Łańcut - storczykarnia

ODPOWIEDZ
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Byłam w Łańcucie w tamtym tygodniu bodajże i, o zgrozo, mam 600 zdjęć. Nawet nie będę próbować ich wklejać bo wszystkie są wieeeelkie... Ale storczyki cudne choć niektóre biedniutkie, spalone słoneczkiem... Za to moje dendrobium i jedna Kambria zaszczyciły mnie cudnymi kwiatkami!!!
Awatar użytkownika
Alicja N.
100p
100p
Posty: 153
Od: 18 lut 2008, o 15:04
Lokalizacja: Mrągowo/Białystok

Post »

witam :)
ja również byłam w storczykarni (wczoraj). było cudownie, ale niedosyt okazów jak dla mnie. zdjęć również mam koło 100, więc jak znajdę trochę czasu to wkleję. i nie rozumiem narzekań, że to daleko. ja jechałam ponad 700km, żeby to zobaczyć, więc dla chcącego nic trudnego :D
pozdrawiam!
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

RElacja zstorczykarnii 1 klasa

Post »

witajcie. Ci co byli tam mają wielkie szczęście! a zdjęcia tym co nie mają możliwości oddają chociaż kawałek tego świata storczyków w Łańcucie. a czy można tam zakupić storczyka? pozdrawiam
martuś
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witam ,
w storczykarni nie ma sprzedaży storczyków,można tylko pooglądać.
Pozdrawiam :D
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam!!

Poniewaz temat dotyczy Storczykarni w Łańcucie ,pozwolę sobie
tutaj również napisac o spotkaniu storczykarzy ,planowanym na 15 sierpnia.
Ja to nazywam pierwszy szczyt, z racji inauguracji storczykarni .Odbudowa kolekcji to wielkie
zamierzenie ,ambicje i troska wszystkich.
Dobrze,ze jest początek.



Niestety nie będziemy mogli być na tym pierwszym *szczycie*
storczykowym w Łańcucie- buuuuuuuuuuu .
Wytłumaczyłam powód Gospodyni spotkania , a szykowałam się , ze hohoho. ..

Ale trzymam kciuki za Wszystkich , za miłą atmosferę , pewnie pozazdroszczę pogaduch , uścisków i pychotek okazjonalnych.
Zawsze ....to jest dodatkowy smaczek do ogólego naszego klimaciku storczykowego.
Wszystko współgra- oczy nacieszą się i dusza poraduje.To macie pewne.

Tyle perełek w jednym miejscu to wiele.A to dopiero początek :lol:

Oczywiście najmniej ucieszeni będą Ci ,co spodziewają się show z ogromną ilością ogromnych
storczyków.
Niestety rozczaruję, kolekcje tego typu rządzą sie innymi prawami -i nny jest cel i to trzeba mieć na uwadze odwiedzając Łąńcut.Nie jest to wystawa.
To taka uwaga po drodze, aby nie czuć się rozczarowanym.

Oczywiście dla wizualizacji , jak widzę z fotek jest wiele storczyków okazałych.Mogą się podobać -muszą być i owszem dla scenerii.I taka jest ich główna rola :P .

Perełki i to co jest istotą kolekcji TO trzeba wypatrywać , o to pytać.
Z pozoru mało efektowne ale skarby---oj!!! bywają.

I jak w artykule napisane,niech tak się stanie !!!-jest wspaniały początek
na bazie odbudowywania kolekcji , czegoś co święciło triumfy w storczykarstwie europejskim, kiedyś tam przed latami.

Cytat:
To narodowa kolekcja, bo największa w kraju i tworzona przy udziale pasjonatów z całej Polski.


Zyczę samych przyjemności Wszystkim uczestniczącym i odwiedzających przy innych okazjach.
Myślę, ze relacje jeszcze zawitaja na stronę.

Serdeczności wielkie od nas wysyłam w świat!!
powodzenia!!!!!


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!!!

daję link do ładnego i ciekawego tematu prasowego-

Mam nadzieję,ze Osobom nie znających jeszcze środowiska klubowego storczykarzy przybliży sylwetkę szefowej storczykarni P.Danuty Pańczyk.

Zawsze to łatwiejsze namiary na człowieka ,pewnie w gąszczu publiki moze stać się dobrym drogowskazem.

http://miasta.NAZWA-przez-oprogramowanie-wykluczona/rzeszow/1,85548 ... osade.html


pozdrawiam J ;:76 VANKA
bura4
50p
50p
Posty: 97
Od: 3 sty 2008, o 14:50
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Jovanka pisze:Witam!!

Poniewaz temat dotyczy Storczykarni w Łańcucie ,pozwolę sobie
tutaj również napisac o spotkaniu storczykarzy ,planowanym na 15 sierpnia.
Ja to nazywam pierwszy szczyt, z racji inauguracji storczykarni .Odbudowa kolekcji to wielkie
zamierzenie ,ambicje i troska wszystkich.
Dobrze,ze jest początek.



