Moje storczyki i ...masa pytań

Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Monisiu wpadłam w zachwyt nad tym storczykiem ;:226
Obrazek
co ja się naszukałam tego zdjęcia, bo zapomniałam na czyim wątku go widziałam ;:183 cudo ;:154 zdradź tajemnicę , gdzie go kupiłaś :?:
i widzę, że też jesteś fanką miniaturek ;:333
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tess pisze:Marta w mojej umieralni są takie po 10 zł :lol: szkoda ha ha żeś tak daleko
Byłam wczoraj w OBI i do dziś mam niesmak. To było straszne. Storczyki w bardzo kiepskiej kondycji stały na wielopiętrowych półkach, miały połamana pędy, niektóre zwiędnięte, niektóre całkiem przekwitnięte, ściśnięte jak sardynki w puszce.
Natomiast te wyeksponowane na wielkiej ławie zatopione co najmniej do połowy doniczki w wodzie. Kwiaty w pełnym rozkwicie, pędów na lekarstwo. :( Pewnie tamte na półkach już okres zalania mają za sobą. ;:110
I jedne i drugie sprawiały wrażenie, że tylko taka przyszłość je czeka ;:118
Ceny jednych i drugich po 29 zł, 34 zł, 45 zł.
Płakać mi się chciało. Może gdyby rozdawano za darmo, to wzięłabym by się dalej nie męczyły, ale i tak miałam wrażenie, że praca nad ich wyprowadzeniem do stanu rokującego nadzieję na przedłużenie życia może być syzyfowa.
Podjęłam postanowienie: NIGDY WIĘCEJ DO OBI!
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ja dziś poszłam do piekarni. Obok są 2 kwiaciarnie. W jednej bywają storczyki przecenione. Kupiłam Cambrię po kwitnieniu, ale w bardzo dobrym stanie i kilkoma sporymi nowymi psb za 20 zł. Stało jeszcze marne Dendrobium, ze 3 Phalaenopsisy i chyba 2 Sabotki. Gdyby były o połowę tańsze, wzięła bym chyba wszystkie. A tak, to tylko jeden. Resztę zapewne wyrzucą.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja do obi jeżdżę bardzo rzadko, raz w roku. jak ostatnio byłam, to były piękne storczyki. wtedy kupiłam tego seledynowego z rózowymi kropkami. tylko storczyki z poprzedniej dostawy, przecenione, przekwitające stały ściśnięte, przesuszone i w złym stanie na półkach. kupiłam jednego z tych normalnych i jednego przecenionego. nie był w najgorszym stanie.
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

soniu - ciesze sie że Ci sie podoba! :) gdybym tylko mogła to podzieliłabym sie z Toba nim,
na pewno znajdziesz gdzies podobnego ;:106
kupiłam go w zwykłej kwiaciarni (35 zl) teraz pomału kwiatki juz przekwitaja,ale jak widac na zdjęciach, na przedłuzonych łodygach zawiązały sie nowe pąki! mam nadzieje ze jeszcze troche pokwitnie :P
MoNiKa
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

Ja ostatnio byłam w praktikerze, myslałam ze cos sobie dokupie,ale juz zadnego wyboru nie było,tylko kilka sztuk i to na dodatek biedactwa prawie bez lisci, stożek wzrostu cały pognity i zasuszony,jeszcze kwitł i zastanawiałam sie nad kupnem,ale jezeli nie ma juz stoszka,to mozna go jakos odratować?spowodować ze pojawią sie świeze liscie?
MoNiKa
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jeśli storczyk nie ma stożka jest szansa, że z boku wyrośnie nowa roślinka. Mi się 2 razy tak zdarzyło, ale to raczej nie jest reguła. Pomimo to nie zdecydowałabym się na zakup rośliny w tak kiepskim stanie.
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

dlatego tez zrezygnowałam, zwłaszcza że nie było zadnej przeceny na nie,20zł i ani złotówki mniej
a mam jeszcze za małe doświadczenie,zeby probowac ratowac taka roslinke, tylko po prostu zal było patrzeć
ja to od razu jestem zła na te wszystkie panie w kwiaciarni jak moga doprowadzic do takiego stanu rosline :twisted:
MoNiKa
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Najgorsze jest to, że takich zupełnie przekwitniętych nikt nie kupi, oczywiście poza storczykomaniakami, a tych jest niewielu. Też jest mi niezmiernie żal takich roślin, szczególnie, gdy wiem, że z pewnością bym odratowała. One wolą wyrzucić, niż sprzedać za symboliczną cenę. W mojej kwiaciarni za nic nie chcą takich sprzedać poniżej 20 zł.
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

W mojej biedronce też stoją od miesiąca takie biedaki, przeceny nie zrobią bo podobno brak zgody dyrekcji. Zabiedzone a w zasadzie zasuszone strasznie. Gdyby przecenili to na pewno chętni by się znależli. Po przeceny jeżdżę do Tomaszewskiego albo na giełdę kwiatową.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

BEATA55555 pisze:W mojej biedronce też stoją od miesiąca takie biedaki, przeceny nie zrobią bo podobno brak zgody dyrekcji. Zabiedzone a w zasadzie zasuszone strasznie. Gdyby przecenili to na pewno chętni by się znależli. Po przeceny jeżdżę do Tomaszewskiego albo na giełdę kwiatową.
a u mnie ostatnio były przecenione storczyki (z 20 na 15). przekwitające, ale w dobrym stanie, przynajmniej mój. mój miał też drugi, nierozwinięty jeszcze pęd. to ten pomarańczowy, co sobie kupiłam przed wystawą.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Monisiu u mnie obecnie kwitnie kilka falenopsisów z uśpionych oczek i kilka, które rozwinęły po jednym kwiatku z ostatniego oczka z pędu i teraz oprócz kwiatków jedynaków ;:225 wypuszczają nowe pędy kwiatowe ;:183 więc pewnie i Twój tak zrobi i będzie Ciebie cieszył nowymi kwiatkami , trzymam mocno kciuki ;:215
do do kupowania falenopsisów bez stożka wzrostu jest bardzo ryzykowne, tym bardziej, że cena nie zachęcała do zakupu ;:218 ja ostatnio kupiłam dwa falenopsisy po kwitnieniu ale są w bardzo dobrym stanie, zarówno korzenie jak i liście ;:211 jeden z nich był nie przeceniony, ale wzięłam go do kasy i zapytałam czy go też przecenią, bo już nie kwitnie i przecenili, więc czasem warto zapytać ;:225
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

a u mnie soniu zadnych nowych pędów nie widac :(
na jednym przekwitniętym widze pojawiające sie pędy boczne,ale nie wiem czy nie uschnie łodyzka przed rozwinieciem sie ich
a z przeceną to Ci sie udało,bo jak ja widze przecenione to juz są tak marne ze strach je kupowac
MoNiKa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”