Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu wysiewów masz dużo i już ładnie wyrośnięte. ;:63 Kwiat pigwowca wyjątkowo energetyczny, jak na marzec. :)
Masz świetną kondycję, tyle kilometrów zrobiłaś przez dwa dni. ;:180
Pogoda deszczowa się zbliża, pewnie za dużo w ogrodach nie zrobimy. ;:131
Niezły zwierzyniec. :D Zdrowia dla mamy, niech kość szybko się zrośnie. ;:168
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Soniu, Dziękuję za miłe słowa.

Muszę te rozsady szybko przepikować, żeby nie zmarniały.

******
Mojej mamie znów wczoraj poprawiali tą nogę. Dzisiaj miała być w u mnie i znów jej nie wypuścili. Dobrze, że to tylko noga.

Przedwczoraj w kalendarzu był jeszcze marzec, a dziś patrzę i oczom nie wierzę… bzy Lilaki rozkwitają, jak w maju :shock:
Ją się grzecznie pytam: gdzie podział się kwiecień :?: :?: :?:

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Witaj Gosiu :wit Twoje bzy/lilaki ogłosiły majówkę :tan a kwiecień się gdzieś zapodział ;:130
Dobrze, że psiaki żyją w zgodzie, nie masz z nimi dodatkowych kłopotów ;:333
Zdrowia dla Mamy, a dla Ciebie dużo sił ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1960
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Piękna działka i plany,będzie co jeść i na sprzedaż ,soki przetwory ,będzie co robić,gratulacje. ;:180 :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Ja też mam wrażenie, że niektóre rośliny w tyum roku zaczynają się sie szybciej rozwijać i nawet kwitnąć.
Ale twój lilak zadziwia. Maj, normalnie maj.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Witajcie moi mili :)

Halszko, z mamą jest O.K. Dziękuję ;:167
Dzisiaj szwy zdjęte i noga wygląda w porządku. W wieku 75 lat zkicała o kuli z 3 piętra, a potem wkicała o kuli z powrotem. ;:oj Niezła jest. Oczywiście na zdjęcie szwów zawiozłam ją samochodem.

Jolu, jeść na pewno będzie co. :D W sobotę posadziłam ziemniaki i posiałam sporo warzyw. Nie wiem, czy będzie chciało mi się je sprzedawać jeszcze. Już na pewno nie zasieję tyle korzeniowych i dyniowatych. Szkoda roboty...

Aniu, teraz, to i kasztanowce dołączyły z kwitnieniem :shock:

**************
W sobotę na wsi:
- posadziłam ziemniaczki,
- posiałam groszek cukrowy(trochę późno, ale nic to),
- posiałam też do gruntu rukolę,
- brukselkę
- i rzodkiew letnią (wszak to prawie lato w przyrodzie).
Przepikowałam też sałatę sianą w lutym. Tyle jej wzeszło, że mam rządek 20m samej sałaty ;:306 Najwyżej będzie na nasiona...

Znalazłam pewnego szkodnika. Oczywiście ubiłam na miejscu. ;:155
Paskudztwo niszczy mi olchy przy rowie, a stara wierzba przy drodze jest tak podziurawiona, że ptaki wydziobały mnóstwo dziupli i zrobiły sobie blok wielorodzinny. Jabłoniami też podobno nie gardzi.

Czerwica trociniarka:
Obrazek

Obrazek

A tymczasem w niedzielę na RODOs...

Są moje sasanki ;:138 Myślałam, że je uszkodziłam, jak obok sadziłam czereśnie :heja

Obrazek


Niezapominajki sieją się u mnie jak chwasty, ale można im wybaczyć, bo są piękne :)
Obrazek

Ostatni mój tulipan i jedyny taki karbowany - spadek po poprzednim właścicielu działki
Obrazek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2322
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Można by powiedzieć - niezapominajki jak żywe! Moje w tym roku owszem ładnie kwitną (oczywiście wszystkie z samosiewu) ale prawie bez łodyg, skarłowaciałe. A dla mnie to istotne, bo trzymam je na kwiat cięty. I tak sobie myślę, czy to nie jest wina przyspieszenia w pogodzie? Tak jak słusznie zauważyłaś - jakby nie było kwietnia. Kwiaty nie zdążyły urosnąć ale natura, ciepło wymusiło na nich kwitnienie....
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Florianie, u mnie właśnie wrócił kwiecień ;:306 Do Ciebie zapewne też. :)
Jak długo trzymają się niezapominajki w wazonie?

