Eukaliptus guni i inne odmiany - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Laleczka1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 cze 2009, o 14:16
Lokalizacja: Ciechanów

Post »

Ja zakupiłam na allegro od jakiegoś oszusta rzekomo 'eukaliptus gunni', a przyszły jakieś PCHŁY! które mają po 0.5 mm !!! Jak to niby namoczyć i później wziąć do ręki, żeby wysiać :/ :roll: Obrazek
Laleczka1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 cze 2009, o 14:16
Lokalizacja: Ciechanów

Post »

o kurcze, to zostałam pocieszona :0 extra, jest trochę nadziei. Ale ja je mam od jakiegoś czasu w tej torebeczce, a ich ponoć nie można przesuszyć, teraz musze je chyba namoczyć itd. Mogę prosić o radę, co po kolei mam z nimi zrobić?
balbinka1772
200p
200p
Posty: 342
Od: 29 lis 2008, o 18:59
Lokalizacja: Malbork

Post »

Laleczko,nie wszystko co jest w tym woreczku to nasiona.Większość to paprochy.Nasionka to te większe,czarne i nieregularne.Zawartość woreczka wrzuć do np.kieliszka i zalej letnią wodą.Odczekaj kilka godzin i posiej.Doniczkę powinnaś przykryć folią,żeby powierzchnia ziemi nie wysychała.Z tym przesuszeniem nasion chodzi o to,żebyś nie przesuszyła ich już po wysianiu.Jak wykiełkują to odkrywaj je codziennie na 5 minut.Im będą większe to na dłużej.Popikuj jak będą miały ze trzy pary liści.Zrób to delikatnie,żeby nie uszkodzić korzeni.Powodzenia :D .
Ania

Moje zieloniutkie i nie tylko
Poszukuję szczepek fikusów.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Moje wzeszły po tygodniu od wysiania :D Patrzę, a tu takie coś czerwone w doniczce. Z dwa-trzy tygodnie zrobię zdjęcia, ale chyba to będzie to ;:138
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Utrzymanie eukaliptusa w gruncie nie jest możliwe.Zakład PAN w Kórniku podjął taką próbę, wsadzono mianowicie 10 000 sadzonek otrzymanych z nasion z najwyższych położeń górskich. Niestety po paru latach zginęły wszystkie rośliny.
Pozdrawiam ! Bolek
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Dziękuję Bolku za potwierdzenie moich przypuszczeń :wit eukalitusy planuję do nasadzeń w donicach wyłącznie ;:108
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Myślę, że tegoroczna zima mocno zweryfikuje modne na allegro zimujące eukaliptusy.

Tak wygląda siewka eukaliptusa cytrynowego, zimującego obecnie u mnie na parapecie:

Obrazek
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Kuba jestem ciekawa, jak tam Twoje ekaliptusy? Możesz wstawić fotkę ;:180 Moje wyglądają inaczej i nie wiem, czy pikuje się je czy nie ;:224 Moje od miesiąca mają dwie pary liści ;:224
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Jak wyglądają? :wink: Biorąc pod uwagę, że zdjęcie tej siewki jest z 2007, to są już całkiem spore :D . Ale muszę powiedzieć, że w lecie na dworze pięknie rosły, a tylko wróciły na zimę do domu i zmarniały. Oby do maja...
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Ja kupiłam nasiona u siebie w ogrodniczym-eukaliptus globulus, wczoraj wysiałam do doniczek. Czy wy swoje mieliście przykryte folią czy nie.Myśle,że na zimę trzeba trzymac w domu, tylko nie wiem w jakiej temperaturze, bo te moje wytrzymują mróz do -5 stopni.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Ha, wytrzymują, albo nie ;:224 Jak pisze się wszem i wobec na forum trzeba zimować w domu ;:108
Iwona85Czeladz
50p
50p
Posty: 56
Od: 1 kwie 2010, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czeladź

Re: Nasiona z All - eukaliptus - jak z tym jest?

Post »

Witajcie ja również zamówiłam na allegro Niebieskiego Eukaliptusa, przyszło mi to samo co Laleczce1983 (nawet z tym samym opisem) :? ... zasiałam te niby nasionka kilka dni temu i czekam ... mam pytanie ... czy doniczkę trzeba czymś przykryć? jak często podlewać ziemię? I jak długo czekaliście aż roślinka zaczęła kiełkować?
Pozdrawiam Iwona
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=33102
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Skash
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 kwie 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Eukaliptus gunni

Post »

Witajcie!
Niedawno przyszły mi z allegro nasionka eukaliptusa niebieskiego, po otwarciu koperty doznałem lekkiego szoku ponieważ nasiona te wyglądały jak... yyyyy... kurz? Były malutkie, nawet trudno było je wyjąć z torebeczki.

I pytanie do Was: Czy takie malutkie są te nasionka czy po prostu kit mi wysłali?
Pozdrawiam.

Zdjęcie (może nie najlepsze) z przybliżenia, torebeczka w rzeczywistości malutka 7x4cm
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”