Storczyki jogi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja też uważam, że nie powinno się kupować storczyków, które puszczają pęd ze środka. może puści keiki, a może nie.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witajcie
Tak do końca to nie wiem czy wypuszcza pęd ze środka, na pewno pędy są bardzo blisko siebie. Jutro przy dziennym świetle je obejrzę. Tego liścia uszkodzonego chyba zostawię nie będę go podcinać, jest suchy i może tak być jak mówi Anusska, że go ktoś kiedyś uszkodził.
Dziękuję za rady.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Dojrzałam u mojego dendrobium nowy odrost. Strasznie się cieszę bo to storczyk, który przeszedł ze mną długą drogę. Kupiłam go 26 pażdziernika. Gdzieś wyczytałam, że lubi zmianę termperatur i wystawiłam go na balkon (było wtedy zimno ok. 3 stopni) ;:125 . Po trzech godzinach zrobiło mi się go żal i zabrałam do domu. Dopiero wtedy dokładniej zaczęłam wczytywać się w informacje i okazało się, że to storczyk ciepłolubny. Zaczęły mu żółknąć liście i usychać pączki. Gdy już się trochę opamiętał przesadziłam go w nowe podłoże i wtedy stracił wszystkie pozostałe pączki a miał ich sporo. Myślałam, że już po nim. Widzę, że doszedł do siebie i teraz wynagradza mi moją niewiedzę. Mówią, że na pierwszych storczykach się uczymy i u mnie sprawdziło się to w stu procentach.
Pozdrawiam.
Obrazek Obrazek
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Teraz jest po prostu pora na nowe przyrosty u dendrobium.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Dziękuję za odpowiedź. To dobrze, ze akurat teraz a nie 2 miesiące temu bo na pewno bym się nie doczekała.
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Opadanie kwiatów i liści u dendrobium na 2 letnich pseudobulwach to nic strasznego, a temperatura też im nie straszna, zanotowane ekstremum dla tych roślin to -5*C
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Ekstremum to ja mu zafundowałam, nie da się ukryć. Może rzeczywiście to storczyk, który zniesie wiele niedogodnień, inny już by padł.
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Nie zniesie tylko jednego jak jest mokre podloże i jest w niskiej temperaturze. Jak suchy to może i tydzień stać w temperaturze poniże 5*C
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

U mnie jest około 20 stopni a podłoże dosyć szybko przesycha. Podlewam go mniej więcej co 10 dni więc powinno być dobrze.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witajcie
Mam problem. 05.03.2009 r. kupiłam storczyka i wyglądał tak
Obrazek
Po jakimś czasie kwiatki zaczęły opadać a ja zauważyłam w doniczce coś podobnego do glonów i tak to wygląda
Obrazek Obrazek
Do tego wszystkiego liście trochę oklapły i wydaje mi się, że storczyk trochę zmarniał. Jeszcze go nie podlewałam. Zastanawiam się, czy go nie przesadzić. Proszę poradźcie co robić?
Teraz storczyk wygląda tak
Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Joga twój kwiatuszek nie wygląda na moje oko źle. Z pewnością trzeba sprawdzić stan korzeni w środku, ale... nie robiłabym tego na sucho, taka operacja w tej chwili grozi połamaniem korzonków. Storczyk wygląda na mocno przesuszony i wymagający natychmiastowego podlania. Dopiero po tym, jeżeli będziesz miała dalej obiekcje, sprawdzić korzonki. Wybić roślinkę z doniczki na dłoń, sprawdzić korzonki, ewentualnie usunąć ich martwe części. To, że ma mniej kwiatów, może także oznaczać jego przekwitanie. Nie wiesz, ile czasu kwitł, zanim trafił do ciebie.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Dziękuję za pomoc. Jutro go podleję i zobaczymy co dalej ;]
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Phalaenopsis jest ładny. podlej go, może odżyje. kwiaty mogły przekwitnąć, bo może już przyszedł ich czas. a glony w paru też mam, ale nic im się nie dzieje. już je takie kupiłam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”