******
Dynia Butternut przechowuje się w blokowej piwnicy genialnie :)
Obrazek

Tydzień temu na Wzgórzach Trzebnickich obudziły się chrabąszcze majowe, a dzisiaj w mieście znalazłam już pierwsze trupki chrabąszczy
Obrazek
Dobrze, że pada deszcz, bo już sucho w górnej warstwie gleby
Obrazek
Wykosiłam traktorkiem trawę w sadzie :)
Obrazek
Zdążyłam posadzić mieczyki do gruntu. Zapowiadają przymrozki, ale moje mieczyki nie miały jeszcze kiełków, więc nic im nie będzie. Ziemniakom też nic nie grozi :)
Chciałam dzisiaj wziąć mamę na wycieczkę na wieś i dokończyć koszenie trawy przy samych drzewkach, rozsadzić sadzonki czarnej porzeczki, ale za zimno i za mokro, a mam tydzień wolnego i znów jakieś robótki zastępcze będę wyszukiwać sobie :(
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgorzatko, podziwiam Twoją pracowitość. Obrobić kawał pola i działkę na dodatek to nie belebele, to harówa, a Tobie się udaje! ;:138 ;:138
Czytam, że masz deszcz. ;:333 U mnie też już potrzebny, ale skubaniec nie chce padać, a słońce i wiatr jeszcze dosuszają ziemię. ;:223
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Specjalne ukłony dla pani mamy, której życzę szybkiego powrotu do sprawności. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 932
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu ponieważ zainteresowałaś się u mnie pnączem, którego nazwę podałam jako "polski żeń-szeń' muszę sprostować bo pomyliłam nazwę :( z "europejskiego" zrobiłam "polski". Na dowód przesyłam zdjęcie z zawieszki kupionej sadzonki., jest tu również nazwa szkółki w której kupiłam.

Obrazek

Obrazek

przepraszam i pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Lucynko, ale ja mam traktorek. Ręcznie tego wszystkiego nie robię :D Dziękuję jednak za uznanie ;:168 Poza tym umiarkowany ruch to zdrowie, a ja mam zamiar żyć co najmniej do setki - na złość ZUSowi! O! ;:306

Dziękuję Bożenko za informację. Z tego, co wyczytałam, to jego prawidłowa nazwa, to Dzwonkowiec kosmaty i jak zwykle sprzedawcę poniosła wyobraźnia w opisie sadzonki. Nie zmienia to faktu, że zioło jest godne uwagi :) Zapisuję w pamięci i będę wypatrywać przy okazji :D

****
Wczoraj jednak pogoda była bardzo dobra i wzięłam mamę na wieś. Dokończyłam obkaszanie drzewek, opielenie warzyw (wreszcie kiełkują :tan ) i przesadziłam sadzonki porzeczki czarnej, bo już mrówki inkubator sobie zrobiły w donicach :;230
Nawet 3-letnie pędy się ukorzeniają! To są sadzonki z cięcia przedwiosennego.
Obrazek

A dzisiaj siedzę w Srebrnej Górze, na twierdzy. Wrzucę Wam fotki i relację niebawem z miejsc, gdzie turystów nie wpuszczają (jeszcze) :D
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1223
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Na poniższych fotkach chciałam Wam pokazać Twierdzę Srebrną Górę tuż przed oddaniem dla zwiedzających i ciekawe rośliny, które udało mi się uchwycić. To nie była wycieczka, więc nie miałam czasu i musiałam się pilnować na terenie budowy, ale moje oko wyłapało kilka ciekawostek. Uwielbiam jak wpadają mi w oko ciekawe rośliny :D

Kwitnąca truskawka obok rury odwadniającej. Tak, to na pewno truskawka, bo poziomki są o wiele drobniejsze. Jak ona się tam znalazła? :shock:
Obrazek

Marzanka wonna tuż przed otwarciem kwiatów
Obrazek

Jasnoty purpurowe o dość okazałych kwiatach
Obrazek
Obrazek

Pierwiosnki lekarskie, niestety połamane i sponiewierane na placu budowy
Obrazek

Groszek wiosenny praktycznie na parkingu pod samą Twierdzą. Niestety, zbliżenie mi się rozmazało :(
Obrazek



A teraz sama Twierdza... w przerwach między mżawką i śniegiem, choć dramatu pogodowego nie było. :wink: Podzielę się fotkami :D

Trawę na stałe koszą żywe kosiarki - kozy. Jak są budowlańcy w tygodniu, to kozy są zamknięte. Po południu wychodzą kosić :wink:

Część budynków i pomieszczeń jest już pięknie odrestaurowana i dostępna dla gości. Dla osób planujących dłuższą wycieczkę po Górach Sowich jest hostel na terenie samej Twierdzy, więc można sobie obejść całe te góry z noclegiem na Twierdzy. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj fotki z placu budowy. Ta część powinna być dostępna niebawem, bo zbliża się termin odbiorów :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hmmm... Pan Architekt ma chyba jakieś uwagi do tego mostu zwodzonego :D
Obrazek
Obrazek

A tu sam most od dołu. Tylko część przy samej bramie jest zwodzona. Byłam nawet w pomieszczeniu, gdzie jest cały mechanizm, ale było za ciasno na robienie fotek :D
Obrazek

Plan głównej części Twierdzy - ta część została poddana rewaloryzacji. Reszta Twierdzy ciągnie się grzbietem górskim w kierunku zachodnim na kilka kilometrów w lesie i nie ma jej na poniższym planie.
Obrazek

Na koniec naturalny skalniak - piękny bez jakiejkolwiek opieki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgorzatko, może zechciałabyś zdradzić, w jakim charakterze znalazłaś się na terenie twierdzy, skoro nie była to wycieczka. ;:180
Dziko rosnące roślinki zawsze są śliczne, ;:333 a ten skalniak, gdyby ktoś o niego troszeczkę zadbał, byłby naprawdę piękny. :lol:
Pozdrawiam cieplutko w ten zimny wieczór. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”