Kontrolowana dzikość cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2621
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość cz.2

Post »

plocczanka Twoje życzenia z serca spełniły się w dwójnasób bo majówka była cudowna no i teraz
również jest super aura tylko noce ogromnie zimne. Też trzymam pomidorki i inne (a jest tego sporo) w tuneliku oraz cały dom założony, gdzie się da. Jak twoje sadzonki przeżyły te zimnicę i twoje cieplutkie otulanie?
kuneg Zapewne w swoim zabieganiu nie zdążyłaś zauważyć że rzeżucha łąkowa w 1-szym etapie jest właśnie rożowawa a potem bieleje. A wiesz że tylko 2 oczka były ciemne u truskawek a reszta rosnie fajnie. Otulałam je ile mogłam i dalej to robie bo noce bardzo zimne. Już mielismy ich małą degustacje, ale było dużo za mało ich :D Jak twoje roślinki po przymrożenu; zabierają się do życia mimo wszystko?
cyma2704 A wiesz że ja też otulałam truskawki co noc i dalej to robię bo tez mam ich mało w gruncie a te wiszące w pojemnikach nie przeżyły zimy niestety i czekam na dostawe nowych. Już mielismy wstępną degustacje ale było ich dużo za mało i każdy miał spory niedosyt. :D
pelagia72 Tak już będzie (jak co roku ostatnio) że krańcowa aura da nam popalić,niestety. Czy truskawki ci przeżyły.?
U mnie tylko ciut było zmrożenia ale były przykryte tylko te 2 oczka się jakos wydostały na zewnątrz.
Dalej noce ogromnie zimne u nas ale bez przymrozków. Dobrze że masz miejsce na przechowywanie siewek! Ale to wynoszenie i wnoszenie z powrotem plus okrywanie i zbieranie ślimaków to zabiera mi dużo czasu. Nie strasz przymrozkiem bo ja właśnie włożyłam do donic kilka pomidorów ale chyba wciągnę je na korytarz na noc bo były w tuneliku i nie są zahartowane na takie zimno.

Roboty w huk mam jeszcze... dobrze że pogoda na nią pozwala i mój kręgosłup...a dzień ostatnio za krótki zrobił się dla mnie ;:306

Pierwsze kwitnące niespodzianki tytoniu( ach ten zapach..) i dalii.

Obrazek Obrazek

Orliki...orliki które bardzo lubię (mogłabym mieć ich całą plantacje) , wszystkie sprezentowane mi...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łąka znów zmieniła wystrój...królują firletki
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16632
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość cz.2

Post »

Iguś, bardzo się cieszę, że mrozy nie narobiły u Ciebie szkód i niech już tak zostanie. ;:63
U mnie aż takiej zimnicy nie było, mrozy ominęły okolice Płocka. ;:333 Pomidory w tunelu, a to duży tunel, pod dodatkowym namiotem przeżyły wspaniale i tak już urosły, że domagają się wysadzenia do gruntu. Jednak muszą poczekać jeszcze troszeczkę. ;:108 Jakiś tydzień temu eksperymentalnie wsadziliśmy cztery pomidory do gruntu. Eksperyment okazał się udany, bo nie tylko nic im się nie stało, ale jeszcze większej masy nabrały. ;:303 Będą wczesne pomidorki. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6382
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kontrolowana dzikość cz.2

Post »

U Ciebie już pierwsze kwitnące niespodzianki tytoniu i dalii. To wprost niesamowite, żeby o tej porze roku te rośliny już pokazały kwiaty. Czarodziejką jesteś ;:167
Orliki ślicznie kwitną.
Następna odsłona łąki całej w firletkach przepiękna ;:215
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2612
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Kontrolowana dzikość cz.2

Post »

Witaj Iguś :wit
Piękny ten kadr z Twojego dzikiego ogrodu z orlikami na pierwszym planie. Wstawiaj wiecej takich fotek zgodnie z tytułem Twojego wątku. Łąka również wygląda fantastycznie - czy to część ogrodu, czy jakaś większa całość poza ogrodem?
Kiedy zaczęłaś pędzić dalię, że już kwitnie ;:oj
Miłej słonecznej niedzieli Iguniu, i dobrego tygodnia ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 195
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość cz.2

Post »

Orliki prześliczne. :)
Już dalie? Ja czekam w tym roku zgodnie ze sztuką pradawną, bez pędzenia. W zeszłym roku się skusiłam i czerwcowy przymrozek wszystkie mi skosił.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8014
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość cz.2

Post »

Igo
Najbardziej podoba mi się dziś u Ciebie łąka firletkowa....
Przypomina mi spacery na Mazurach z Św.P. Ciocią...
Orliki cudne :!:
No i jestem w szoku ,że tak szybko tytoń i dalia zakwitły...
U mnie nie przezimował.
Pytasz o truskawki ,to domena Z. ,ale z tego co widziałam to tylko część zmarzła kwiatków ,może nie będzie tak źle...
Na wszelki wypadek kupił kilka w amplach ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”