Hosta, funkia - IDENTYFIKACJA - cz.1

Hosty
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Aniu, jaka jest wielkość doniczki? Nie czuje punktu odniesienia.
Widzę, że z marketu, jeśli jest tam na kodzie numer 5 to jest to sadzonka holenderska, bardzo mozliwe,że zarażona HVX. Wiec bacz na nią . To hosta z masówki :(
Jaka jest nazwa firmy tej funkii?
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Tomaszu czy Ty przypadkiem nie przesadzasz z tym wirusem! :idea: :idea:
Spokojnie :evil:
Czasami sam coś kupujesz z podejrzanego żródła :roll:
Jeśli potraktujemy każdy nowy nabytek jak potencjalne żródło zakarzenia to ryzyko jest niewielkie :wink:
Ważne żeby zachować konieczne środki bezpieczeństwa a kupowanie czegoś co jest nowe nowe z ogromną dawką ryzyka to dla hostomaniaka normalka :D Tomaszu chyba zgodzisz się ze mną :wink:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Robiłem tak do wiosny 2008, ale teraz nie ma mowy o kupowaniu w marketach tudzież innych miejscach tego typu w Polsce.
Kiedy widzę na doniczce kod kreskowy i cyfrę 5 na początku to mam niemalże pewność, że hosta ta jest zarażona HVX.
Potwierdziły to w tym roku testy. Nawet mój Carol kupiony kilka lat temu w markecie miał HVX, choć przez trzy lata objawów żadnych nie pokazał.
Wszystkie hosty z masówek holenderskich, jakie miałem, przeszły test pozytywnie. Więc ja tu nic nie wymyślam. Nie twierdze,ze masówka holenderska wsio ma zarażone, ale średnio 5 na 6 sprzedanych w ten sposób jest NA PEWNO porażona. To dla mnie za duże ryzyko.

Chyba do was nie dociera katastrofalna sytuacja w masówkach. Ja się przekonałem, dowodów więcej nie chcę.
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zbliżenie i proszę jaki piękny opis: hosta gracillima 50 cm wysokości :wink:
A kod kreskowy zaczyna się od 2 - tyle zdołałam odczytać

Obrazek

ona podobna do poprzedniej - tej 'Lemon Delight' ale bez białych marginesów.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Nie wiem, jaki kraj ma na początku 2, ale to nie Holandia, więc jest nadzieja,że jest w porządku.
Gracillima jest maleńka, ok 10cm wys.
Nie sądzę, abyśmy doszli co to za jedna. Może być podobna do setek innych.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

zanna pisze:Dziękuję Andrzeju :D
Czy mógłbyś zerknąć w identyfikacji, czy przypadkiem ta moja druga nieznajoma - niby gracillima - to nie minor przypadkiem? Niestety nie pamiętam jak kwitła :cry:
Wydaje mi się, że Twoja hosta może być tą pod jaką nazwą została zakupiona czyli grancilliana - powinna ona mieć czerwono nakrapiane łodyżki liściowe (chociaż nie jest to dokładną wskazówką, gdyż kilka innych podobnych ma również takie łodyżki).
Typowa minor (jako gatunek) wcale nie jest taka mała - liście mogą mieć do 8 cm długości. I co ważne liście ma bardzo ciemno zielone i nie posiadają one żadnego pofalowania.
Chyba najlepiej pokazuje ją to zdjęcie to zdjęcie
Wielu sprzedawców jednak jako minor oferują taką hostę, a to jest raczej forma europejska H. minor Goldbrook.

Ja najprawdopodobniej posiadam Hostę minor forma Goldbrook, która w przeciwieństwie do gatunku jest dostępna w Europie. Liście tej odmiany są mniejsze lekko pofalowane i mają jaśniejszy (zgniło-zielony) kolor. Rozrasta się ona trochę inaczej niż większość host jakby kłączami.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Andrzeju, chyba to ta. Zrobiłam zbliżenie liści, troche pofalowane, bez wyraźnych żyłek, długość liści (tak pamięci, bo nie mierzyłam ok. 3 cm), zawiązuje nasiona

Obrazek

Czyli Hosta minor forma Goldbrook. Dziękuję!
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mam jeszcze jedną do identyfikacji, już ją pokazywałam, ale może jakieś świeże spojrzenie?

Obrazek
Obrazek
Wygląda jak zielone Stiletto, sprawdzałam na hostalibrary, Stiletto pochodzi od 'Amy Aden' x pulchella 'Variegated'. Jeżeli to siewka Stiletto - 'kundelek' to czy nie powinna powrócić do gatunku?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Dla mnie to może być siewka - tak wygląda u mnie jednoroczna siewka Ginko Craig po lewej stronie ( nie mam lepszego zdjęcia, bo nie widziałem w niej nic nadzwyczajnego).

Obrazek

Stiletto nie jest naturalnym sportem, ale jest mieszańcem (krzyżówką).
Zobacz jak wygląda gatunek pulchella.

(Poprawiłem swój błąd - na zdjęciu nie jest jak poprzednio napisałem siewka Stiletto, ale Ginko Craig)
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pulchellę sprawdzałam i Amy też, nic ino zzieleniałe Stiletto :wink:. Jednym słowek kundelek, ale ładny :lol:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Mam gorącą prośbę o postawienie diagnozy, co to za hosta :?:
Kupiłam jako ventricosę, ale Zanna w niej nie widzi tej odmiany :( .....więc czym jest to cóś :?: :?: :?:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Ventircosa jak się patrzy :) ale forma o mniej postrzępionych listkach. Być może jest siewką ventricosy.
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Czy to będzie Hosta Antioch?

Obrazek


Pozdrawiam , Elżbieta
Pozdrawiam , Elżbieta
Zablokowany

Wróć do „Hosty”