Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

ODPOWIEDZ
Flyarek
50p
50p
Posty: 53
Od: 26 kwie 2014, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Cerbin, ja jeszcze się wstrzymuję ze względu na pogodę. Przycięte róże są narażone na wszelkie zakażenia szczególnie grzybicze. W następnym tygodniu ma być ciepło i słonecznie więc wtedy to zrobię.
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

melduję, że w Chorzowie kwitną właśnie forsycje.... więc chyba czas "ostrzyć" sekatory.... :D
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Na Podkarpaciu już z tydzień kwitną.
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Na Warmii jeszcze w pąkach
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Witam
Może ktoś mnie oświeci, róże przycięłam dwa tygodnie temu ale czy mogę już rozgarnąć kopczyki wokół róż?
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Anastazja80 pisze:Witam
Może ktoś mnie oświeci, róże przycięłam dwa tygodnie temu ale czy mogę już rozgarnąć kopczyki wokół róż?
Ja już bym odgarnęła. W tym roku nie kopczykowałam róż wcale ( jedna jedyna noc w grudniu gdzie temp wyniosła -6 stopni najniższa temperatura przez całą zimę), ale robię to gdy temperatura spada do -5 stopni ( i ma utrzymać się przez kilka dni), a odgarniam kopczyki w porze kwitnienia forsycji ( jak je przycinam).
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Mam róże EDEN ROSE i Teasing Georgia obie powypuszczały już listki czy mam je poprzycinać czy zostawic tak jak jest ?
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

zuzola11 pisze:Mam róże EDEN ROSE i Teasing Georgia obie powypuszczały już listki czy mam je poprzycinać czy zostawic tak jak jest ?
Najłatwiej określić termin cięcia róż na podstawie kwitnięcia forsycji...Forsycja zakwitła-sekator w rękę. Sprawdź tylko prognozę pogody, bo jeśli zapowiadane są opady, ja róż w ten dzień nie tnę. W moim regionie ten tydzień ma być ciepły, tak więc wczoraj przycięłam już połowę róż ( więcej nie zdążyłam).
Tutaj masz wskazówki, jak ciąć:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=32761
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Chciałam się zapytać czy ktoś z Nas Forumków ma róże z Auchan ,nazwa było po prostu angielka różowa ,wyrósł solidny krzak (sadzona ubiegłej jesieni) i ma takie długaśne baty ok 2 metrowe co proponujecie na 2-3 oczka czy na 40 cm ?
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Przy cięciu angielek bardzo ważne jest żeby to co zostaje było grube i silne. Zasada zostawiania tylko pędów o grubości ołówka jest tutaj w pełni na miejscu. Inaczej nowe pędy i ciężkie kwiaty pokładają się na ziemi, bo to co pozostanie po cięciu nie jest w stanie ich utrzymać. Zostawiłam kiedyś angielki zupełnie bez cięcia i efekt był opłakany- pędy się pokładały a kwiaty były małe i ginęły w gąszczu liści ;:222 .
Jeśli róża jest młoda to lepiej ją przyciąć krócej żeby wypuściła jak najwięcej pędów z dołu.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Właśnie tak sobie to zaplanowałam ,brakowało mi tylko potwierdzenia z czyjegoś doświadczenia ,a to jest bezcenna wiedza ;:196 Sawko .
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

Moje róże przycięte 2 tygodnie temu. W tym roku zaszalałam i prawie wszystkie ( mam głównie angielki i nostalgiczne) przycięłam bardzo nisko, bo mają 3 lata, a nie chcą się krzewić.
Marta
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jak i kiedy ciąć róże wiosną ?

Post »

:wit
To jest angielka Crocus Rose posadzona i przycięta wiosną 2013r. W 2014 wiosną wycięte tylko przemarznięte i złamane gałązki. Wysokość około 80 - 90cm. Doradźcie, bo zgłupiałam nieco i nie wiem, ciąć nisko, wysoko, wyciąć niektóre, czy zostawić jak jest :?
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”