Grill murowany ,ogrodowy jak zrobić?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Mateusz86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 cze 2014, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

No to witam na forum :) Zaczynam murować kominek z klinkieru i chciałbym usłyszeć porad od fachowców :) Na razie wygląda to tak: Ława była wylana solidnie i na to położyłem kamień polny cięty i zafugowałem białą fugą. Wymurowana stopa z klinkieru jest na 10 warstw w górę, długość zewnętrzna jest na 104 cm, a szerokość na 50 cm. I co proponujecie dalej? Bo teraz stoję i brak koncepcji co dalej :D mam 2 parapety granitowe (musiałbym je oszlifować do połysku ) i chciałem je położyć teraz na ten klinkier i z każdej strony wystawało by mi po 10 cm. Ale czy to dobry pomysł dawać takie płyty? Od razu piszę, że szamotu nie posiadam tylko klinkier i te parapety :) I jak w ogóle wyjść z tym do góry, żeby sensownie to wyglądało? :) po proszę o jakieś porady, zdjęcia itp :) Pozdrawiam :) Tak to wygląda na razie:

Obrazek
robert22b
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 mar 2014, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witaj Mateuszu fajnie zaczyna ci to wychodzić po
1-sze czy będziesz robił do tej podstawy jakiś łuk czy na prosto,
2- czym zamierzasz wykończyć tą podstawę w środku,
3- zawsze lepiej jeśli będzie wylana płyta i na niej dopiero szamot i granit bo co zrobisz jeśli by ci płyta z granit u po jakimś czasie pękła a jeśli napalisz na takiej płycie granitowej to na pewno pęknie
4- postaw górę z szamotu i z zewnątrz wykończ klinkierem
5- kopuła górna musi być robiona pod kątem w stronę komina by dym nie kotłował się u góry
ja górę robię tak Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wtedy po rozpaleniu efekt będzie taki
Obrazek
Mateusz86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 cze 2014, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

1. Niby miał być łuk, ale czy to będzie sensownie wyglądać?
2. Podstawa w środku miała już niby zostać jak jest bo miał to być prosty kominek :D
3. Co do tej płyty to mam właśnie wątpliwości... Szamotu nie mam i nie wiem czy wuja za sponsoruje bo ja jestem aby wykonawcą ;) Więc może klinkierem płytę wymurować lepiej?
4. O to chodzi, że mam na stanie tylko klinkier na razie...
5. U Ciebie to ładnie wyszło, ale czy z klinkieru da tak rade zrobić? :D

Z kamienia to jeszcze bym to wymurował bo w kamieniu siedzę, ale z klinkierem mam pierwszy raz styczność i to mój pierwszy kominek :) Dlatego pytam :)
robert22b
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 mar 2014, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witaj, pamiętaj że grill który zrobisz jest w ogrodzie, i przy każdej wizycie będziesz na niego patrzył, więc chyba warto dołożyć 120 zł więcej na szamot. Z klinkieru też tak możesz zrobić, ale dość dużo będziesz miał odpadów.
Mateusz86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 15 cze 2014, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Trzeba będzie wujka naciągnąć ;) Ale jak już będę miał ten szamot to kłaść go równo z klinkierem czy wyjechać trochę, żeby sensownie wyglądało? W górę niby chciałem iść prosto, ale nie wiem właśnie jak tą górę zrobić aby dobrze wyglądało? Łuk czy jakieś proste wykończenie? A co do wykończenia tej podstawy w środku to może być tynk żywiczny? Nic się z nim nie stanie? To powiedzmy, że tak to będzie: Na tą podstawę teraz muruję płytę z szamotu i jadę w górę dalej klinkierem. W środku chciałbym wypełnić kamieniem polnym ciętym 1 cm z białą fugą jak uda mi się załatwić... Ale wciąż myślę nad górą tego kominka...
jokerm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 cze 2014, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witam!
Mam pytanie czy jest taka mozliwość postawienia grilla z rozbiórkowych cegieł szamotowych? Jeśli tak, to jakie macie propozycje zabezpieczenia tychże cegieł przed warunkami atmosferycznymi.
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

jokerm pisze:Witam!
Mam pytanie czy jest taka mozliwość postawienia grilla z rozbiórkowych cegieł szamotowych? Jeśli tak, to jakie macie propozycje zabezpieczenia tychże cegieł przed warunkami atmosferycznymi.
Witam,
ja swojego grila robiłem z samych cegieł rozbiórkowych, piękny nie jest ale dla mnie ma swój urok.
Cegły oczyściłem szczotką drucianą z zaprawy i tak zostawiłem. Całość gruntowane impregnatem do klinkieru/cegieł/itp.
Nic się z tym nie dzieje już 2 rok. Brudne są te od strony paleniska no ale to już siła wyższa.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

