Ewelinka - ...ach te storczyki ;) czyli moja galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Zastosuje się do Waszych wskazówek i porobię zdjęcia efektów :D dodam że zdjęcie które zamieściłam było robione 2 dni temu więc paczki są coraz większe :D
Miaaa- Twój storczyk tryska zdrowiem! Śliczne ma te korzonki :D a wiesz może jak będzie kwitł czy to niespodzianka? :wink:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Tak jak obiecałam, podwiązałam go pokazuje zdjęcie :D
Obrazek Obrazek

Użyłam takiej szmateczki (trochę mało elegancka ale innej nie miałam :oops: ) żeby go nie skaleczyć. Nie przyciągałam go też za mocno żeby się właśnie nie złamał.... Strasznie szybko rośnie! już widać pączki spod chroniących je łusek :D
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

No fakt. Elegancko, to to nie wygląda. Ale to drobiazg. Czy aby na pewno szmatka nie dotyka do jakiegoś oczka na pedzie lub pączka? Wiesz, jeden z moich też puszcza boczny pęd kwiatowy od obciętego bocznego. Trochę to skomplikowanie brzmi, ale tak jest. I żeby było jeszcze dziwniej, na tym nowym, który rośnie, jak szalony, z pierwszego oczka zaczyna wyrastać boczny od bocznego bocznego od głównego. Storczyki sa jednak nie przewidywalne.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mi teraz jeden zaczyna kwitnąć na bocznym pędzie bocznego głównego (tzn jest 1 główny, on ma boczny, a z tego bocznego wychodzi następny boczny i rozwinął już 2 kwiaty).
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Storczykowa musiałam przeczytać kilka razy ale w końcu zrozumiałam ;:25 Boczny, bocznego, bocznego głównego :D
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Hehe rzeczywiście trochę skomplikowane te Wasze pędy ale pewnie ślicznie wyglądają :D
Poszperałam w domu i znalazłam coś ładniejszego do podwiązania tego pędu :roll: Uważałam z jego mocowaniem i na pewno nie dotyka żadnego oczka :wink:
A wygląda to tak:
Obrazek Obrazek
Szybciutko rośnie więc mam nadzieje że do miesiąca pokażą się już pierwsze kwiaty ;:173
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

takie też może być. ja mocuję takimi plastikowymi dziwnymi rzeczami przypominającymi obrączki z 2 wystającymi "wąsami" i z przerwą pośrodku, by można wsunąć pęd. takie coś często sprzedają ze storczykami.
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Twój Phal.zyskał apaszkę :wink:
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Ewelinko, ale się pośmiałam przy ostatnich postach :) :) :) ! Najpierw patrzę - jakaś niezbyt ładnie
wyglądająca szmatka obwiązuje pęd Twojego storczyka. A tu pod spodem widzę tłumaczenie i zawstydzoną buźkę...
No dobrze myślę, ładnie wyglądałoby coś zielonego, a tu parę postów dalej - zielona wstążeczka - jakbyś czytała
w moich myślach :wink: ! A te pędy: główne, boczne, poboczne ;:191 usiłowałam zrozumieć !
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Znam te emocje związane z nowym pędem. Świetnie Sobie poradziłaś z tym prostowaniem. Ja ostatnio wyciągałam pęd bo był zagięty pod liściem. Ale miałam stracha. :roll:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

a mi kiedyś wyszedł pęd na storczyku bardzo dziwnie. najpierw wyszedł grzbiet łodygi, potem ta końcówka, która rośnie i na której są kwiaty. oczywiście uschła ta gałązka. ale inne na szczeście rosną normalnie... i nie podwiązuję ich szmatkami ani wstążkami, bo mam te takie dziwne "obrączki" do przypinania łodyżek do kijka.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Storczykowa! Chyba wiem o jakich "obrączkach" mówisz- jeśli to ą te co myślę to widać je na zdjęciach ale musisz się trochę przypatrzeć bo mają podobny kolor co patyczki... Ja nie mogłam ich użyć w przypadku tego pędu bo jak już pisałam nie chciałam wtykać kolejnej podpórki a sam pęd był za bardzo odchylony w stosunku do patyczka który już jest. Ta wstążka była wyjściem awaryjnym ;:181
Pozdrawiam,
Ewelinka
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Ewelinko to wyjście awaryjne jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pęd jest zabezpieczony, a samo wiązanie jest nieszkodliwe dla storczyka. Sama stosuję podobnie zakupione do tych celów wstążeczki. U mnie akurat w różowym kolorze :D , to tak dla uweselenia całości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”