Pandan, pochutnik(Pandanus) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pandan, pochutnik(Pandanus) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Potomne rośliny z odrostów korzeniowych po prostu odrywać i ukorzeniać w ziemii?
Reddaisy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 19 wrz 2019, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pandan, pochutnik(Pandanus) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Dzień dobry
Dostałam taki okaz już wiem, że to Pandan.
Przeczytałam posty z wątku, ale podpowiedźcie co z nim zrobić. Czy ten pień podtrzymać jakimś kijem? Do jakiej donicy go przesadzić i do jakiej ziemi.
Obrazek
Dzięki i pzdr
Monika
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pandan, pochutnik(Pandanus) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Post »

Wiesz co ja bym go nie dzgał żadnym kijem w korzenie, tak naprawde to on wygląda super. Trochę te młodociane osobniki psują efekt, więc możesz je rozdać lub sama zasadzonkować :D
radocha
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 lut 2008, o 03:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brązowienie pandana

Post »

Kacper90 pisze: 7 lip 2016, o 19:56 Zauważyłem dzisiaj brązowiejące nasady liści oraz jeden liść cały zrobił się brązowy. Pandana podlewam dwa razy w tygodniu więc nie ma ani za sucho ani za mokro oraz raz w tygodniu zasilam nawozem wieloskładnikowym do roślin zielonych. Jaka jest przyczyna brązowienia? Poniżej zamieszczam zdjęcia dla lepszego zobrazowania problemu. Z góry dziękuję za pomoc :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ja również mam taki problem z brązowiejącymi liśćmi Pandana, tyle, że nie u nasady, a na końcach oraz brzegach liści i chciałbym zapytać od razu, jak często teraz podlewać Pandana o tej porze roku ? Aktualnie podlewam raz na 2 do 3 tygodni, ale nie wiem czy to nie za rzadko ? Mój Pandan stoi na wystawie północno - zachodniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”