Miedzian

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witam serdecznie

W imieniu swoim i wielu innych osób początkujących mam wielką prośbę o pomoc w zakresie stosowania Miedzianu 50WP...Rzeczywiście dawka jest istotna. Ja zastosowałem wczoraj Miedzian w dawce 14g/7 litrów wody do opryskiwania swoich drzewek owocowych. Mam nadzieję, że zastosowałem nie za dużą dawkę. Pokryłem je bardzo dokładnie i zastanawiam się kiedy będe mógł powtórzyć zabieg. W zeszłym roku mój sad zaatakowany był przede wszystkim przez parch jabłoni i gruszy i zarazę ogniową.
Wiem, że opryski stosujemy w razie potrzeby i wiem także, że z chemią nie ma żartów. Studiuję ochronę środowiska i trochę orientuję się w tym zakresie.Wiadomo, iż kiedyś pestycydy dziś środki ochrony roślin trafiają do środowiska poprzez opryski i kumulują się w glebie, w wodzie, są toksyczne dla wielu organizmów i szkodliwe dla człowieka.
Dlatego ponawiam prośbę o to by w jednym miejscu zestawić preparaty włącznie z zalecanymi dawkami, które "powinny" i tu nie wiem czy właściwego słowa użyłem zostać zastosowane profilaktycznie, aby uchronić drzewka owocowe przed chorobami/szkodnikami. Zapewne pomogłoby to nie tylko mi ale i wielu innym osobom początkującym.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie:-)
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witam serdecznie

W imieniu swoim i wielu innych osób początkujących mam wielką prośbę o pomoc w zakresie stosowania Miedzianu 50WP...Rzeczywiście dawka jest istotna. Ja zastosowałem wczoraj Miedzian w dawce 14g/7 litrów wody do opryskiwania swoich drzewek owocowych. Mam nadzieję, że zastosowałem nie za dużą dawkę. Pokryłem je bardzo dokładnie i zastanawiam się kiedy będe mógł powtórzyć zabieg. W zeszłym roku mój sad zaatakowany był przede wszystkim przez parch jabłoni i gruszy i zarazę ogniową.
Wiem, że opryski stosujemy w razie potrzeby i wiem także, że z chemią nie ma żartów. Studiuję ochronę środowiska i trochę orientuję się w tym zakresie.Wiadomo, iż kiedyś pestycydy dziś środki ochrony roślin trafiają do środowiska poprzez opryski i kumulują się w glebie, w wodzie, są toksyczne dla wielu organizmów i szkodliwe dla człowieka.
Dlatego ponawiam prośbę o to by w jednym miejscu zestawić preparaty włącznie z zalecanymi dawkami, które "powinny" i tu nie wiem czy właściwego słowa użyłem zostać zastosowane profilaktycznie, aby uchronić drzewka owocowe przed chorobami/szkodnikami. Zapewne pomogłoby to nie tylko mi ale i wielu innym osobom początkującym.

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie:-)
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

2% stężenie raczej nie wygląda na zalecane 0,3 - 0,6% :shock:
Studiujesz ochronę środowiska a czytać ulotki nie potrafisz.
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

A co powiesz wielki specjalisto na to?
http://www.zielen24.pl/%C5%9Arodek-grzy ... p-535.html

Widzę, że tutejsi specjaliści ograniczają się wyłącznie do słów krytyki a nie pomocy, no ale widocznie tutaj tak jest:-(
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja Ci odpowiem, ponieważ widzę że po raz kolejny kierujesz się emocjami - a nie masz racji (a może w ten sposób chcesz sprowokować odpowiedź?) :?
Ale do rzeczy - poniżej masz etykietę-instrukcję stosowania środka ochrony roślin,
http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozy ... m_id=32260
- która jest zatwierdzona urzędowo i zgodnie z zalecanymi w niej dawkami dla konkretnego szkodnika (czy w przypadku Miedzianu - choroby) i na daną roślinę może - nie, inne słowo - musi bezwzględnie być stosowany (absolutnie w dawce większej). I dawki te (identyczne) znajdują się w programach ochrony. Poniżej jest tzw. karta charakterystyki preparatu - skoro masz związek z ochroną środowiska, może Ci się przydać:
http://www.target.com.pl/upload/6/3/c/6 ... 0%20WP.pdf
Pozdrawiam serdecznie :wink:
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Dziękuję za pomoc;-)
a może jednak coś w tym jest; wydaję mi się że zamiast udzielić jasnej i normalnej odpowiedzi to co niektórzy nie dość że tego nie robią to uciekają się do zbędnych dyskusji...na szczęście nieliczni...:-)
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

pomolog
Czemu taka duża różnica pomiędzy tym co podaje minrol a Target?
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

wronek89 pisze:pomolog
Czemu taka duża różnica pomiędzy tym co podaje minrol a Target?
A dokładnie o jaką(-ie) różnice chodzi?
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

O stężenie :)
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Przepraszam - cały dzień cięcia drzew zrobił swoje :lol: - ok, już wiem o co chodzi. Masz na myśli dawki podane w linku jarciu1410... odpowiedź brzmi - nie mam zielonego pojęcia :D Prawidłowe stężenie tego preparatu (w tej formulacji) wynosi 0,2 - 0,4%... do zwalczania kędzierzawości brzoskwiń stosujemy stężenie 1%... pytanie więc nie do mnie, a raczej do specjalistów z zakresu techniki ochrony roślin... moje zdanie jest takie (to tylko przypuszczenia) że albo jest to po prostu błąd na stronie internetowej albo inna dawka (stężenie) jest konsekwencją konfekcjonowania środka (choć to raczej mało prawdopodobne)... zwykłe uproszczenie czy "zaokrąglenie" wykluczam - bo to byłoby po prostu niepoważne i nieodpowiedzialne
Pozdrawiam serdecznie :wink:
jarciu1410
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 28 mar 2009, o 17:21
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Witam ponownie:-)
Nie wiem czy dobrze to wszystko przeliczyłem ale z moich wyników nie ma znaczących różnic w stosowanych dawkach...
i tak dam przykład 5g/l to stężenie 5% czy 0,5%. Według mnie to 0,5%,biorąc ten wynik pod uwagę,dalsze się zgadzają...wydaje mi się gdy ja stosowałem 14g/7l to nie można mówić o stężeniu 2% tylko o znacznie mniejszym...???
Awatar użytkownika
ira47
100p
100p
Posty: 199
Od: 9 sty 2009, o 16:34
Lokalizacja: łódzkie

Post »

W sprzedaży pojawił już się Miedzian w płynie, jest znacznie prostszy w użyciu :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=52&t=30768" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ulotka minrolu mówi:

Kod: Zaznacz cały

chmiel
-mączniak rzekomy.
Zalecane stężenie: 0,5% (500 g środka w 100 litrach wody).
Z tego wynika że 5g/l to 0,5% czyli 14g/7l to jest 0,2, a więc nie pozostaje mi nic innego jak przyznać się do błędu.


pomolog
Matematycy raczej z nas marni bo po głębszej analizie stężenia na minrolu i na tej stronie są takie same ;:14 ;:18
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”