Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu :wit
Współczuję kontuzji i życzę Wam szybkiego powrotu do zdrowia ;:167
Podziwiam pięknie wypielęgnowaną działeczkę i rozsady jak z obrazka ;:63 Jesteś pracowita jak pszczółka ;:215
Dużo dobrego na kolejne dni i tygodnie ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani wiosna coraz piękniejsza wszystko tak kwitnie, że aż miło. Pogoda u mnie wspaniała tylko wiatr bardzo silny. Święta spędziłam u rodziny, wyjechałam bo i tak byłoby mi ciężko cokolwiek przygotować z powodu mojej reki. Szyna ściągnięta, ale palec spuchnięty i boli teraz czeka mnie rehabilitacja tylko, że terminy długie oj ciężko się żyje w naszym kraju. Dziś byłam na działce pochmurno ale pięknie urzekły mnie te kwitnące drzewa. Zdjęcia pokażę wam jak zmniejszę bo potem zaś poznikają, a mam co wam pokazać. U mnie w domu parapety pękają w szwach chodzę doglądam, podlewam papryki już przesadzone do większych doniczek jeszcze pomidory ale brakło ziemi więc pas , najpierw zakupy. W sobotę mam już plany jak tylko pogoda dopisze ruszamy z robotą oczywiście nie ja, haha ja tylko będę w roli kierownika. Pod huśtawkę chce dać sztuczna trawę by nie robiło się błoto i nie trzeba było kosić dodatkowo będziemy kończyć letnia łazienkę. Czekam też na wodę maja puszczać 15 kwietnia i biorę się też za sprzątanie to tak na marginesie bo raczej nie dla mnie to sprzątanie, ale pomogę co dam rady.

Soniu dziękuje za miłe słowa, faktycznie było ciężko, ale powolutku się robiło bo z mężem szło do przodu. Pomidory jeszcze dosiewałam wczoraj bo wyszła mi tylko jedna sadzonka, ale się nie martwię ma czas urosnąć bo idzie pod chmurkę. Te co siałam wcześniej będę sadziła końcem kwietnia do donic i pod folię w razie zimna mam otulinę na foliak i jeszcze znicze pójdą w ruch. Dla Ciebie również życzę dużo zdrówka i dużo słoneczka ;:3 Pozdrawiam ;:196

Witaj Lucynko kochana dziękuje za tak miłe słowa ciężko było, ale wspólnymi siłami trochu porobione. Teraz czas na koszenie. Bratki to mam dzięki cioci zięcia pracuje na hurtowni kwiatów więc mogę kupić taniej jak dla pracownika, a jak przekwitną dostaję bratki za darmo. Pomagamy sobie nawzajem ja jej też dałam siewki papryki czy pomidorka po co ma się zmarnować. Karma wraca i dobro też więc tak najlepiej pomagać sobie nawzajem zwłaszcza, że ja lubię komuś coś dać bo to cieszy kogoś i mnie. Pozdrawiam Cię serduszko cieplutko życzę dużo zdrówka i słoneczka ;:196 ;:167

Witaj Halszka dziękuje za tak miłe słowa ;:196 jeszcze daleko mi do ładnej działki ale coś już jest zrobione powolutku i do przodu, robota nie zając nie ucieknie zdrowie musi byc na pierwszym miejscu. Pozdrawiam Cię kochana życzę dużo słoneczka zdrówka i samych miłych dni ;:167 ;:168

Pozdrawiam wszystkich gości jest mi bardzo miło i zapraszam w wolnej chwili.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Dzis jeszcze udało mi się zrobić kilka zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta nastepnym razem dobrej nocki
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, piękną, kolorową wiosnę masz na działeczce! ;:138 ;:138
Szczególnie podobają mi się pierwiosnki, narcyzy i anemony. Prześliczne! ;:215 ;:303
Nareszcie słoneczko zaczyna cieszyć. ;:3 Niech cieszy jak najdłużej, pozwalając deszczom wyłącznie na nocne opady. :lol:
Miłej niedzieli i dobrego tygodnia, Alu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Piękna ogrodniczka pod drzewem owocowym. :wit
Czerwone zawilce śliczne, nigdy nie udało mi się doczekać kwiatów. ;:174
Różowe sasanki urocze. ;:oj Odmianowe mnie nie lubią.
Alu zdrowia i słońca na kolejny tydzień. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was serdecznie w ten słoneczny piękny dzień chcąc odrobić zaległości pokażę wam kilka zdjęć z mojego ogródka. Zrobiłam w weekend sztuczna trawę pod huśtawką bo dość miałam przenoszenia huśtawki przy koszeniu, zrobiliśmy letnia łazienkę pod prysznic choć brakuje jeszcze zasłon i lampek to już wygląda lepiej. Wykosiłam działkę dałam kilka dekoracji. Zapraszam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Letnia łazienka i grządek zrobiony w zeszłym roku. Po przekwitnięciu kwiatów będą hortensje bukietowe.
Obrazek

A to ta huśtawka pod która jest sztuczna trawa.
Obrazek

Witaj Lucynko dziękuje za tak miłe słowa. Pogoda faktycznie piękna trzeba korzystać bo już niedługo ma się popsuć jak na razie opadów zero, ale na szczęście puścili wodę na działkach . Pozdrawiam życzę dużo ;:3 miłego dnia. ;:196 ;:167