U mnie płyta puściła "nitkę" podczas grillowania, ale oczywiście jest zbrojona, więc i temperatura jej nie straszna. Ostatnio 2 razy wytestowałem go dość intensywnie i daje radę :)
Głowa pełna pomysłów . . .
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

U mnie podobnie, ale to było w tamtym roku i przy pierwszym paleniu po zimie. Więc pewnie była zbyt mokra.
Ale całość się trzyma więc spokojnie jeszcze trochę postoją.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Witam, mam takie pytanie: czy można zastosować w palenisku duże bloki granitowe (ok 20-30 kg każdy) na zaprawie cementowej z "hydroblokiem" a na górze blachę gr 5 mm zabezpieczoną srebrzanka, potem szczelina powietrzna (mogę wypełnić watą mineralną) i wreszcie beton zbrojony (mam gotowe płyty) ? na tych płytach myślę położyć płytki z gresu na zaprawie CM16.
Drugie pytanie: czy konieczna jest szamota w komorze wędzarniczo - grillowej ? tam nie ma przecież wysokiej temperatury - osobiście myślę o cegle klinkierowej albo postawieniu zwykłej metalowej beczki odpowiednio obmurowanej z wyciętymi drzwiczkami, zakończonej oczywiście daszkiem z kominem ?
Chciałbym jeszcze wiedzieć czy są istotne wymiary komory wędzarniczej chodzi o wysokość w stosunku do .... no nie wiem do czego do paleniska , do średnicy rury dymowej ? mam stalową fi 219.
Bardzo proszę o ewentualne porady wynikające z Waszych doświadczeń w tej materii.
Grilo-wędzarnię robię z materiałów które mam do dyspozycji. Tak się składa że nie mam szamoty a tym bardziej zaprawy szamotowej. Nie miej jednak jak tu czytam pewnie trzeba będzie kupić i dodawać do cementowej.
:)
robert22b
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 mar 2014, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

U mnie wygląda to tak Obrazek
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Czy ta blacha zabezpieczona srebrzanką będzie miala stycznosc z ogniem?
Tak zrozumialam ,ale wole zapytac ,bo jezeli tak miałoby być -to ja takich wędzonek raczej nie chciałabym jeść :roll:
Pozdrawiam. Ewa
zb_szek_
50p
50p
Posty: 64
Od: 20 cze 2013, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill murowany jak zrobić?

Post »

Racja Mewcia :) zabezpieczona obustronnie - mogłem tylko z zewnątrz. Pomyślałem skoro na opakowaniu pisze że wytrzymuje 600 stopni to dobry pomysł bo nierdzewki nie mam niestety. Jednak nic nie szkodzi zanim dojdzie do wędzenia to będę powoli przepalał całą instalację parę dni i wszystko się ładnie wypali.
Teraz mi się przypomniało że widziałem w sklepie farbę termiczną (1600 stopni) do kominków - pytanie czy by się taka nadawała do zabezpieczenia zwykłej blachy bo rura fi 200 też ma być stalowa.
Robert (podoba mi się komin) widzę że wyłożona komora szamotą - do wędzenia raczej się takich nie poleca z tego co czytałem. W komorze wędzarniczej temperatura ok 50-60 stopni ma być a szamota za bardzo się nagrzewa. Cała zabawa polega na tym że to będzie grilo-wędzarnia :D Tak że na górze pójdzie albo beczka metalowa albo klinkier do połowy (powiedzmy 0,5 metra) wyłożony szamotą potem deski do samego komina w pierzynce z waty (przy grillowaniu nie myślę palić tam drewnem tylko węglem drzewnym), zresztą wszystko jeszcze możliwe - teraz deszcze to mam przerwę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”