Pies i ogród

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jagusia111

Re: Ogród a pies

Post »

A tak na marginesie przypomniała mi się historia jak mój mały kundelek kiedy był jeszcze takim oseskiem jak piesio Emilii, wypuszczony przypadkiem na oddzieloną część ogrodu, wpadł na zagonek, na którym znajdowały się zaszczepione niedawno na podkładkach zrazy jabłoni. Piesio zobaczył fajne wystające patyczki więc je powyjmował i porzucał obok podkładek. Następnie zadowolony pobiegł do pana się "pochwalić". Pan kiedy to zobaczył nieco zmienił barwę na obliczu :D, ale nic , piesek pobiegł dalej, a podkładki pozostały do zaszczepienia na następny rok.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Kolejny odcinek "Życia z psem": rano trochę zaspałam i kiedy zeszłam na dół, mały zaczął robić raban, żeby go wypuścić. Obiecałam sobie, ze będę go wyprowadzać na smyczy, żeby do niczego się nie dobrał , szczególnie do tych posadzonych setek tulipanów. Byłam w piżamie i pomyślałam, ze na chwilkę niech leci. Ubrałam się i słyszę drapanie do drzwi. Pies wyglądał jak potwór! Cały czarny! Lecę na dół działki (tulipany!) i z daleka widzę...wielką dziurę w wielkiej misie, do której przedwczoraj wsadziłam kilkadziesiąt rozchodników. Ziemia rozsypana na 2 m dookoła, rozchodników nie widać. Dziś byłam u dzieci i padało, więc jutro będę z tego błota ratować co się da.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
emptio_spei
50p
50p
Posty: 85
Od: 9 kwie 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Ogród a pies

Post »

Mój suniek wiosną wyrwała mi wszystkie, co do jednej, dopiero co posadzone maliny.
Od czasu do czasu lubi złamać jakąś roślinkę, ostatnio ułamała mi boczny pęd jodły algierskiej. Wszystko, co jest poniżej linii jej wzroku nie istnieje.

A oto winowajca:
Obrazek
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Może wszystkie psy z kropkami na pysku tak mają? :D
Kiedyś miałam psa całego rudego , nigdy nic mi nie zniszczył w ogrodzie, ale z niesamowitym uporem wyrywał glicynie i gryzł je na strzępy, mimo że płoty stawiałam wokół. A 25 lat temu rzadko można było spotkać w ogrodniczym te rośliny i były strasznie drogie.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
jagusia111

Re: Ogród a pies

Post »

Ze spektakularnych przestępstw mojego "kundla" poza rozszczepianiem zaszczepionego przytoczę jeszcze przeciągnięcie połowy dużej włókniny ogrodniczej przej jedno oczko w siatce. Mamy na działce mały tunel foliowy i odkrywając kiedyś o poranku zasiewy rzuciłam włókninę tak, że jej fragment znalazł się blisko zamknięcia zrobionego z siatki. Większą część dnia nie było akurat nikogo w domu, a mały hasał po podwórku i najwyraźniej go zainteresowało. Wracamy patrzymy a tam pół włókniny przeciągnięte przez siatkę i oczywiście podarte na strzępy. Jak się ciągnęło ząbkami to się darło. I to w dodatku tak się podarło, że nie dało się już nic odciąć i uratować. Ale zabawę musiał mieć przednią.
Miałam też kiedyś owczarka (niestety już za tęczowym), który namiętnie wyrywał świeżo posadzone krzewy i kładł obok dołka.
Awatar użytkownika
emptio_spei
50p
50p
Posty: 85
Od: 9 kwie 2014, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Ogród a pies

Post »

No i klasyką jest zakopywanie kości tudzież innych psich przekąsek w pobliżu roślin.
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród a pies

Post »

Mój pies tak się ociera o młode świerki że zrobił z nich coś na kształt kuli. ;:223
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
kania84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 lip 2014, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Hej, które gatunki roślin źle znoszą obecność psa? Jestem na etapie planowania ogrodu, a mam dużego futrzaka więc wole wiedzieć od razu:)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ogród a pies

Post »

Co masz na myśli obecność? jeżeli chodzi o pobyt ciągły w ogrodzie to praktycznie żadne psów nie znoszą (rośliny z kolcami wytrzymują starcie z psami np. berberysy ale cierpi wtedy pies)... oczywiście jaki to pies?
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Piotr ma rację : ogród zawsze może ucierpieć z powodu obecności psa. Ja jestem na etapie zastanawiania się nad boksem. Jedynie z suczkami jest trochę lepiej, bo nie podlewają krzaków.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
kania84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 lip 2014, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród a pies

Post »

Jest to owczarek niemiecki, więc dosyć duży piesek. Właśnie chodzi mi o to podlewanie krzaczków, bo podejrzewam, że z tym byłby problem.
jagusia111

Re: Ogród a pies

Post »

W przypadku owczarka zabezpieczenie krzewów jest praktycznie niewykonalne. Kiedy ja miałam owczarka tuje do wysokości 0,5 m były całe brązowe. Ślady jego działania na tujach są do dziś choć minęło już kilka lat. Początkowo próbowaliśmy go odzwyczaić od podlewania ogradzając tuje płotkiem wysokości ok 80 cm, ale skubaniec przeskakiwał sobie płotek i podlewał tuje. Mam nawet wrażenie, że robił to jeszcze chętniej niż przed zabezpieczeniem :) .
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogród a pies

Post »

Kania, a czy ogród jest przy domu, w którym mieszkasz, czy na działce, na którą dojeżdżasz? Przy domu można zbudować boks i w nim trzymać psa i chodzić z nim na spacery. Na działce trochę to bez sensu.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”