Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
Na działce temperatura osiągnęła 29 stopni i nie odczuwało się wiatru, a to ze względu na położenie działki w dołku. Wyżej trochę wiało.
Wróciliśmy dopiero po dziewiętnastej, a w ciągu całego dnia opieliłam ponad połowę rabat. :tan Co prawda ledwo się dotelepałam do samochodu (z 50 m), jednak i tak jestem zadowolona.
Działka cała ukwiecona, kwitnie wszystko naraz i już zastanawiam się, co będzie, gdy to wszystko naraz przekwitnie ;:218
Obrazek
Obrazek
Oto tulipany za ogrodzeniem. Rosną w ciasnocie, a każdego roku ich przybywa i zawsze wszystkie kwitną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Startuje Akebia.
Obrazek
Obrazek
Epimedium w sobotę nie miało ani jednego kwiatka, a dzisiaj :shock:
Obrazek
Obrazek
Pierwiosnek o ciemnych liściach od Marysi - Maski. NN
Obrazek
Pierwiosnki pełnokwiatowe ładnie przeczekały ten niedobry zbyt mokry czas.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zaczynają narcyzy wielokwiatowe.
Obrazek
Obrazek
Pierwiosnki 'Siebolda' już zapączkowane.
Obrazek
Pomarańczowa korona ma tylko dwa kwiatki.
Obrazek
Tak wyglądają samosiewki maków jednorocznych.
Obrazek
Migdałek już różowiutki.

Soniu - z całego serca dziękuję Ci za dobre słowa na temat moich roślinek ;:167
U mnie drzewa owocowe kwitną po kolei. Nie mam czereśni, które np.teraz fantastycznie zdobią działkę sąsiada. ;:303
Gołębie opanowały całą działkę. Jeszcze im pozwalam, ale gdy tylko zaczną się pokazywać maleńkie samosiewki, M będzie zmuszony pilnować, by nie wchodziły w szkodę. :lol:
Pewnie cały tydzień nie będzie taki cieplutki, ale dziękuję. ;:196
Obrazek
Obrazek

Dawidzie - i ja bardzo lubię te tulipaniki. ;:215 Dziękuję. ;:167
Obrazek
Obrazek

Do Was zjrzę jutro. Już mam piasek pod powiekami. Zapewne ten z Sahary.
Dobrej nocy. ;:4 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Śliczne te Twoje pierwiosnki. Ja ma taki sam granatowy ten pełnokwiatotowy.
Ja znowu ich trochę wysiałam może coś się dochodami.
Ja również dzisiaj miałam na ciele mnóstwo piasku po pracy w ogrodzie. Dziękuję, wiesz za co ;:196
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25130
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Jak to co będzie, jeśli te przekwitną?
Zakwitną nowe.
Znając Ciebie to na pewno czeka w kolejce cała masa kwiatów
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42121
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko!

Zacznę od pierwiosnka i o tym chyba pisałaś że kwiatuszki nie rozwijają się? Nie wiem o co chodzi i jedyne co mi przychodzi do głowy to Twoje mają za dużo nawozu, bo wiem że dokarmiasz wszystko gołąbkowym a ja nie dokarmiam niczym.

Obrazek

Lucynko pięknie kolorowo na działeczce, a jak się zrobiło ciepło to wszystko kwitnie jak w maju! U mnie bzy mają pąki i ino patrzeć jak zakwitną.
Rozsady szaleją i musiałam dokupić szklarenkę żeby wstawić do tunelu, bo do gleby z pomidorami to jeszcze za wcześnie. Idzie ochłodzenie, a gdzie jeszcze zimne ogrodniki!
Muszę poszukac u Ciebie jak robisz nawóz z drożdży, bo chyba zastosuję ;:215
Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrówka i radości z kwiecia i trzymajcie się cieplutko ;:4 ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko kwiatów sporo na działce u mnie też kwitnie cudownie to wygląda. Pogoda i temperatury jak w lecie co naprawdę cieszy, ale zapowiadają deszcze, które tez są potrzebne byle nie za dużo. Też sporo robiłam w weekend nogi mi wchodziły nie powiem gdzie, ale byłam zadowolona bo to cieszy jak się widzi efekty. Pozdrawiam życzę miłego dnia i udanego wypoczynku w ogródku. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2889
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, wiosna u Ciebie, to moc pierwiosnków ;:138 . Mnóstwo ich na Twoich rabatkach, a co jeden, to piękniejszy :tan .
Śliczne narcyzy, tulipany, hiacynty ;:215 .
Misia ;:167 dogląda włości i gołąbki pomagają robić porządki na rabatkach ;:333.
Cudna, bielusieńka magnolia i migdałek cały w różowych kwiatuszkach ;:138 .
Lucynko, jak długo będę czekać na kwiatki akebii, jeśli moja jest metrową sadzonką?
Tylko pięknych dni, spędzanych na kwitnącej działeczce ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Misza123
100p
100p
Posty: 122
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Witaj Lucynko :wit
Od jakiegoś czasu podglądam Twój ogród i jestem zachwycona. Różnorodność i bujność wiosennych nasadzeń oszałamia. Prymule dorodne a narcyzy cudne. Co robisz, że korony cesarskie tak pięknie kwitną? U mnie co roku wychodzą ale bez kwitnienia. ;:145
Widzę, że epimedium już kwitnie. Moja kolekcja dopiero zaczyna wychyla noski. U mnie zawsze wszystko opóźnione.
Będę z przyjemnością podglądała dalsze relacje z twojego ogrodu :D
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16593
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

