Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Wandziu, już idę nadrobić zaległości. Czasami coś umknie, szczególnie w tak zakręconym i zmęczonym grudniu, za co przepraszam.
Jestem zadowolona z przywrotników, chociaż u mnie jeszcze nie szaleją. Nie kwitły też jeszcze tak spektakularnie jak widzę na filmikach ale i tak się super prezentują. Te w donicach są zielone cały czas. To była dobra porada za co Ci bardzo dziękuję.
Te z donic idą do gruntu, bo mam dla nich kolejne miejsca, a widzę, że w donicach liście nie są aż takie duże.
Pozdrawiam ;:3

Lucynko - dziękuję i wzajemnie - wszystkiego dobrego na cały kolejny rok. Od kwietnia odliczam, że to ... ostatni chyba kwiecień w pracy, potem maj, potem tak kolejne miesiące w 2024 r - bo zamierzam w następnym roku iść na emeryturkę (2025).
Siewy zaczynam w lutym, oczywiście te zimowe na zewnątrz.
Nasiona czekają :D
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, zatem niedługo zaznasz szczęścia "codziennej niedzieli". ;:215 Tak właśnie określam każdy dzień na emeryturze, bo bardzo mi się to podoba. ;:138
Na początku pewnie będzie Ci czegoś brakować, szczególnie codziennych spotkań ze współpracownikami, ;:108 ale gdy tylko znajdziesz sposób na otoczenie się grupką sprawdzonych przyjaciół, zapomnisz o tych z pracy. ;:303
Przynajmniej ja tak miałam.
Co będziesz siała na początek?

Pozdrawiam serdecznie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Tak sobie dzisiaj pomyślałam, jak śnieg stopniał, że dzięki takiej białej zimie to się aż tak nie tęskni do wiosny jak to bywało w bezśnieżne zimy. W tym roku nie chodzę z nosem w trawie w poszukiwaniu przebiśniegów.
Ładnie jest jak jest mała ilość śniegu, tak około 20 cm. Roślinki nim okryte mają się doskonale. Pewnie nie długo znowu spadnie biały puch. Ale dzisiaj już ponad godzinkę udało mi się coś popracować w ogródku. Cudowna sprawa ;:215

Lucynko, zapewne i mnie się będzie bardzo podobało na emeryturze :D Niechaj tylko dobre zdrówko mi dopisuje.
Co do wysiewów - na początek oczywiście siew zimowy: ostróżeczka, lewkonia, dziwaczek, werbena. To w lutym.
A w marcu też zimowym siewem: rudbekiojeżówki (pierwszy raz mam taką odmianę), aksamitki, zatrwian, kosmosy, malwa jednoroczna (pierwszy raz) i oczywiście cudowne cynie i ślazówka.
Dobrej pogody ;:196
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit Beatko ;:196 zdjęcia ogrodu w lekkim śniegu ,wyglądają jak malowane obrazy ,super .
A zaintrygował mnie Twój dzięcioł zielonosiwy .Takiego u mnie jeszcze nie było
na działce ,a szkoda ,może jednak kiedyś przyleci w odwiedziny od Ciebie ;:306
A ja kocham dużo śniegu na działce ,na razie tyle jest czyli sporo .
Jak długo ?nie wiem oby niee stopniał gwałtownie bo znów mnie zaleje ,chociaż gmina wyrąbała rów eh .
Uniemożliwiła nam wejście do lasu i sąsiadom, nie konsultując tego rozwiązania z nami obok .
Tak po prostu i już ,ciekawy nasz kraj jest .
No cóż trzeba na wiosnę robić kładkę dość szeroką .
Mogliśmy do lasu wynosić roślinki z pielenia ogrodu i las się użyzniał i nam było łatwiej .
Płacić podatki ok ,ale rozmawiać z płacącymi już nie ,a nawet stwierdzenia: ,po co mieliśmy was
informować ,że kopiemy rów .
Tym bardziej ,że z jednej strony rowu jest takie bagienkon i woda zaczyna ściekać do rowu a to miał
być odpływ z naszej działki .Jakiś kosmos .
Zdroweczka Beatko . ;:196
Czekamy na wiosnę . ;:162
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Podglądam, co sobie wysiewasz. Ja już też poczyniłam pierwsze zasiewy (w butelkach). Czytałam, że zamówiłaś krwiściąg. Muszę zajrzeć do netu, co to za roślina i czy mi się nada na moje moje wilgotne gleby. Ja z kolei polecam Ci krwawnicę.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Bogusiu, też po raz pierwszy widziałam wtedy tego dzięcioła. Wpisałam sobie w wyszukiwarkę jak wygląda ten ptak i od razu mi wyskoczyła nazwa. Opis się zgadzał. Na pewno na niego się natkniesz bo rzekomo występuje w wystarczających ilościach by mógł pozować do amatorskich zdjęć. U mnie buszował w nasionach, które spadły na trawę z kulek dla sikorek.
Na działce może być i sporo śniegu. Ale jak jest go na ulicach zbyt dużo, to odśnieżają tak, że są zaspy przy chodnikach, Chodnikami się iść nie da i przejść na drugą stronę przez taką zaspę też się nie da. Wysiąść z autobusu też się nie da bez komplikacji śniegowych, bo wchodzi się w zaspę. Kiedyś też był przecież śnieg, ale odśnieżali "po ludzku". Były jakieś przejścia, itp. Teraz na to u nas w ogóle nie patrzą. Co z tego, że się odśnieży podjazd jak przejedzie odśnieżarka i zrobi zaspę przy wjeździe i przy furtce, na wysokość około 60-70 cm. Nie ma mocnych ... Dlatego zaznaczyłam, że jest idealnie jak jest te 20 cm śniegu, bo wtedy da się radę tu i ówdzie ;:215
Ja przy dużym śniegu nie mogę łatwo wyjść przez furtkę, a Ty do lasu... Echhhh.
Nic to, dobrze, że wiosna idzie to jakoś optymistyczniej człowiek się nastraja ;:196

