Sprzedaż legalna własnych sadzonek i produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

genju
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 sie 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

Sprzedaż sadzonek musi być legalna jeśli sprzedają ją w sklepach internetowych
Proszę specjalnie dla Ciebie wyszukałem w gogle bo sam byłem też ciekawy. link do sklepu internetowego? Reklama,usuwam.Adm.
Jeśli nie można by było tego sprzedawać to takiego delikwęta raz dwa by wychwycili w sieci.
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Legalna sprzedaż sadzonek.

Post »

Zadnych podatków nie zapłacisz, bo w takim przypadku jestes rolnikiem ryczałtowym. Uprawa w Tunelu foliowym podlega pod dział specjalny rolnictwa, ale metraż tunelu musi być większy oraz tunel musi byc ogrzewany. Podatek wtedy płaci się ryczałtowo od metra kwadratowego tunelu oraz krus. Jeśli nie jesteś rolnikiem, czyli nie masz hektara przeliczeniowego albo tunelu o okreslonej wielkości nie zapłacisz zadnego podatku.
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
ziolo_z
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2015, o 15:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Powiat Ostrołęcki

Sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych

Post »

Witam serdecznie,

Piszę do forumowiczów celem uzyskania pomocy dla początkującego w tym zakresie. Posiadam ponad 2 ha ziemi rolnej (działalność prowadzona by była na członka rodziny jako rolnika - oczywiście na początku :) ). Powiat ostrołęcki - wieś, ale nie nastawiałbym się tylko na sprzedaż bezpośrednią, tzn. lokalną, ale poprzez internet, gdzie jest większy potencjał. Jestem osobą młodą bez wykształcenia kierunkowego ale już rozpoczynam studia podyplomowe w tym zakresie. Natomiast obecne warunki powodują, że muszą zacząć już teraz - plac jest już przygotowany jeśli chodzi o nawodnienie, maty szkółkarskie pomieszczenie magazynowe i powiedzmy biurowe.
Proszę o pomoc w zakresie materiału jakim powinienem się na początek zainteresować... Nie jestem ukierunkowany na konkretny rodzaj z racji zdobycia szerokiej rzeszy klientów. Czy może jestem w błędzie? Jestem zainteresowany gotowym materiałem w doniczkach na sprzedaż jak również młodzieżą do dalszego wzrostu.

Proszę o info osoby które mogą i chcą pomóc w jakimś stopniu. :)

.... adres usunęłam- mod.jokaer
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Sprzedaż drzew i krzewów ozdobnych

Post »

Witaj na forum,
temat który poruszyłeś, był już na forum wałkowany kilkukrotnie.
Dla wyjaśnienia, nie jesteśmy platformą ogłoszeniową, tylko Forum ogrodniczym, dla wszelkiej maści ogrodników amatorów.

Najlepiej będzie jak na razie zapoznasz się z już istniejącymi tematami.

Na szybko znalezione

viewtopic.php?t=79985

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=76035

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=53609

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=83362
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Odkurzę trochę wątek.

Zastanawiam się nad produkcją rozsad w tunelu foliowym o wymiarach 3x7 m. Przeczytałem tutaj, że w 2014 się miało zmienić prawo. Pytanie więc jak to teraz jest?
Załóżmy, że wyprodukuję 1000 sztuk rozsady typu pomidor, papryka, dynia, ogórek. Trochę sprzedałbym na handlu, trochę osobom z otoczenia a też poszedłbym do centrów ogrodniczych i może udałoby mi się sprzedać też trochę sztuk. Nie wiem jednak jak to jest z opłatami, może jedynymi opłatami byłyby opłaty za miejsce na handlu i za paliwo. Ciężko mi jest jednak w to uwierzyć. Mam nadzieję, że własnej firmy do tego zakładać nie trzeba. Jakby ktoś się podzielił ze mną swoimi doświadczeniami na ten temat to byłbym wdzięczny ;:304
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Ustawa w 2014 roku nie weszła i ogólnie mówiąc zrezygnowano z niej. Mój wpis z pierwszej strony jest aktualny, nie wiem tylko czy dotyczy on małych ogródków przydomowych. Zadzwoń do US. Zapłacisz parę zeta za telefon albo nic, jak masz odpowiednią taryfę w telefonie.
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Działy specjalne produkcji rolnej.
Poszukaj interpretacji tego hasła.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
majreg
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Ja zalazłam taką interpretację.
http://www.pit.pl/sprzedaz-wyhodowanych ... yce-12677/
milanic
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 cze 2018, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Legalna sprzedaż rozsad z namiotów.

Post »

Dzień dobry :)

Posiadam trzy "foliaki" po 24m2 każdy. Hobbystycznie od dwóch lat zajmuje się uprawą rozsad papryczek chili (9 odmian) oraz papryk słodkich (4 odmiany).
Część zostawiam sobie na "owoce", ale większość sprzedaje na różnych portalach w formie rozsad.
Z racji, że idzie mi to całkiem nieźle (jest to dodatkowe zajęcie) chciałbym rozszerzyć ową działalność i robić to legalnie.
Czy ktoś z was wie jak wygląda "legalizacja" takiej działalność? jak wygląda sprawa podatków itp itd?
Oraz jak wygląda kwestia gdybym chciał np. sprzedawać papryki suszone lub mielone? (proste przetwórstwo).

Pobieżne informacje na powyższe kwestie mam, ale może jest na forum ktoś, kto przechodził przez lubi wie co i jak :)

Dodam, że mam działalność (spółka z o.o.). Nie jestem rolnikiem i nie płacę KRUSu.

Będę bardzo wdzięczny za każdą informacje :)

Pozdrawiam
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Od 14 grudnia 2019 Roku obowiązuje Nowe PRAWO UNII Europejskiej dotyczące paszportowania roślin i aby sprzedawać jakiekolwiek rośliny z własnego ogrodu, czy w doniczkach, rozsady poprzez internet należy zarejestrować się w PIORIN
Nie obowiązuje to przy sprzedaży bezpośredniej - tzw. do ręki.
Należy do każdej rośliny wysyłanej pocztą wystawiać paszport!
Jakby ktoś chciał poczytać to tu rozpracowujemy ten temat na części pierwsze.
viewtopic.php?f=7&t=104194&start=728

http://piorin.gov.pl/zdrowie-roslin/now ... faq,6.html
punkt 36
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

:) Serdeczni ludzie gdybyś sprzedawał jako tako regularnie przez internet zapewne poinformują odpowiednie służby. Kary z tego, co czytałem w internecie są kosmiczne. Generalnie sądzę, że zostało to wprowadzone m.in. po to, by zhegemonizować wielkich eksporterów z Holandii a tutaj wielkie szkółki i importerzy materiałów sobie i tak poradzą. Jeśli nic się nie zmieni na lepsze (chociażby wpis do prawa w stylu "dopuszcza się bez paszportów przesyłanie niewielkiej ilości roślin przez hobbystów i ich sprzedaż etc etc etc") to cóż. Albo zostajesz pro szkółkarzem z paszportami, nalotami piorinu etc albo sobie ryzykuj. Generalnie ja ostatnio kupowałem troszkę roślin od jednej, drugiej szkółki przez allegro i na żadnej doniczce paszportu nie było. Może do nich zadzwonię z zapytaniem o te paszporty. :P
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzedaż roślin z ogrodu a prawo

Post »

Jest już oficjalne stanowisko - trzeba rejestrować się przy każdej ilości sprzedanych roślin przez internet. Nie ma zmiłuj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”