Storczykowo....i problemowo .....

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Storczykowo....i problemowo .....

Post »

Witam Wszystkich serdecznie :D Trafiłam na te forum całkiem przypadkowo i bardzo mi się tu spodobało....Troszkę to trwało zanim postanowiłam założyć swój wątek,przeczytałam dużo postów i nacieszyłam swoje oczy wspaniałymi okazami.Jestem pełna podziwu dla Was i Waszych storczyków..... chociaż jestem miłosniczką tych kwiatków tak naprawdę jeszcze mało wiem na ich temat ..... dlatego też od jakiegoś czasu zaczęły sprawiać mi dużo kłopotów.Być może z Waszą pomocą uda mi się poprawić ich kondycję. Pozdrawiam serdecznie!

Oto moje "falki" ..... Jako pierwszy mój "pierworodny" którego mam od dwóch lat , jako jedyny nie sprawia mi kłopotów
wychowawczych :-) Kwitnie praktycznie okrągłym rokiem z bardzo krótkimi przerwami.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Witam wśród storczykowo zakręconych! ;:1 Widzę że Twój "pierworodny" bardzo ładnie kwitnie :D Czekam na następne zdjęcia i opisy ewentualnych kłopotów bo tu na pewno uzyskasz wiele porad i wskazówek :wink: Zachęcam też do samodzielnych lektur ;:70 bo z pewnością okażą się owocne :D
Pozdrawiam,
Ewelinka
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Zapowiada się ciekawie :)
Witamy na forum i czekamy na zdjęcia następnych storczyków.
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Jako drugiego przedstawiam również "falka" który zamieszkuje mój parapet od roku .... Zakwitł u mnie pierwszy raz
(nie licząc) kwitnięcia z którym go nabyłam. Bardzo długo stał "goły" wyjatkowo uparty osobnik ;-)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tak bardzo się cieszyłam że aż przedobrzyłam.....coś mnie podkusił żeby GO przesadzić,mimo tego że kwitł....że nic mu nie dolegało. Ubzdurałam sobie że ma złe podłoże i teraz jego liście wygladają tak:
Obrazek

Mam nadzieję że nic gorszego już się nie stanie :cry: Kwiatek kwitnie i prócz tych marnych liści na razie nic więcej się nie dzieje. Hmm.... nie wiem być może niepotrzebnie podlałam go po przesadzeniu (pomijając już fakt samego przesadzenia bez potrzeby)?
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

witaj, bardzo ładne roślinki :P :P .... i dla takich pięknych kwiatów warto bylo czekać na uparciuszka :P
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Trzeci to "reanimowany" falek którego kupiłam w marcu. Ne znamy się zbyt dobrze ponieważ zaraz po przyniesieniu do domu zaczęły się jego problemy( i moje :cry: ) tak więc nie wiem jakim osobnikiem się okaże :D Tylko raz go podlałam i stało się....miał złe podłoże i jakieś dwa tygodnie po podlaniu wciąż w jego doniczce panowała straszna wilgoć. Ratowałam go Dzięki forum Świat Orchidei co prawda kazano mi pozbawić "falka" pędów kwiatowych ale ja jakoś nie miałam sumienia :oops: ograniczyłam się do zmiany podłoża i pozbyłam się martwych korzeni (praktycznie wszystkich).... został bez korzeni wszystkie korzonki to było same próchno.

Tak wyglądał jeszcze w kwietniu:
Obrazek Obrazek

Dziś wygląda tak:

Nowy liść Obrazek korzonki :D Obrazek

i ..... Obrazek

Szpecą go tylko te stare pomarszczone liście. Nie wiem czy one uschną i odpaną ? Czy może odciąć je?
Ale tyle amputacji naraz to chyba zawiele :?
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

nie tnij niczego co zielone, storczyk sam zdecyduje co dalej
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

śliczne masz storczyki.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Świetnie Sobie radzisz.
Niczego zielonego nie obcinaj - obojętnie liści, czy pędów. Tak zaleca nasz ekspert - Jovanka.
Trzymam kciuki za nowe listki i pączki. :lol:
Awatar użytkownika
Izula
200p
200p
Posty: 224
Od: 12 cze 2008, o 18:45
Lokalizacja: Mazury

Post »

Dzękuję za miłe powitanie :D Chcę Wam przedstawić jeszcze jednego falka....przyniosłam go od mamy w opłakanym stanie , stożek wzrostu-brak .....zgniła czarna plama.Stał tak sobie na parapecie rok czasu i nic, ani jednego nowego listka,żadnego nowego korzonka,pędów kwiatowych-NIC. Pozbyłam się pędu,martwych korzeni,przesadziłam na tym skonczyła się moja pomoc. Proszę Was o pomoc ponieważ nie wiem czy on ma jakieś szanse? Co z tym stożkiem wzrostu , może ktoś miał podobny przypadek i wie coś na ten temat . Szkoda mi go :(

Tak wyglada : Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Witaj Izula storczykowo w gronie zakręconych pozytywnie. Falki masz śliczne, dajesz z nimi radę. A ten ostatni? Chyba musi wypowiedzieć się nasz expert Jovanka.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj Izo :D Jestem przekonana, że już gdzieś widziałam to zdjęcie :wink:, ba... nawet coś pisałam na ten temat. Stożek wzrostu jak sama wiesz, już nie odrośnie. Sama roślina jest jednak w dobrej kondycji i przy dużej dozie cierpliwości może wytorzyć mateczy przyrost - keiki. Pozostaw roślinkę, dobrze się nią opiekuj i czekaj, nic innego w tym przypadku nie pozostało.
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Też niedawno widziałam coś podobnego,ma innym forum ;podobny przypadek,storczyk po dwóch latach wypuścił keiki
pozdr Dorota
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”