Funkia - gdzie kupić, polecane strony sprzedawców

Hosty
ODPOWIEDZ
elżbieta12211
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 21 lis 2008, o 20:55
Lokalizacja: Piła

Post »

Czyli liczę tylko na Ciebie!!!

Pozdrawiam

Anna
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Och nie, ja tylko amator i nie dam rady sprostać potrzebom tylu hostmaniaków . Polecam smilingface, ma czyste, a i źródło zaopatrzenia wiarygodne. SPRAWDZONE, mam wtyki i przepływ informacji ;)
W sezonie będzie miał dużo host. Wprawdzie młodziutkie i małe, ale najważniejsze, że zdrowe(drogo nie sprzedaje). Mała możliwość zarażenia jest także u amkomp, zwłaszcza tych droższych. te rarytasy na pewno ma zdrowe.
Reszta sprzedających na Allegro nie jest świadoma problemu lub problem lekce sobie waży - więc ryzyko większejsze :(
Ja nie kupuję w Polsce nic...choć czekam, aż uśmiechnięty wystawi może Gold Standard, bo przez choroby wsie swoje straciłem ... Z drugiej jednak strony mam Sheile West, która do GS podobna ino nieco większejszą i pikniejszą jest .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Przeniosłem kilka Waszych postów do tego tematu - w poprzednim miejscu były one nie na temat :?

Starajcie się czytać tematy, do których wklejacie swoje posty (paco)
:wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

I słusznie.
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

U smilingface jest trochę mały rozgardiasz,bo ma też stronkę ze sklepem internetowym i tam podano dostępne teraz hosty.Część z nich jest na Allegro,część w sklepie,a części nigdzie nie ma.Pisałam do nich,czy można wszystko zakupić razem w jednej przesyłce,oraz czy są do kupienia te,które nigdzie nie są wystawione i.....cisza.A swoją drogą ładnie zapowiadają sie tam niektóre nowości
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Ja znowu uległam pokusie :oops: Tym razem zakupy były znowu u smilingface [ z poprzednich sadzonek jestem zadowolona - pąki liściowe w doniczkach były dość duże , a u Split Milk nawet dwa ]
Tym razem skusiły mnie :

MINUTEMAN
SEPTEMBER SUN
ABIQUA DRINKING GUARD
COLOUR GLORY
MAPLE LEAF
BLUE ANGEL Jeszcze trochę i zacznę karczować róże ,żeby zrobić miejsce dla host :lol:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

hmmm...znaczy się uzależnienie narasta...a ja od czasu jakiegoś zaczęłam przeglądać różane wątki ...:)
Pamiętaj, że Color Glory jest bardzo, ale to bardzo wrażliwa na słońce i potrzebuje już od wiosny wyłącznie rozproszonego światła i najchłodniejszego miejsca w ogrodzie...ale warta zapewnienia jej właściwych warunków.
Beata
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

A mnie taka refleksja naszła...
Chodzę sobie po ogródkach ludzi i widzę, że jak kupowali hosty w kapersach, tak nadal kupują. Już nie mam siły tłumaczyć bo na jakiegoś zrzędę wychodzę. :(
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Andrzeju, wiesz,ze Cie tutaj w tym popieramy, ale ludzie nie mają świadomości o zagrożeniu i nie trzeba mieć im za złe. Wsio wynika z nieświadomości ..
Tylko, że benek sprzedał już w holenderskich kapersach chyba miliony....;(
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Niestety to racja- ludzie ciągle patrzą głównie na cenę i nie dociera, że często w takich sytuacjach za jakość, stan zdrowotny i prawidłowość oznaczenia odmian nikt nie bierze odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tomasz II pisze:Jeśli już padły pseudonimy to możliwość HVX u Benexa jest na pewno zbliżona do wirusowego PNOS. On też ma hosty z masówek holenderskich, których nikt tam nie bada i masowo nożem kraja.
Ja właśnie u Benka kupiłam 3 kłącza, rosną jak na drożdzach. Szczerze to jeszcze nie znam tej rośliny kupiłam, bo mi się liście podobają, jako urozmaicenie. Zobaczymy co z tego będzie... kurczę trochę strachu mi narobiliście...
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Czy znacie tą stronę http://pi-ma.pl/rosliny-in-vitro
Napisaląm do nich e-maila z pytaniami:
1.czy hosty są badane po kątem HVX?
2,czy są rozmnażane in vitro?
3.czy są sprzedawane w doniczkach,czy kapersach?
Efekt?Brak odpowiedzi.Przynajmniej na razie!
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Zajrzałam tam, całkiem ciekawa oferta, cenowo ok, sporo odmian, zaraz wyślę maila z podobnymi pytaniami, może komuś odpowiedzą, wtedy zamieśćmy info na forum, ok?Właściwie, że in vitro to wiadomo, najważniejsze, czy badają...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”