Storczyki pikasi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

elizabett-1977 pisze:Ja też kiedyś zabrałam od mamy storczyka ,który ugotował się nad kaloryferem,niestety nie odratowałam go.Oj Jak się jej dostało za takie marnotractwo.Ale gdyby mi się udało,to na pewno został by u mnie.
to ten kaloryfer musiał być strasznie gorący, jak storczyk się ugotował. u mnie niektóre stoją na oknie nad kaloryferem i jak na razie nic się nie dzieje. a niektórzy niestety nie poświęcają storczykom tyle czasu ile trzeba i rośliny są zaniedbane, za często lub za rzadko podlewane...
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Ja ostatnio tez pozegnalam sie z miniaturka Phalaenopsisa, ktora dostalam przelana. probowalam go ratowac ale niestety....
Kurcze, nie schodzmy moze na takie smutne tematy, co? :roll:
Ja dzisiaj stalam sie szczesliwa posiadaczka Mini Marka ;:1 trzypedowego zreszta. Strasznie sie ciesze...
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Moni, a gdzie zdjęcie nowego nabytku ;:10 ? Trzy pędy, taki widok trzeba udostępnić większej liczbie storczykomaniaków !
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Bardzo chetnie wkleje. Zrobilam zaraz po przybyciu z nim do domu, ale niestety ciemno juz i foty nie zabardzo wyszly :( Jutro na pewno ujrzycie :wink: Ciesze sie tym bardziej z niego bo ma tylko 5 kwiatow w pelni rozkwitnietych a reszta to saaaame paki :D
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

ja bym go nie potrafiła oddać... odkupiłabym go od tej osoby. na serio :!: tyle pracy włożyłaś w niego a teraz nie wiadomo czy właściciel będzie potrafił się nim dobrze zajmować... a on taki piękny... szkoda by było kwiatuszka...
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

moni;) pisze:Kurcze, nie schodzmy moze na takie smutne tematy, co? :roll:
Moniu święte słowa! Gratuluję Mini Marka i dołączam do niecierpliwie oczekujących na fotki ;:113 nono.. trzy pędy, pewnie już jest piękny, a co to będzie jak rozkwitną pozostałe pąki....

A mi dziś z pomocą przybyło trzech pocieszycieli w postaci falusiów :wink: Chociaż cytrynek jeszcze został i już nie jest mi tak smutno. No ale takich pocieszycieli to nigdy za dużo, prawda :?: :D
Wszystkie trzy są ogólnie w dobrej kondycji i z przekwitniętymi pędami, także nie mam pojęcia jakie były kwiatki. Tym bardziej będę oczekiwać na zakwitnięcie ;:113
Ale wiecie jak to jest- takie oczekiwanie z ciekawością sprawia jeszcze więcej radości.

A oto pocieszyciele hihi :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek

Ten na drugim zdjęciu trochę mnie martwi, bo chyba ma zniszczony środkowy listek (czy to właśnie jest stożek wzrostu?)
Obrazek

Jak myślicie - powinnam je przesadzić?

A na pędzie trzeciego znalazłam takie cuś: (mam cichą nadzieję, że będzie rosło, choć końcówkę ma jakby trochę ususzoną :(
Obrazek
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

kasicqa pisze:ja bym go nie potrafiła oddać... odkupiłabym go od tej osoby. na serio :!: tyle pracy włożyłaś w niego a teraz nie wiadomo czy właściciel będzie potrafił się nim dobrze zajmować... a on taki piękny... szkoda by było kwiatuszka...
Zgadza się, ale jak już obiecałam :? a poza tym znajoma dostała go w prezencie. I co jakiś czas dopytuje się jak tam storczyk......
Już wiem, że więcej na taki układ nie pójdę.

A tak w tajemnicy- jeśli właścicielka znów nie będzie potrafiła się nim zająć, (pomimo moich wskazówek) to mam nadzieję, że cytrynek do mnie wróci na stałe.
(Na szczęście co jakiś czas-choć nie za często, będę miała okazję go zobaczyć - także jakaś minimalna kontrola będzie :wink:
)
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

ja bym jednak pocieszycieli przesadziła skoro nie kwitną. swojego białego nie przesadziłam od razu choć chciałam ale bałam się że to będzie dla niego za duży szok i straci kwiaty i okazało się że było robactwo w środku...
prosiaczka na razie też nie przesadzam ale tylko niech przekwitnie to się wezmę za niego.
jednak będziesz czuła się spokojniejsza jak je wyjmiesz, obejrzysz i wsadzisz do swojego pewnego podłoża....
zdarza się e w środku jst mnóstwo gąpki przez którą one gniją. w moich też troszkę wystaje ale widocznie nie jest jej za dużo bo już tyle czasu nic złego się nie dzieje. ale jak czytałam to bywa że ktoś wyjmie falka a wśrodku a przez tą gąbkę sama pleśń tam jest...
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Kasiu tutaj podaje link do Mini Marka...ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobilam i sie wyswietli :roll:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d66 ... 0c8a7.html
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

moni;) pisze:Kasiu tutaj podaje link do Mini Marka...ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobilam i się wyswietli :roll:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d66 ... 0c8a7.html
piękny Mini mark. skąd wzięłaś takie cudo? mój miał 2 pędziki, w sumie 5 kwiatów gdy go kupiłam. teraz zaczyna puszczać nowy pęd, ciekawe, czy zakwitnie... mam nadzieję, że tak.
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

kasicqa chyba masz rację, będę musiała moich pocieszycieli przesadzić.
Dziś oglądałam dokładnie i zauważyłam, że przydałoby się obciąć co nieco, no i są też kawałeczki gąbki, o której pisałaś.
Rzeczywiście będę spokojniejsza jak po swojemu je posadzę. ;:113

Moniu świetnie wszystko zrobiłaś ;:63
Zdjęcie bez problemu się wyświetla, a po kliknięciu na nim powiększa się i jest suuper duże na cały ekran
i wyrażnie widać Twój "rajski krzaczek" ;:2 Jest cudny :!: Jak ja uwielbiam takie rozgałęzione falusie ;:128
Koniecznie pokaż go jak otworzy pozostałe pączusie :wink:

Storczykowo ja tak sobie myślę, że pod Twoją opieką to na pewno zakwitnie :wink: Trzymam kciuki ;:113
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

piękny Mini mark. skąd wzięłaś takie cudo? mój miał 2 pędziki, w sumie 5 kwiatów gdy go kupiłam. teraz zaczyna puszczać nowy pęd, ciekawe, czy zakwitnie... mam nadzieję, że tak.[/quote]

Sama bylam w szoku jak go zobaczylam :shock: :D dlatego mieszka teraz u mnie :wink: Kupilam go w centrum ogrodniczym :lol:

Kasiu, jeszcze musze popracowac nad zmniejszaniem zdjec. Ale to troche potrwa...

Ciesze sie ze Wam sie podoba ;:79
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moniu, już miałam pytać że "jak to, w centrum ogrodniczym MM :shock: :?: :!: " i spojrzałam na miejsce Twojego zamieszkania :roll: :lol: szczęściara, u mnie w centrum ogrodniczym dopiero niedawno pojawiły się inne storczyki niż najpopularniejsze hybrydy phalaenopsis...widziałam cambrie, oncidia i nawet raz sabotki :shock: ale MM to u nas chyba tylko na wystawie lub w internecie można nabyć.... :twisted:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”