Monstera dziurawa (deliciosa), adansonii i inne - pielęgnacja i problemy w uprawie cz.2

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
almar812
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 3 kwie 2023, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monstera dziurawa (deliciosa), adansonii i inne - pielęgnacja i problemy w uprawie cz.2

Post »

Witam. Jakiś czas temu przycięłam moją monsterę. Na szczycie piękne oczko, dużo poniżej jakby łodyga znowu 🤔 na pewno nie liść. I na samym dole też coś wyrasta. Proszę o informację co to jest, pytam z czystej ciekawości.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18687
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Monstera dziurawa (deliciosa), adansonii i inne - pielęgnacja i problemy w uprawie cz.2

Post »

Drugi stożek wzrostu. Czasami się zdarza, że puszcza z dwóch, trzech.
Ten drugi przyrost może być słabszy, bo główna energia będzie szła na ten górny.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Gangan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 kwie 2024, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Monstera Thai Constellation - z Biedronki więdnie.

Post »

Cześć, kupiłem dwie monstery w biedronce w dniu 18.04.2024 r. Od razu po zakupie przesadziłem do „podłoże” i nie podlewałem ponieważ były bardzo przelane a ziemię z doniczek można było wyciskać. Dzisiaj wyglądają jak na zdjęciu. Prosiłbym o radę bo wydaje się że coś jest z nimi nie tak a wyglądają z dnia na dzień coraz gorzej.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18687
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Monstera Thai Constellation - z Biedronki więdnie.

Post »

A ile zamierzałeś ją trzymać na sucho??? To nie jest sukulent... Oczyściłeś dokładnie korzenie z produkcyjnego podłoża, korzenie były ok?
Ja podlałem na drugi dzień i też po zakupie w tym samym markecie.

Podlej i tyle...

A i osłonka do wywalenia, doniczkę stawiasz na podstawce żeby do korzeni docierało powietrze.
Oraz najlepiej pod lampę albo blisko okna.


Tutaj masz wątek poświęcony uprawie i problemom Monstery:
viewtopic.php?t=123121
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”