Nawożenie roślin ogrodowych,dyskusje ogólne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
sabcio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 sie 2011, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nawożenie roślin. Jak nawozić rośliny zdrowo i z umiarem ?

Post »

Witam
Mam pytanie do eksperta pana trzmiel. Chodzi mi o trawnik. Jest dość zaniedbany (220m.). Niedawno przejąłem ogródek działkowy po poprzednich włascicielach. Kolor jest blady, jakby schorowana.
Chciałbym go jakoś ożywić, ale nie wiem, czy nie jest już za póżno pred zimą.
Jeśli nie, to co jeszcze przed zimą mógłbym z nim zrobic? Nawozić? Wertykulacja? Areacja?
Proszę o poradę, jakie są logiczne kolejne czynnosci.
unlimited1991
100p
100p
Posty: 153
Od: 29 paź 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Droga krajowa numer 7

Re: Nawożenie roślin. Jak nawozić rośliny zdrowo i z umiarem ?

Post »

Wertykulację i aerację można robić w dowolnym dniu, miesiącu, jeśli ziemia nie będzie ani zbyt sucha ani zbyt mokra.
atenka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 13 mar 2011, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie roślin. Jak nawozić rośliny zdrowo i z umiarem ?

Post »

Mam zapytanie do trzmiela odnośnie zastosowania do nawożenia trawnika saletry wapniowej. Proszę podaj jaką dawkę saletry wapniowej powinnam zastosować na 2-letni trawnik. Co sprzedawca to inna informqacja. Drugie moje zapytanie dotyczy, kiedy po nawiezieniu saletrą wapniową mogę kolejny raz nawieźć trawnik hydrokompleksem ;lub innym nawozem do trawników
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

Witam Kochani. U nas jeszcze śnieg za oknem, ale ja już noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś nawozu na skalniak. Powstał 3 lata temu i mam z nim problem, gdyż moim zdaniem jest on w ogóle nie odżywiony, gdyż nic na nim nie chce rosnąć. Może zrobiłam błąd bo trzeba było na zimę go czymś podsypać, ale nie pomyślałam wtedy i teraz, gdy zejdą śniegi chciałabym go porządnie ponawozić. Dodam, że jest to duży skalniak, na słońcu praktycznie cały dzień, ciągnie się przez jakiej 15 metrów i ma szerokość około 1 metra dlatego też bardzo proszę o pomoc w wyborze jakiegoś niedrogiego nawozu, który da glebie wszystkie potrzebne witaminy. Dodam, że pomimo tego, że jest to skalniak to sadzę tam również jednoroczne kwiaty, rododendrony, drzewko ozdobne i wiele innych. Dodatkowo jest on tak usypany jakby skosem, dla uwidocznienia dodaję zdjęcie. Może właśnie dlatego, że jest po skosie to wolałabym coś w płynie bo granulat nie koniecznie będzie się trzymał tam gdzie spadnie. Chciałam jakiś nawóz, który podział ogólnie i nawiezie ziemię. Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i bardzo proszę o pomoc. A oto zdjęcia mojego oczka w głowie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

A jakie podłoże ma skalniak
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

Myślę że jak kupisz worek 50 kg np . polifoski 8 to na wszystko się nada a i takim ogrodzie to wcale nie będzie za dużo. Na tej skarpie najlepiej zastosować częstsze nawożenie a mniejsze dawki. Zawsze się gdzieś tam jakaś granulka oprze o kamyczek, grudkę lub roślinkę.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Re: Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

wiaro, rozumiem, że chodzi Ci o to jakie pH ma ziemia na skalniaku - otóż nie wiem, a jeśli chodzi o jej rodzaj to też zbyt się nie znam. Jest to czarna ziemia, może z domieszką żwiru, ale w małych ilościach - tereny u nas to multum żwirowni. W każdym bądź razie ziemia jest czarna, nie gliniasta. A na co powinnam zwrócić uwagę dobierając nawóz???
piobuk1 dziękuję za podpowiedź, poczytam sobie o tym nawozie, ale czekam również na inne propozycje.
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

chodziło mi o ilość próchnicy ale jak to czarna ziemia i nie jest to torf, azofoska , polifoska, w płynie florovit uniwersalny masa tego jest, obecnie są nawozy pod każdy rodzaj roślin, podałem uniwersalne.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

Jak jest tak jałowa to zacznij od kompostu, torfu - pewnie brakuje jej próchnicy. Nawozy mineralne stosuj jak ziemia jest bogata w próchnicę.
Awatar użytkownika
iza8211
50p
50p
Posty: 73
Od: 22 kwie 2010, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka

Re: Czym nawieźć wyjałowioną ziemię na skalniaku?????????

Post »

Bardzo mi pomogliście bo wiem przynajmniej od czego zacząć, bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
iza8211
Pozdrawiam serdecznie.
Iza
anubis
200p
200p
Posty: 288
Od: 2 sty 2012, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawóz w granulacie jaki jest najlepszy ?

Post »

Na rynku są nawozy kurze, bydlęce ( nie w granulacie ) i końskie, w tym roku zastosowałem wszystkie do arbuzów i byłem zadowolony.
Mam pytanie jaki nawóz w granulacie jest najlepszy, ma najwięcej składników przydatnych dla roślin ? kurzy z tego co widzę jest najdroższy, potem koński w granulacie a najtańszy to bydlęcy taki w formie bardziej naturalnej za ok 15 zł 20 kg.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawóz w granulacie jaki jest najlepszy ?

Post »

W przypadku nawożenia rzutowego istnieje konieczność uzupełnienia nawożenia fosforem i potasem.

A najlepiej jest choć raz w życiu oddać glebę z działki do analizy.
kuba435
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 10 mar 2015, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam,

Jaki polecacie nawóz do ogrodu V klasa ziemi ( na sztych czarna ziemia niżej już raczej żółta). Nad płotem posadzone mam tuje smaragd. Po środku ogrodu mam drzewka owocowe jak jabłonie, śliwy, czereśnia, z tyłu iglaki i jeszcze ogródek warzywny.

Do iglaków polecono mi COMPO TRIO 3w1, a na resztę ogrodu myślałem o Polifosce. A co Wy polecicie?
Jaka jest w ogóle różnica między Azofoską a polifoską?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”