Równomierne "macki"

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
pracus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 sty 2018, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Równomierne "macki"

Post »

Witajcie!

Ogrodniczo jestem laikiem, więc proszę nie bić i pomóc w rozpoznaniu choroby. Zakładam, że to jakiś rodzaj grzybicy? Nie powiem, sama forma jest w pewien sposób spektakularna - równomiernie rozłożone jakby macki ośmiorniczki w mikroskali.

Obrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Równomierne "macki"

Post »

Wpisz sobie w wyszukiwarkę np. narecznica samcza :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
pracus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 9 sty 2018, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Równomierne "macki"

Post »

No to się ośmieszyłem, dziękuję! ;:306

Żeby się odwdzięczyć i pozostawić wątek choć trochę merytorycznym, wklejam tu cytat, na który przy okazji się natknąłem:
Nerecznica czy narecznica?
Prawidłową nazwą jest nerecznica, która wynika z nerkowatego kształtu, jaki przybierają kupki zarodni znajdujące się na dolnej stronie liści. Jednak stosunkowo często spotyka się nazwę rodzajową narecznica, która jest niepoprawna. Pojawiła się w wyniku błędu drukarskiego, do jakiego doszło w jednym z popularnych kluczy do oznaczania roślin, który był później wielokrotnie cytowany w innych pracach.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Równomierne "macki"

Post »

Udało Ci się - dziękuję :) Teraz będę wiedziała, że nazwa "od nerki", a nie od błędu drukarskiego :)
Wątek zachęcił mnie do pomyślenia od nowych odmianach paproci do północnej strony przedogródka - obecnie mam tylko jakąś malutką nieznaną mi odmianę po poprzednich właścicielach domku.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”