:wit Witajcie!
To wprost niewyobrażalne, ale prawdziwe. Okazało się, że jak się uprę, to w ciągu dwóch dni dam radę opielić i wzruszyć ziemię na wszystkich rabatach. Co prawda dzisiaj ruszam się ja żółw, ale i tak jestem z siebie dumna.
Dzisiejszy dzień przeznaczyłam na przesadzanie sadzonek kwiatowych do większych doniczek, co zajęło mi kilka godzin i dało popalić nogom, ale zrobione! Dodatkowo zasiałam cynie i gazanie. Zbyt wcześnie wysiane po prostu wyrzuciłam.
Jutro też czeka mnie podobne zajęcie, tym razem z pomidorami, a mam tego dobra tyle, że głowa mała. ;:7
Jest 67 sztuk, jednak przesadzę do dużych doniczek tylko część, może z 50 ;:218 Tylko że każdej ładnej sadzonki żal. Muszę pogadać z sąsiadką. :lol:
A na działce wczoraj zakwitły już niezapominajki...
Obrazek
Obrazek
... i taki sierotek.
Obrazek
Obrazek
Floksiki pokazały pierwsze kwiatuszki - Soniu ;:180
Obrazek
A za siatką szaleją tulipany rosnące w ciasnocie w tawułkach.

Halinko - pierwiosnki bardzo lubię, a one mnie pewnie też, bo sieją się na potęgę ;:303 i gdy nie mam na nie zamówienia, zmuszona jestem młodziutkie siewki wyrzucać na kompost. ;:174
Tylko te pełnokwiatowe jakoś nie chcą się wysiewać. A może Ty chciałabyś ich trochę?
Nie dziękuj, ciesz się. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Obrazek
Obrazek

Gosiu - kolejka jest, owszem, ale chciałabym, by zaraz po przekwitnięciu tych zakwitły czekające. :tan
Obrazek
Obrazek

Marysiu - od trzech lat nie podsypuję kwiatkom gołębiego nawozu. ;:185 Raz w sezonie podlewam jedynie pokrzywą, pierwiosnkom (nie tylko im) jeszcze podsypuję zmielone skorupki jajek. Wszystkim to odpowiada, tylko ten jeden kapryśny jakiś. ;:7 A przecież wiem, że ofiarowany z serca. :lol:
Zaiste, wiosna majowa w kwietniu ;:303 i oby tylko mrozy nie przypomniały sobie o ogrodach. ;:108
Przepis na nawóz z drożdży wysłałam Ci na PW.
Pozdrawiam wzajemnie i wzajemnie życzę Wam zdrówka i radości . ;:167 ;:196
Obrazek
Obrazek

Alu - bo to taki jakby majowy ten kwiecień, ale nazwa adekwatna do tego, co w ogródkach widać, a widać mnóstwo kwiecia. ;:215
Moje nogi jeszcze mi stamtąd nie wyszły, a jeszcze jutro się nastoję. ;:131 Na siedząco nie umiem przesadzać nawet z doniczki do doniczki. ;:7
Pozdrawiam wzajemnie i ciepełka życząc, buziaki ślę. ;:196
Obrazek
Obrazek

