Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko pięknie u Ciebie ;:138 ;:138
Śliczny ten hibiskus bylinowy ;:180 ja siałam w tym roku ale wiosna była jaka była i nic mi nie wyszło z tego ;:185
Ketmie też cudne i galtonie i różyczki i floksy ;:215
Dyńki na jabłoni - to nowość :D
Ale masz fajnie działeczkę Ci podlało a u mnie nic mimo zapowiadanych obfitych opadów .
Spokojnej nocy i miłej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Ja dzisiaj na działce już o 6 rano byłam i podlewałam a M rozpalił całkiem nie planowane ognisko i spalone zostały składowane przez cały sezon nie kompostowe odpady roślinne...Zapowiadał się kolejny upalny 32 st.dzień więc postanowiliśmy spędzić go jednak w domu w cieniu wentylatora i wróciliśmy już o godz.9 po porannej działkowej kawce...Jakoś nawet mi nie żal było choć M po obiedzie był gotowy do ponownego wyjazdu bo wiał dość rześki wiatr...Ale jakoś nie miałam ochoty... Po południu szurnęło deszczem ale spokojnym...
U Ciebie sporo kwitnień jeszcze a nawet dynie na drzewie... :shock: i róże powtarzające kwitnienie... ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Dziękuję za przepisik ;:215 . Nareszcie popadało , spokojnie prawie calutką noc . Będzie można przekopać poplon i posiać nowy :tan . Ochłodziło się i nareszcie można odpocząć. Miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, u mnie też pada, ale to taki fajy deszcz... i bardzo potrzebny, przynajmniej u nas... straszna susza.
Piękne róże! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko ja też zbieram nasiona wszystkiego co mi wpada w ręce.Bardzo chętnie przygarnę od Ciebie nasionka i swoje wyślę,tym bardziej,że
jestem Ci dłużna.Pamiętam o irysku ,ale czekam,że może coś więcej będziesz chciała.? :D
Ten gęsty białozielony to floks? ;:oj
Odętka z zielonobiałymi liścmi też fajna.

Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Galtonia urokliwe ma dzwoneczki :)
Róże piękne ;:173
I nr 1 Hibiskus bylinowy,,cudny.Moje jeszcze w pączkach ;:173
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko przyszłam donieść że popadało nareszcie u mnie ;:138 ;:138 jak ja się cieszę i moje roślinki też :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko twoje deszczowe życzenia się spełniły ;:168 Więc i ja wam życzę zdrówka i spokoju i niech też się spełnią ;:233
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witam w pochmurną choć bezdeszczową niedzielę.

W związku z tą niepewną aurą dzień spędzam w domu niemal w całości. Po spełnieniu obowiązku wobec Boga i rodziny znalazłam dużo wolnego czasu dla siebie. Z lubością oddałam się lekturze, odbyłam spacerek z ukochanym i samotny spacer po ogrodach, ogródkach i ogródeczkach oraz działkach i działeczkach forumowych przyjaciół. Nacieszyłam oczy, a ciało i dusza dostały, co im przynależy. ;:63


Tereniu [TerDob] - ;:196 ;:196
Mam nadzieję, że wreszcie i do Ciebie deszczowe chmury dotarły i wreszcie solidnie podlały spragnione wody roślinki. ;:218

Obrazek

Maryniu - to mi się podoba. ;:306 Podlałaś działkę, by sprowadzić deszcz. ;:333
W tym roku ja tak mam. Ilekroć podleję, tyle razy wieczorem bądź nocą spadnie deszcz. ;:145 Sąsiad już się cieszy, gdy widzi mnie z wężem, bo wie, że będzie padać i sam nie podlewa. ;:224
Sama nie wiem, jak te moje rośliny sobie radzą bez mojej codziennej troski. ;:218 Widocznie wszystko im jedno czy dbam o nie bardziej, czy mniej albo i wcale. ;:7

Obrazek

Iwciu - smacznego. ;:92
Cieszy mnie to, że Twoje roślinki dostały pić, a także że możesz uskutecznić wykopaliska. ;:333

Obrazek


Basiu [apus] - to niech pada jak najdłużej i porządnie napoi roślinki.
Dziękuję za pochwałę dla moich różyczek. ;:196

Obrazek

Danusiu [danuta z] - to jesteśmy umówione. Będziemy zbierać i się wymieniać.
Nie mów o długach, bo tu nie ma takowych. Po prostu dzielimy się tym, czym możemy nie oczekując rewanżu.Przynajmniej ja tak mam. ;:108
Tak, ten 'gęsty białozielony' to floks. Tegoroczny nabytek. Prawda, że ciekawy. Tylko nie pachnie tak intensywnie jak starsze odmiany.
A odętka variegata to ubiegłoroczny prezent od 'Christinkrysi'.

