Pleśń w domu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pleśń w domu

Post »

Jeżeli ocieplił wełną mineralną lub szklaną, to dobrze. Jeżeli użył styropianu, będzie problem ze względu na brak paroprzepuszczalności.
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Pleśń w domu

Post »

Czy ja dobrze rozumiem że zrobiliście ocieplenie ścian wewnątrz domu z wełny na ścianach które są zewnętrznymi?
Pozdrawiam Paweł
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pleśń w domu

Post »

Tak raczej zrobił, choć mnie przy tym nie było.
Pozdrawiam Anna
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Pleśń w domu

Post »

To muszę cię zmartwić. Większość wilgoci wejdzie w ściany i możesz mieć grzyb w głębi jak nie teraz to za kilka lat.
Nie chcę cię martwić ale takie ocieplenie zamiast pomóc w perspektywie czasu bardziej zaszkodzi niż pomoże.
Dodatkowo nadal masz pewnie duże mostki w okolicach wieńca oraz podłogi nie mówiąc już o oknach. Mostki u góry i dołu można zminimalizować ocieplając jeszcze sufit i podłogę. Ale nie wiem czy to ma sens u Ciebie. Na yutubie kiedyś widziałem filmiki z badań kamerą termowizyjną oraz mówiące o błędach przy ocieplaniu i wstawianiu okien. Polecam zobaczyć. Pomogły mi uniknąć wielu błędów przy ocieplaniu domu a nawet wychwycić błędy które popełniła ekipa wymieniająca okna, więc musieli poprawić. Możesz mieć najlepsze okna i najlepsze materiały termoizolacyjne ale jak jest zrobiony źle montaż to niestety cały efekt idzie się rąbać.

Sytuację mogłaby poprawić wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Jak buduje się domy szkieletowe to wełnę którą wkłada się w ścianę zabezpiecza się folią aby nie weszła w nią wilgoć.
Powinno się stosować nawet specjalne puszki pod gniazdka żeby było szczelnie.

Możesz poszukać eksperta, który sprawdzi jak to wygląda u ciebie ale to koszt ok 1000zł (przynajmniej w mojej okolicy)
Można też zerwać płyty lub tynk i poprawić albo założyć paroizolację na wełnę.

Gdybyś chciała kiedyś ocieplić od dworu budynek to odpada styropian bo ściana musi oddychać aby wilgoć wychodziła na zewnątrz.
Pozdrawiam Paweł
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pleśń w domu

Post »

Hmm to mnie troszkę załamałeś ale może coś poradzimy. Pod regipsami na suficie jest wełna.A jak była robiona wylewka to był dawany styropian, jeśli o to chodziło.
Pozdrawiam Anna
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Pleśń w domu

Post »

Najważniejszą sprawą w ociepleniu wełną jest folia paroizolacyjna. Jeśli wilgoć nie dostanie się do wełny to jakoś będzie.
Z
na pewno musisz zasłonić piankę przy oknach. Warto nawet wydłubać tą co się kruszy i dać nową.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”