Wandziu, miałam 100 % wschodów tą metodą, więc w tym roku już sieję to co mi jest potrzebne.
Krwawnicę mam, ale nie chce za bardzo rosnąć. Przesadziłam ją w ubiegłym roku na inne stanowisko więc może będzie jej teraz lepiej. Jak jadę w okolice Zakopanego to wzdłuż drogi jest tyle tej krwawnicy, że oczy nie nadążają za zachwytem, coś cudownego. Ale tam jest niska, a u mnie oczywiście 3 x ponad stan.
Przywrotnik zachwycił mnie jak go zobaczyłam w ogrodzie u Kasi B. Dobrze, że mnie do niego nakłoniłaś. Po Twoich pochwałach tej rośliny i tych widokach na filmiku - no musiał być u mnie.
Krwawnica też należy do moich ulubionych wizualnie roślin. Tak samo jak ostrogowiec.
Krwiściąg z kolei mnie zachwycił na czołówce z filmików o tematyce naturalnych ozdób, wianków itp.
Mam nadzieję, że się nie pogniewasz jak wyślę Ci pw z tą czołówką. Filmik przypadkowy, ale czołówka z krwiściągiem.

Wczoraj miałam przyjemność być w Kolejkowie i przy okazji w Miasteczku Piernikowym w Gliwicach. Kto się jeszcze zastanawia - to bardzo polecam! Jest świetnie! A jak pięknie pachnie w tym miasteczku piernikowym.
Oczywiście była też makieta z RODOS "SIELANKA" :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kolejkowo

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
Piękne te scenki miejskie a miasto piernikowe wspaniałe.
Wszystko to takie bajkowe i kolorowe.
Ile trzeba się napracować aby taki efekt powstał. ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, podziwiam piernikowe miasteczko. ;:219 Nigdy takiego czegoś nie widziałam na żywo. :roll:
Piernikowy aromat zapewne przyprawia o zawrót głowy. :D
Niestety Gliwice trochę daleko ode mnie, a z przyjemnością bym się tam wybrała. ;:108
Buziaki. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Pięknie, aż zazdroszczę :uszy takich widoków na żywo, pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Dzień dobry :) Masz Beatko piękne rośliny w swoim ogrodzie i piękne im robisz zdjęcia. Z przyjemnością oglądałam. I zdjęcia ptaków śliczne. Też dokarmiam i nawet mam dzięcioła jako stałego bywalca. Dziś był na śniadaniu i obiadokolacji. Gdzieś już pisałam chyba, że podglądanie karmnika lepsze niż telewizor. :wink:

Wysiewanie w butelce? Pierwsze słyszę! Na czym polega ta metoda i co można wysiewać w ten sposób?
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ewuś, no pięknie, pięknie tam jest.
Sama mistrzyni świata się tym zajmowała - więc na prawdę po mistrzowsku wszystko wykonane.
Ale aż takiego cudownego zapachu się nie spodziewałam.
Teraz czekam na moje miasteczko cebulowe lazaniowe w ogrodzie. :D

Lucynko, gra warta świeczki. Na razie miasteczko piernikowe jest co roku :D A świat jest mały :D
Na Śląsku się bardzo zmieniło na korzyść, nie można się tu nudzić ani latem, ani zimą.
Jutro zaczynam pierwsze wysiewy. A Ty już pewnie w połowie tej drogi jesteś :D

Sandro, widziałam to wcześniej na filmiku, nawet z opowiadaniem o tym miasteczku piernikowym przez samą Mistrzynię. Ale i tak będąc tam zrobiło to na mnie i tak ogromne wrażenie. Wykonanie z każdym detalem - no rewelacja!
Podobnie jak te makiety kolejkowe.

Moniko :wit
Dziękuję za przemiłe słowa.
Czasami tylko trafiam jak się ptaki u mnie częstują. Mają te godziny "obiadowe" kiedy jestem w pracy. Tylko jak mam wolne to wtedy musowo zerkam na nie co chwilkę i też podziwiam. Na razie jestem głównie tylko od systematycznego uzupełniania karmnika. :D
Też bardzo lubię dzięcioły, nie wiem czemu. Cieszę się jak je u siebie zobaczę, a widuję, widuję.
Zimowy siew - od razu mi się ta metoda spodobała. Jeśli sobie życzysz, podeślę Ci na pw linki z omówieniem tej metody.
Jutro zaczynam pierwsze wysiewy, w marcu kolejne.
Dla tych co nie mają parapetów - to rewelacja! Aczkolwiek teraz nawet gdybym miała możliwości parapetowe to pewnie i tak korzystałabym tylko z tego zimowego wysiewu, bo nie trzeba np. potem hartować sadzonek i nie czekasz na sadzenie ich od połowy maja, ale już wtedy jak osiągną około 10 cm.
Siać można wiele kwiatów i warzyw. Co tam jest komu potrzebne.
To nie jest metoda, która przyspiesza kwitnienie, ale roślina sobie sama wybiera dla siebie najlepszy czas na start i wspaniale rozbudowuje system korzeniowy. Konieczne jest przestrzeganie kilku prostych zasad, nie da się iść na skróty,
Efekty są doskonałe przy minimalnym doglądaniu butelek czy pudełek (zerkanie raz na jeden czy dwa tygodnie).
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

No i jak tam Beatko, wysiałaś już poziomki? ja chyba w tym roku sobie daruję, bo gdy miałam je na działce, to obficie zakwitły, ale coś mi je sukcesywnie zjadało, jak tylko dojrzewały. Może ślimaki, może ptaki? Nie mam pojęcia. Ale dla nas nic już nie zostawało. Natomiast jakimś cudem truskawki ocalały. Ale je to akurat rozmnażam z "wąsów".
Jeśli posiałaś poziomki, to zaowocują Ci z pewnością w tym roku. Tylko przygotuj się, że siewki będą naprawdę maciupeńkie. Trzeba je potem wysadzać kępkami, a nie dzielić na pojedyncze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Jeszcze nie, Wando, czekałam na Księżyc. Bo wiesz, to na czym mi bardzo zależy to wysiewam po Nowiu :D
Więc dopiero od jutra startuję z pierwszymi wysiewami. Ale dzisiaj zamoczyłam dzwonki irlandzkie. Więc coś już działam :D
Wszystko przygotowane do wysiewów.
Bardzo cenne uwago co do poziomek, tego nie wiedziałam, dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”