J ;:76 VANKA
A gdzie znajdę coś więcej na temat samego spotkania?? Gdzie dokładnie? W jakich godzinach?? Chętnie wybierzemy się z całą ekipą!!
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No faktycznie :P nie określiłam pory dnia-
to już rutyna! bo zawsze spotkania storczykarzy odbywają się na wystawach w godzinach poludniowych.
Ze względu na dojazd ekip z całego kraju , nie określa się sztywno czasu.Wiadomo,ze zawsze to są trzy rzeczy /minimum/:
* konieczny czas do zwiedzania sesje fotograficzne - indywidualnia realizacja
* czas na wspólne spotkanie przy kawie,pychotkach/głównie własnego wypieku :lol: /
i rozmowy /zazwyczaj samo południe !!/
*czas na rozmowy w węższych kręgach- okazja do spotkań z miłymi ludżmi :P


Proponuję zerknąć dodatkowo- wg linków - na stronach storczykowych są rozmowy, informacje z pierwszej ręki /czyli ze storczykarni w Łańcucie/
http://swiatorchidei.pl/forum/viewtopic.php?t=1284
http://www.orchidarium.pl/forum/read_th ... 18815&pg=1

Myślę,że teraz będzie już wszystko :P

Cieszę się,ze z naszego forum też będzie ekipa.

pozdrawiam J ;:76 VANKA.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

I po zlocie...
Było naprawdę wspaniale, cudowna atmosfera i doborowe towarzystwo :D
Poniżej kilka zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze rzut oka na zaplecze - kolejno: strefa ciepła, umiarkowana i chłodna:
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Madziu-
czytałam ,ze wybieracie się *okazją* - zazdrościłam, bo wiedziałam, ze warto będzie.
Poznałaś lepiej ekipę storczykową w kraju. To wspaniale.
Taki też cel był tego pierwszego szczytu.

Dla Osób, które nie miały styczności z tym innym swiatem storczykowym oraz storczykami jakże innymi niż w handlu , to wielka przygoda i przyjemność.
A okazja .....przednia.


Jestem bardzo emocjonalnie związana ze sprawami Łańcuta oraz bardzo mocno
dopingowałam P.Danusię przy Jej angażowaniu się w sprawę.
Wierzyłam mocno ,ze sie uda.
Bardzo cieszę się,ze spełniło i będzie ciąg dalszy.

-dla wpomnień można sobie zerknąć na relację
http://ww6.tvp.pl/400,20080815772702.strona

jest tam zapis na video -realizja TV


Zdjęcia jak zwykle piękne :lol: i piękne Masde..... :P -kuszące jak zwykle!

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Jovanko - żal jedynie, że nie wszyscy byli :( Ciebie zabrakło, nie dojechał m.in. pan Jan Ciepłucha, pani Ilona Kowalska... Ale i tak mocna ekipa przybyła :) Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze większa :)
Reportaż widzieliśmy z M. jeszcze wczoraj - Danusia podała link na forum :) Gdzieś tam zarówno M. jak i moja osoba się pojawiają :D
Masdevallie - po prostu powalające :) Zastanawiam się czy one w ogóle będą wystawiane na ekspozycję :?: Jest tam stosunkowo ciepło, duuużo bardziej niż w ich części szklarni. I skoro kwitnące nadal tam przebywają to być może jednak nie? Dracule miały pędy kwiatowe i pączki - jeszcze trochę i też będą kwitły. No i Stanhopee - kwestia 4-5 dni i kilka rozwinie kwiaty. Jeden dzień to zdecydowanie za mało żeby nasycić się i dobrze zapoznać z wszystkim :)
Zdjęcia jeszcze posegregujemy i z ładniejszych zrobimy album na PicasaWeb - będzie można popatrzeć :)
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Jeśli ktoś chciałby obejrzeć więcej zdjęć z łańcuckiej storczykarni - zapraszam TUTAJ.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Madzik :P

Mnie też żał- ale cóż...... zawsze nadzieją jest następna okazja,wystawy.
Mam to szczęście ,że znam prawie całą brać storczykową, oczywiście zawsze są nowe twarze.
Bardzo sympatyczne są takie poznania. Można mieć wyobrażnię :P ale żywy kontakt to jest dopiero frajdą.Zawsze cieszy i to jest to o czym piszę, wpominając o klimaciku wokół naszej pasji.
A wiele znajomości jest trwałych , bardzo cennych i wielce satysfakcjonujących.
O przyjażni już nie mówię ,bo często okazuje się najbardziej cenna ,pomimo odległości jakie nas storczykarzy dzielą. Ale mamy wielkie wspólne zainteresowanie. Atut wspaniały.
Zyczę i Tobie +M podobnych doznań.

Masdevallie mam /3/ owszem podobają mi się ale z uprawą nie jest tak łatwo.
Uśmiecham się gdy słyszę ,ze są łatwe :D.Tak gdy kwitną :lol:
-tylko ,ze tych łatwych jest niewiele. O Dracularium nie myślę, wystarczy mi oglądanie okazów na wystawach.
Uważam,że jak każde inności i maleństwa ,wymagają odrębnego traktowania.
Trudno jest gdy tak jak u mnie, uśredniam warunki.
Ale są ,pewnie będą kwitły ,podobnie jak Bulbophyllum moje.Tyle,że przy specjalizacji i rozszerzaniu ilości odmian w tym kierunku musiałabym mocno się :lol: technicznie poprzestawiać.

Dobrze,że fotki będą w galerii Picasa, przygotowuję materiał opisowy /historia+ fotki sygnalne / o storczykarni w Łańcucie do działu o fotoreportażu .Więc linkowanie do innych galerii będzie proste i myślę,ze stanie się doskonałym uzupełnieniem.

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Madzik - WIELKIE DZIĘKI za wspaniałą relację ze szczytu w Łańcucie :!:
Przepiękne zdjęcia i choć szczątkowa możliwość poznania atmosfery spotkania ;:180
Ciekawa jestem, czy z naszego Forum był jeszcze ktoś oprócz Ciebie i Twojego M. ?
Może i mnie uda się kiedyś tam dotrzeć ;:24 Byłoby miło poznać więcej osób "na żywo" :)
Mam nadzieję, ze to jest możliwe w przyszłości. A póki co, cieszę się tym, co pokazałaś ;:226

Pozdrawiam serdecznie, Joanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”