Obrazek

Aniu [anabuko] - galtonię mam po raz pierwszy i już zdążyłam ją pokochać, a teraz się martwię, jak przechować ją przez zimę. A róże chorują. Z mojej winy. Trochę je zaniedbałam w tym roku. Może mi wybaczą i za rok nie będą kaprysiły. ;:218
Hibiskusy bylinowe są naprawdę piękne dzięki takim ogromnym kwiatom. ;:333

Obrazek

Tereniu, Ewuniu - tak bardzo się cieszę, że doczekałyście się deszczu. ;:138 ;:138
Roślinki odżyją, a ja we wtorek wysyłam do Was paczuszki, dzięki którym troszeczkę wzbogacicie swoje kolekcje.
Dziękuję, Ewuś ;:196 Na pewno się spełnią. Nie ma innej opcji.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko to u mnie deszcz pada od wczoraj ;:138 Wszystko porządnie podlał .
Troszkę nie było mnie w tym dziale i mam małe zaległości . Jak sprawują się u Ciebie pomidory ?
Pewnie przeciery robisz ;:173
Kelome wygląda bardzo egoztycznie, to taki tropikalny dodatek w ogrodzie :D
Reszta roślin też piękna ;:138
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

O tak niewątpliwie coraz wolniej chodzę i po FO i po ogrodzie, ale jeszcze zdałżam!
Lucynko kiedyś mój mały synek wołał mamo wolniej, bo nie nadążam za Tobą....teraz ja do niego Maćku zwolnij, bo ja się ....itd U mnie od soboty leje bez przerwy jedynie nasilenie deszczu się zmienia ;:oj
Rzeczywiście floks mnie zmylił!
Ty się wyspacerowałaś to teraz książeczka i pozycja horyzontalna! Odpoczywaj i zbieraj siły na nadchodzący tydzień!
Oby był dla Was łagodny i przyjemny ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, moje podlewanie nie poszło na marne bo cały dzień jarało ;:3 do 32 st... A polało dopiero wieczorem i w nocy...Zaniedbałam wczoraj poranne podlewanie balkonowych i musiałam je po południu reanimować...dobrze, że zauważyłam! ;:oj
A ogólnie rzecz biorąc to nadmierna opieka nad roślinami nie popłaca bo się znarowiają i oczekują coraz więcej i więcej..Ja szczególnie podlewam doniczkowce,których mam wiele a te w gruncie radzą sobie same i ja ich nie rozpieszczam..Nawet czytam, że hortensje omdlewają w upale ,czego u mnie na szczęście nie doświadczam...choć ziemia u mnie lekka i przepuszczalna,dają doskonale sobie radę...podlewam oszczędnie co kilka dni..A temperatury do 37st.dochodziły u nas...
Po południu miałam odwiedziny dzieci i wnuczki, po powrocie z pobytu w Londynie /podróżowała sama z przygodami,/ a miała kilka dni temu dopiero lub już :) /16-te urodziny/ bo lot odwołano/ bez zobowiązań/ i przeżycie było ogromne... ;:oj W końcu wróciła autokarem. Wspomnień i opowiadań było wiele... ale mówi, że jej się tam nie spodobało.. i nie widzi siebie, żeby miała tam przebywać na stałe.. ;:7 .

Leniwa niedziela powolutku się kończy...kilkakrotnie popadywało u mnie...
Dobrej, spokojnej nocy! ;:167
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6354
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Cudownie zakwitł Twój hibiskus, ma ogromne i w bardzo ciekawym kolorze kwiaty. Też go kiedyś miałam, ale nie pobył długo, bo chociaż to ketmia bagienna, podtopień na mojej działce nie wytrzymała.
Wszystkie rośliny i te jednoroczne i byliny pięknie Ci kwitną, a drzewo dyniowe to wielka osobliwość.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”