Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Jaki pokaz wiosennych kwiatów. Ciemiernik cudny ;:167 Moje siewkę jeszcze w tym roku nie kwitły, więc kupiłam jeden biały.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie Kochani :wit
Znów narobiło mi się zaległości w moim wątku, że nie wspomnę o odwiedzinach u Was :oops: ;:223
Wiosna już w pełnym rozkwicie, o czym świadczy fakt, że Forum mocno przyspieszyło ;:215
Lucynko, Alu, Martusiu, Iguś, Soniu, Halinko, dziękuję bardzo,że mnie odwiedzacie mimo wszystko i tyle miłych słów piszecie, przepraszam, że nie będę odpowiadać szczegółowo, bo wszystko co bym napisała, już straciło na aktualności :oops:

Wrzucę tylko kilka ostatnich zdjęć i pobiegnę do Was, aby nacieszyć się Waszymi fotkami i relacjami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Życzę Wam dobrej, spokojnej pogody, miłego czasu w ogrodach i na działkach, przyjemności i satysfakcji z pracy, radości z kwitnących rabat. Przesyłam buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, pięknie i pachnąco przyszła do Ciebie! ;:138 Wszystkie pierwiosnki śliczne, ale biały ząbkowany! ;:oj
Bardzo ładne te narcyzki z przykoronkiem zmieniającym kolor od żółtego do białego :tan . Czy ja widzę koło kępki znacznik z ich nazwą?
Czasem warto zrobić sobie dzień lenia, ale nie musisz zaraz chorować! :roll:
Zdrówka! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, przepiękna wiosna w Twoim ogrodzie! ;:138
Moją uwagę przykuły szczególnie kępki kwitnących hiacyntów. ;:215 Czy one namnożyły cebulek, czy sadzisz kilka obok siebie?
Widzę też kwitnące epimedium. ;:303 Moje wszystkie trzy strasznie zmarniały przez zimę i zastanawiam się, czy w ogóle zakwitną. ;:218
Pierwiosnki, narcyzy, nawet tulipany ;:215 ;:303
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Halszko oj jaka wiosna jest wspaniała i jak pięknie to wszystko wygląda te pierwiosnki, tulipany i inne oby jak najdłużej kwitły. Wiosna to moja ulubiona pora roku kiedy wszystko budzi się do życia i tak ślicznie wygląda. Życzę dużo słoneczka i dużo zdrówka i radości. Pozdrawiam miłej nocki u udanego dnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Chociaż to całkiem nie w moim stylu, to jednak popełnię drugi wpis w tym samym dniu, może dzięki temu nie będą się zbierać zaległości :D
Marciu, dobrze wypatrzyłaś znacznik, ale niestety nie ma na nim nazwy odmiany, a tylko informacja białe nowe :;230 Tak czasem piszę żeby się orientować co mam w koszyku jak już przekwitną, a ja jak pewnie już wiesz, wykopuję wszystkie cebule po przekwitnięciu. A te narcyzy kupiłam w centrum ogrodniczym, z dużego pudła, sugerując się zdjęciem. Nie zwróciłam uwagi na nazwę odmiany :oops:
Dziękuję w imieniu białego pierwiosnka, muszę się przyznać, że z własnej głupoty zimą straciłam 3 sadzonki ;:223 Wymyśliłam sobie, że wsadzę je z tulipanami i innymi cebulkami do dużej donicy i zostawiłam tę donicę na zewnątrz ;:14 Niestety pierwiosnki nie przeżyły tego pomysłu :cry: Zmarzły? Zgniły? W każdym razie wiosną już było po nich :(

Lucynko, cebulki sadzę po kilka sztuk w koszykach, co wygląda jak kępka :D Potem jak przekwitną wysadzam je razem z tymi koszykami i suszą się do jesieni. Często pojawiają się drobne młode cebulki i takie też sadzę przy tych dużych.
Epimedium rośnie pod berberysem w towarzystwie ułudki i podagrycznika i to mu chyba odpowiada :D

