2212
Od: 19 mar 2013, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Szkodniki na storczykach

Post »

Czy lepiej kupić Provado w pałeczkach czy w sprayu jeśli jest ich mała ilość?
Pozdrawiam, Pati :wit
Moje storczyki: cz. I II
sprzedam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”