Moje storczyki

ODPOWIEDZ
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziękuję w imieniu dendrobium, które ma się dobrze i rozwija kolejne kwiatki.
To dendrobium falenopsis kwitnie u mnie po raz trzeci (to już drugie moje kwitnienie). Zimę, wiosnę i jesień spędza na parapecie okiennym (najczęściej okna o wystawie zachodniej), a lato w ganku. Nie traktuję go w specjalny sposób, podlewam, gdy ma sucho, nawożę co pewien czas i to wszystko. Aha, gdy listki zakurzą się, przecieram je wilgotną ściereczką.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Mój chyba będzie biały, bo ma jasne pączki. Kwiaty też będzie miał znacznie mniejsze. Pewnie jeszcze ze 2 tygodnie przyjdzie mi poczekać. To będzie jego pierwsze kwitnienie u mnie i bardzo się cieszę.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Wandziu, rozumiem Cię doskonale - najważniejsze jest to pierwsze kwitnienie już u nas. Czekam na zdjęcia w Twoim wątku.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Dorciu oczywiście przejrzałem cały Twój wątek - jestem wprost "zahamowany". Czy Ty w ogóle potrafisz policzyć swoje storczyki ??? Bardzo super, samo piękno i bardzo ładnie je potrafisz pokazać. Ja uważam storczyki za najpiękniejsze kwiaty (no może jeszcze lilie) ale nigdy dotychczas ich nie hodowałem (raczej z braku miejsca ale także przeczuwałem co będzie gdy kupię pierwszego). No i teraz żona dostała w prezencie bardzo ładną Cambrię - "wzięło" nas i ona już chce następne. A jeszcze jak pokazuję jej Wasze (przeglądam na bieżąco wszystkie wątki, Twój także) rośliny i kwiaty - to tylko "ochy" i "achy". Jeszcze się trochę gubię w tych wszystkich nazwach (trochę tego jest).
Jedno króciutkie pytanie: czy te białe cieniutkie korzonki, które wychodzą z doniczki - mogą tak zostać ? czy uciąć lub próbować jakoś wsadzić do doniczki ?
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Zostaw i nic nie upychaj. Storczyki tak mają. :)
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Janusz, odpowiedziałam Ci w Twoim wątku. Dziękuję za odwiedziny. :P
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Storczykowe nowinki:
1. Sabotek ponownie kwitnie: Obrazek
2. Dendrobium falenopsis rozwija coraz więcej pąków i przedłuża pęd kwiatowy: Obrazek
3. I największa niespodzianka: falenopsis rekonwalecsent obok keiki na pędzie kwiatowym hoduje keiki od podłoża: Obrazek Obrazek
4. Nowy nabytek: falenopsis, który urzekł mnie połączeniem barw: Obrazek
5. Oprócz tego pozostałe storczyki: jedne kwitną, inne mają nowe listki lub korzonki (pędów kwiatowych niestety nie ma :cry: )
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

fajne storczyki. ten jeden puścił cikeiki od ziemi, bo przecież nie ma wierzchołka i mu idzie nowy ;)))) u mnie zawsze takie nowe wierzchołki bardzo szybko rosły. w zeszłym roku (latem 2007) 1 Phal. stracił stożek od słońca i puścił keiki, które rosło bardzo szybko. kilka miesięcy później zakwitło. miało 2 kwiatki, ale zawsze coś. teraz już jest samo keiki, bo dorosła roślinacałkiem uschła, a keiki jest dorosłe i zdolne do kwitnienia. czekam tylko na pędzik ;)
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dorciu oj dużo się dzieje u Ciebie :wink:
W tym dendrobium chyba się zakochałam ;:226
a nowy nabytek ;:111 cuuuuuudo ;:215
Niech Ci długo kwitną, a widać że masz do nich dobrą rękę i dużo serca wkładasz w ich pielęgnację :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Dorciu, wspaniałe nowinki :)
Rekonwalescent pięknie odpłacił za troskę ;:215 G
Gratuluje ;:138
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Dorciu nic dziwnego, że urzekł Cię ten Twój nowy nabytek, bo na prawdę ma przepiękny kolor :D
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ale się u Ciebie dużo dzieje ;:106 Nowy jest śliczny, a keiki u tego bez stożka wzrostu to kolejny przykład na to, że warto być cierpliwym, a storczyki są wyjątkowo uparte w walce o przeżycie. Nie wiem czy dobrze widzę, ale podłoże u tego bez stożka wydaje mi się rozłożone i przez to za mokre.
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

sliczny nowy nabytek, piekne polaczenie kolorkow :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”