Alu, pięknie to ujęłaś ;:215 chyba każda z nas i pewnie każdy ogrodnik jest czuły na uroki wiosny :tan

Dziękuję Wam za wszystkie milutkie słowa i życzenia zdrowia, które z serca odwzajemniam ;:167 Dobranoc ;:19

Dzisiejsze fotki :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zwróćcie uwagę ile zeszłorocznych siewek jest pod ciemiernikiem ;:oj
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Halszka miałam to samo dwa lata temu nasiały się bo nie oberwałam przekwitniętych kwiatów trochu rodałami sadzonek reszta poszła papa za dużo tego było, ale jeszcze teraz można znaleźć jakąś sadzonkę. W zeszłym roku jak przekwitły od razu oberwałam kwiaty. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Ale masz śliczne tulipany!!! Ten lilla-róż jest piękny!! Jak ci zimują?
Ja dopiero tamtej jesieni posadziłam 1-szy raz i widzę że nawet rosną i mają jakies główki kwiatowe.
Co to sa te urokliwe małe kwiatuszki na 2-im zdjęciu?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Tulipanami się dziś pozachwycam, bordowy? śliczny. ;:oj
Czyżby orlaja przy obrzeżu się wysiała. :D
Siałaś miniaturowe cynie? Martwiłam się, czy nasiona pełnowartościowe, ale ładnie mi wzeszły. Byle tylko powtórzyły cechy, a nie były kundelkami.
Niech słońce cieszy Cię w weekend. ;:3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Pełno pięknego kwiecia, aż miło popatrzeć.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie Miłe Koleżanki :wit
Wczoraj pogoda pozwoliła na prace w ogrodzie, a dziś znowu kichanie i obręcz w gardle ;:223

Alu, ja też zwykle obcinam nasienniki ciemierników, ale w ubiegłym roku stwierdziłam, że pozwolę mu się trochę wysiać :D Coś mnie zaćmiło i zamiast dwóch, trzech kwiatków zostawiłam wszystkie ;:124
Na szczęście tylko przy jednym ;:7 :D

Iguś, to stare cebulki mają już kilka lat. One nie boją się mrozów, lecz nadmiernej wilgoci. Prędzej zgniją niż zmarzną. Te fioletowe drobne kwiatki to żagwin. Podzieliłam w zeszłym roku dużą kępę i jak widać przeżył :D

Soniu, dziękuję, te tulipanki są ciemnoróżowe, raczej w kierunku fioletu.
Orlaja pojawia się w całkiem niespodziewanych miejscach :wink: ale jeszcze mi nie zaszła za skórę na tyle żeby ją usuwać ;:306
Cynie miniaturowe wzeszły w ilości hurtowej ;:138 Też jestem ciekawa jakie będą ;:196
Obrazek

Loki, dziękuję. Pisaliśmy jednocześnie :lol:

Życzę Wam miłego cieplutkiego weekendu ;:168 ;:196

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko,jak pięknie już kwitną Twoje tulipany! ;:138
Sadziłam kiedyś tulipany tak jak Ty,niestety, mokre jesień, zima i wiosna powodowały ich gnicie. ;:222 Wystarczy bowiem,by jedna cebulka gniła, a od niej zgnilizna przechodzi na pozostałe. Od tej pory w gruncie sadzę, zachowując odległości. Jesienią poeksperymentowałam - wiesz jak - i oczywiście poniosłam klęskę. ;:223
Bardzo ładnie prezentują się pierwiosnki omszone! ;:215
Mam od Ciebie dwa i jeden zaczyna kwitnąć, drugi ma pączki. ;:303 Oba rosną w doniczkach wkopanych w ziemię z obawy przed pędrakami. ;:108

Czytam, że znowu zapomniałaś o zdrowiu. ;:174 Nie szarżuj, Kochana, ogród wymaga Twojego zdrowia. ;:167
Miłej niedzieli życzę i spokojnego, a nade wszystko zdrowego tygodnia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Teraz zachwycam się ślicznymi pierwiosnkami.

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”