Ogród Biedronki641 cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Olu,ale Ty masz piękne róże! Ala jest niestrudzonym kolekcjonerem różnych roślin, o których przeciętny miłośnik roślin nie ma pojęcia/ to np.ja/,ale ismeny,eukomisy, jak piszesz, są w handlu przynajmniej od 20 lat. Tylko każdy z nas ma swoje upodobania i w różnym czasie o tych roślinach się dowiaduje.Czasem ważne są porady innych-np.Ala pokazała mi swoje bujne chryzantemy od Zibiego w doniczkach,a moje w gruncie też dokarmiane, bardzo rachityczne.Z chwilą gdy je posadziłam do doniczki ruszyły.
Halina
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.

Lidziu posadziłam trochę cebulowych coś z trójlistów, krokusów, zimowit wiosenny i irysy.Goryczka to nowy zakup, bo moje stare w tym roku byle jakie. Ja wszystkie niezimujące już wykopałam i suszą się. W doniczkach mam jeszcze krynki, agapanty, amarcrinum. To przeniosę do chłodu.

Halinko jakieś nieporozumienie. Owszem widziałaś u mnie ismeny w doniczkach,ale ja je wsadzam na wiosnę a we wrześniu wywalam z doniczek,suszę i przechowuje na sucho w chłodnym pomieszczeniu z korzonkami. W doniczkach z ziemią mogą zgnić. A na wiosnę ponownie wsadzam. Mam je pod kontrolą, zasilam a w gruncie mi zawsze gniły i jeszcze potem sobie okaleczałam je przy wykopywaniu.

Gieniu moje też miały jeszcze liście ale po prostu je obcinam i zostawiam na 3-4 cm.

Halinko nie jest tak jak napisałaś. my. Chyba nie do końca zrozumiałaś.

Olu pomału poznasz wszystkie cebulowe i byliny. Forum Ci w tym pomoże.

Halinko zauważ ,że Ola dopiero zaczyna przygodę z roślinami. Chryzantemy od Zibiego uprawiam od 2 lat. Sadzę do doniczek, bo mam je pod kontrolą i gotowe na cmentarze. W tym roku posadziłam te same, dobrze,że nie dużo na próbę do ogrodu i są dużo gorsze. Mniej podlewane i mniej zasilane. Mam nadzieję,że zakwitną na Wszystkich Świętych, bo w zeszłym roku były śliczne i zdążyły.

Nie wiem co w ogrodzie. Jutro może będą fotki.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Co by nie powiedzieć ismeny pod kontrolą.I tak będę wsadzać każdego roku bo co z tego,że po zimie przeżyły, jak w ziemi albo ślimak obgryzł,albo sieknęłam motyczką i tak co roku nie mogę się dochować dorodnej cebuli.Naturalnie na zimę wyciągnę z doniczki,ale włożę jak zawsze do piasku.
Halina
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Halinko bardzo mi miło ze podobają Ci się moje róże :D Ja w kwestii roślinek jestem "małokumata" ponieważ do tej pory nie miałam czasu i ochoty zajmować się nimi.( mimo, ze byłam nimi otoczona ) Dwa lata temu zaczęłam się interesować tematem ,ale początkowo skupiłam się głównie na doniczkowych. W maju tego roku okazało się, ze Mama nie ma czasu na ogródki, wiec moja przygoda z nim trwa tak naprawdę pięć miesięcy :D

Alu bardzo dziękuje Ci za słowa otuchy :D Z podziwem i zapartym tchem patrzę na te wszystkie nowe, ciekawe i nieznane mi okazy. Na razie jestem na etapie, w którym nawet najbardziej zwyczajny kwiatek wyhodowany samodzielnie mnie cieszy.. Z czasem na pewno rozszerzę swoja wiedzę i kolekcje roślin :D Na razie w zupełności wystarczy mi podziwianie Twojego ogrodu i zaczynanie od "podstawowych roślinek" :D Będę czekać na nową porcje nowinek i fotek. Spokojnego tygodnia .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Nawet nie wiedziałam, że jest żółty aster ;:218 Czy ten wysoki w rzeczywistości jest taki niebieskawy?
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.
Mam urlop i nadganiam pracę w domu i w ogrodzie. Wykopujemy jarzyny. Po raz pierwszy zrobiłam buraki na zimę ze swoich, bo sarny się do nich nie dobrały. Jeszcze papryka i przetwory będą zakończone. Byłam też na grzybach. Coś nazbierałam. Parę słoików zamarynowałam. Resztę ususzyłam.Był też sos na obiad.Szału nie było ale może się jeszcze z raz wybiorę.