Martusiu - bo ja ogromnie lubię pierwiosnki. :D
Jeśli akebia w tym roku Ci nie zakwitnie, to za rok na pewno to zrobi. ;:333 Na jej pachnące kwiatki nie trzeba długo czekać. Moja już pachnie urzekająco, a ja lubię stanąć sobie pod pergolą i sycić węch jej słodkim aromatem. ;:204
Dziękuję, Kochana, za wszystkie cieplutkie słowa pod adresem moich kwiatuszków ;:167
Niech i Tobie ogród pełen kwiecia sprawia jak najwięcej radości. ;:196
Obrazek
Obrazek

Gosieńko - miło mi gościć Cię w moim skromnym ogródeczku działkowym. :D
W dodatku z tyloma miłymi słowami pod adresem moich kwiatków. ;:167
Korony cesarskie i u mnie kapryszą. ;:223 W ubiegłym sezonie kwitły wszystkie, w tym tylko trzy, przy czym jedna tylko dwoma kwiatuszkami. Już się zastanawiam, gdzie je przesadzić. ;:24 Żałuję, że nie mam miejsca pod jabłonią, bo u sąsiadki właśnie pod jabłonią wszystkie kwitną rok po roku. ;:333
Serdecznie zapraszam, będę się ogromnie cieszyła z Twoich odwiedzin. ;:196
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Prześliczne masz kwiatki Lucynko ;:138 Pierwiosnki teraz mają swój czas, a do towarzystwa tulipany i mnóstwo kolorowych różności ;:167
Właśnie się zastanawiałam, którego koloru omszonych Ci nie dałam, ale już widzę, że tego ciemnego nie masz. Jak się troszkę rozrośnie, albo jak małe jeszcze nie kwitnące sadzoneczki pokażą swój kolor, to Ci podeślę. A gdyby Ci zbywało siewek pierwiosnka japońskiego to chętnie bym kiedyś jedną przygarnęła :wink:
Podziwiam Twoją pracowitość Lucynko, Twoja działeczka jest wychuchana, aż miło patrzyć ;:215 Tak narzekałaś na swoje tulipany a tyle ich kwitnie. I piękne są.
Ja też zaczęłam przesadzać co większe pomidorki, mniejsze jeszcze czekają.
Czasem, jak mi nogi zaczynają wchodzić wiadomo gdzie, to korzystam z wysokiego stołka, który kiedyś kupiłam do smażenia naleśników, w czasie kiedy miałam duużą rodzinę (nas pięcioro i rodzice :wink: ).
Pogodnych dni Kochana i miłego czasu na działeczce ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2889
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, ;:138 , jesteś tytanem pracy, za to teraz możesz tylko podziwiać swoje piękne kwiatuszki :heja , a jest co :tan .
Śliczne tulipany ;:oj
Na pierwiosnkach o pełnych kwiatach nie widać pszczółek, ani nie zauważyłam nasienników, ale przecież skądś musiały się wziąć?
Posypujesz skorupkami wszystkie pierwiosnki? Japońskie też? Myślałam, że tylko omszone i łyszczaki potrzebują gleby zasadowej. Może dlatego ząbkowane mi giną, bo mają zbyt kwaśno?
Miłego leniuchowania na wypielonej działeczce! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko gratuluję wytrwałości będziesz miała teraz ładnie i przyjemnie będzie patrzeć na rabatki. Z pomidorami robota ciężka bo tego dużo ja przepikowałam 108 odmian bo żal było, teraz powoli muszę pikować do większych doniczek, ale ziemi brakło i czekam. Dasz rady nawet nie wiesz kiedy i będzie zrobione z Ciebie super ogrodniczka. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko ja się chyba przez Ciebie zakocham w pierwiosnkach. Co i rusz nowe cuda pokazujesz. Twoja działeczka taka kwitnąca wygląda obłędnie. ;:63 Ale coś mi mówi, że jak wiosna minie będzie równie ciekawie. :)
Podziwiam to przesadzanie na stojąco. Ja po takiej akcji nie mogłabym w ogóle chodzić. Musiałam się nauczyć przesadzać na siedząco. Dziś właśnie przesadzałam pomidorki i szałwie. Nie wiem co na to kalendarz księżycowy, ale zwyczajnie musiałam, bo następny wolny termin dopiero w poniedziałek, a nie sądzę, żeby im się to spodobało.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1229
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 15

Post »

Lucynko, cudowne są pierwiosnki pełnokwiatowe. ;:167 Jeszcze takich nie widziałam, choć pewnie słabo się rozglądałam :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”