Witaj Soniu Dziękuje za komplement ale to drzewo jest o wiele ładniejsze pięknie kwitnące oj uwielbiam wiosnę. Dziękuję tez za miłe słowa i życzenia Tobie również życzę dużo słoneczka ;:3 , zdrówka i miłego dnia ;:196 ;:168

Pozdrawiam również wszystkich odwiedzających i zapraszam ponownie
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani :wit
Dzis dzień pochmurny i trochu pada ochłodziło sie znacznie więc czas na sadzonki, które rosną jak na drożdżach. Pomidor ijunski już duży i ładnie kwitnie tylko czekać na pomidorki

Obrazek

Obrazek

Reszta pomidorków też ładna i co najważniejsze nie choruje. Mam 108 odmian jest przy czym robić i będzie co sadzić. Oby się to wszystko udało i nie przyszła jak w zeszłym roku trąba powietrzna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Juz w weekend majowy mam zamiar pod folię w doniczki sadzić pomidory oby pogoda dopisała.
Pozdrawiam was serdecznie życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jestem zachwycona Twoimi tulipanami. ;:303 Dużo ciekawych odmian i śliczne kolory! ;:215 ;:63
Jednak, gdy zobaczyłam Twoje siewki i sadzonki, straciłam głowę :shock: :roll: Gdzie Ty to wszystko mieścisz?! ;:219
Nie zazdroszczę codziennej pracy przy nich. ;:185
Niech wszystkie Ci dobrze rosną i dotrwają do wysadzenia do gruntu w takiej kondycji, jaką prezentują teraz. ;:167
Pozdrawiam serdecznie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Lucynko Dziekuje za miłe słowa ;:167 .Tulipanki kupiłam w kompletach jako pełne i posadziłam na nowej grządce udało się wyszło super nawet nie myślałam że tak się uda. Z pomidorami ciężko jest zmieścić to wszystko upycham trochu tam trochu tu gdzie miejsce przekładam je żeby miały wszystkie słoneczko i czekam aż przyjdzie koniec kwietnia i część poleci do donic pod folię. W tym roku wszystko wcześniej więc mam nadzieje że niskich temperatur już nie będzie zawsze można okryć otuliną lub ratować się zniczami. Na balkonie zostaje ijuński na ozdobę ma już 30 cm i kwitnie siany był 14 lutego w walentynki z miłości do pomidorów.
Obrazek

Trochu ten kwiatek mnie niepokoi chyba staśmiony zastanawiam sie czy go oberwać.

Obrazek

Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1916
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu po prostu jestem w szoku, tyle pomidorków ;:oj Po jednym każdej odmiany,czy więcej? Życzę powodzenia w uprawie i obfitości w owoce.
Super regały na rozsady masz. ;:333
Do miłego, pa. :wit
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jesteś niesamowita. ;:32 Taką ilość pomidorów nie jest łatwo w domu przetrzymać. Musisz się nagimnastykować, by każda sadzonka dostała odpowiednią porcję światła. :lol:
Dzisiaj i ja nagimnastykowałam się podczas przesadzania pomidorów do większych doniczek, a także przy szukaniu dobrych miejsc dla nich. Mam szerokie parapety i regalik na jednym z nich, a i tak czeka mnie codzienne przestawianie doniczek. A wszystko to przez Miśkę, która przywłaszczyła sobie dwa parapety, w tym jeden południowy.
Trzymaj się, Kochana nie pozwól pomidorom pokonać siebie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Kasiu :wit Te pomidorki to tak jak piszesz są po jednej odmianie ale około połowa z tych siewek co mam ja trafiło do koleżanki i będziemy porównywać między sobą dodatkowo jeśli mi się coś stanie to ona będzie miała, bo sadzi do foliarka już się zabezpieczyłam od pogody żeby mieć nasionka. W tym roku chcę prowadzić dziennik pomidorków i wszystko zapisywać robić zdjęcia i wybrać te najlepsze odmiany. W domu sianie to horror wszędzie pomidory, ale coś za coś. Trudno było mi z rezygnować z jakieś odmiany co miałam nasionka i siałam dołożyłam sobie też stary malinowy co go poszukują na AWN i tak się uzbierało miejsce mam już zaplanowane idą do donic gdzie będzie miejsce to postawię do gruntu 21 do gruntu i aztek, maskotka, bajaja, jokato, ijuński idą na balkon . Na przyszły sezon będzie dużo mniej. Pozdrawiam miłego dnia pa ;:196

Witaj Lucynko :wit walczę jak lwica z pomidorkami i cieszy mnie, że już ijuński kwitnie czekam na pierwsze pomidorki. Pomidorki nie pokonają mnie reszta ładnie rośnie na wieczór przykrywam kocami foliaki by miały ciepło w środku mam termometry ile jest ciepła najmniej było 12 więc nie ma złe trochu czasu zajmuje podlewanie ale daje rady. Będzie dobrze czekam i liczę na duże plony bo z piwnicy wszystko znikło. Pozdrawiam życzę miłego dnia pa ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7672
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo...tak się układa u mnie, że musiałam odłożyć ogród na jakiś czas, ale jak zajrzałam do Ciebie to wielki szacun za tą ilość w sztukach i gatunkach....jesteś niestrudzona i perfekcjonistką w pomidorowaniu.
Ja też wysiałam i już pomaleńku rosną ale do Twich to moim daleko, moje bèdą rosły w gruncie więc myślę że zdąża nabrać jeszcze sił.
Będę ßledziła Twoje zmagania pomidorowe bo zawsze byłaś w tym mistrzynią.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”