Obrazek

Obrazek

A w ogrodzie jesień na całego.

Halinko ja przechowuje na sucho.A wiosną sadzę do doniczek, bo u mnie było podobnie albo okaleczyłam albo gniły. To w przyszłym roku na pewno Ci zakwitną.

Olu dobrze,że masz chęci i siły. Nawet się nie oglądniesz jak rabatki szybko zagospodarujesz. Zapraszam,choć już nic ładnego nie zakwitnie.
Dziś było ładnie ale w ogrodzie nic nie pracowałam. Dzień coraz krótszy a pracy na jesieni stanowczo za dużo.


Małgosiu Dziś rozkwitł aster żółty. Bardzo wolno przyrasta. A te wysokie taki mają kolor.

Astry coraz ładniej kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Trójsklepka jesienna


Obrazek

Krokusy jesienne
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu masz wyjątkowo pracowity okres. ;:180 Coroczne wykopywanie cebul Twoich wyjątkowych roślin, to ciężka praca na glinie. ;:108 Marcinki pięknie teraz widać w ogrodzie. Fioletowo - niebieski śliczny. ;:oj Biała rabata jeszcze pięknie kwitnie. ;:215
Mało grzybów, ;:124 cały kosz i jeszcze trochę. :) Strasznie żmudne zajęcie z ich czyszczeniem i suszeniem.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Soniu ja mogłabym w lesie chodzić za grzybkami codziennie. Uwielbiam,tylko nie mam kiedy. Odpoczywam psychicznie w lesie , choć nogi bolą. A czyszczenie to pikuś. Potem suszarka do grzybów i po kłopocie.
Jeszcze jest ciepło i planuje wyjść jutro do ogrodu,bo tam jeszcze sporo do zrobienia. Trawa do skoszenia,liście do grabienia. Wykopuje ,bo potem może już się nie da ,jak znów popada.
Moją glinę rozluźniam a to też pochłania trochę czasu. Jeszcze coś poprzesadzam i dosadzę

Dla Ciebie jeszcze kwitnące niebieskości.

Obrazek

Jednoroczne ale zapomniałam co posiałam.

Obrazek

Lithodora powtarza kwitnienie.

Obrazek

Zmieniające się kolory na zawciągowcu zwyczajnym.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Nowy wątek, a już tyle narobiłam zaległości :oops: Nadrabiam - imponująca ilość grzybów z ostatniego grzybobrania, naprawdę robi wrażenie ;:oj Z ogrodowych najbardziej rzuciły mi się w oczy astry, ładną masz kolekcję ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Olaboga, ile grzybów! W lesie koło mnie więcej ludzi niż grzybów.
Halina
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Ale grzybów branie miałaś! wow! :shock: Ja wenę grzybową straciłam zupełnie..Nawet hurtowe ilości i za bezcen na rynku mnie nie wzięły... ;:oj Wizja czyszczenia i suszenia mnie odstraszyła...Taka wygodnicka się zrobiłam... :oops:
A w ogrodzie marcinki zakwitły...Jesienne ogrody też mają urok!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Nie znam tych roślin.
Ale widać , że niebieskie potrafi być piękne. ;)
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.

Dziś ostatnie nasadzenia. Pracy w ogrodzie dużo . Denerwują mnie lecące liście. Niech opadną jak najszybciej. A jesieni ładnej dalej nie ma.

Natalko witaj. Już za bardzo nie ma co pokazywać. Astrów mam tyle i wystarczy mi.


Halinko przez inne lata zbierałam więcej. Nie nazbierałaś to przyjeżdżaj do mnie.

Maryniu na rynku było sporo do sprzedaży i nawet ceny przyzwowite ale jaka to przyjemność je kupić ;:108 Mam nadzieję,że jeszcze się z raz wybiorę, jak tylko trochę czasu będzie.
Ja nigdy jesieni nie lubię i w ogrodzie też mi się nie podoba.


Aniu lubię niebieskości i dlatego je kupuje i wysiewam. Zawciągowiec to niska krzewinka, która długo kwitnie a jesienią jej liście czerwienieją.

Jeszcze dwie jeżówki nadają się do pokazania

Obrazek


Obrazek


Coś roślinom pomyliła się pora toku. Kolejna prymula kwitnie.

Obrazek

Jesienna odętka. Jedna z odmian co nie jest ekspansywna. Ale mało jeszcze kwitnie.

Obrazek


A to wariegata

Obrazek


A te szaleją

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”